Kluby NBL se dohodly na prodloužení nadstavby o dva týdny

Kluby NBL se dohodly na prodloužení nadstavby o dva týdny 18.3.2021

Aktuální situace s řadou týmů v covidové karanténě přiměla dnes k akci Asociaci ligových klubů Kooperativa NBL. Její opatření pro závěr ligy basketbalistů ale nakonec nejsou nijak drastická.

Hlavní novinkou je protažení nadstavbové fáze o dva týdny, tedy do 17. dubna, aby se získal prostor pro aktuálně odkládané zápasy. Vzhledem k tomu, že více odkladů zatím bylo ve skupině A1, v nouzi by se její zápasy mohly dohrávat i v době předkola play-off, jež se týká týmů ze 7. až 10. příčky, tedy výhradně ze spodní nadstavbové skupiny.

V play-off došlo k dílčímu zkrácení jen v případě čtvrtfinálových a semifinálových sérií (formát 2-2-1), které se namísto čtyř budou nově hrát na tři vítězná utkání. Beze změny pak zůstal formát předkola play-off (na dvě utkání, kdy bude rozhodovat celkové skore), série o bronz (rovněž na dvě utkání) a finále (na dvě vítězná utkání).

K případné další revizi systému, bude-li si ji situace vyžadovat, by mohlo dojít až 10. dubna.   

”Vzhledem ke kvalifikaci na olympijské hry v Tokiu, která čeká i český národní tým, se poslední zápas ligy musí odehrát do konce května,” doplnil k dnešnímu jednání klubů předseda jejich Asociace Tomáš Kotrč, který už v předstihu zve i na napínavé boje ve vyřazovací části NBL: 

Pro tým BK ARMEX Děčín, kterému končí karanténa v neděli 21.3. (mimo čtyř pozitivně testovaných hráčů, kterým končí izolace později) to znamená, že zbývajících 8 utkání nadstavbové části musí natěsnat do 3 týdnů. První utkání tak Válečníky čeká 27.3. v domácím prostředí proti BK Olomoucko. Termíny ostatních utkání jsou v jednání.

Ani v době domácí karantény však všichni hráči schopní tréninku nezahálí a pod vedením trenéra Tomáše Grepla denně absolvují on-line tréninky. Ty samozřejmě nemohou nahradit plnohodnotný tréninkový proces ani herní rytmus. Mohou však pomoci alespoň částečně udržet fyzickou kondici, která bude v nadcházejícím nabitém programu velmi potřebná.  

 

 

Nahoru