Karel Vlasák Válečníkem

Karel Vlasák Válečníkem 7.9.2020

Jednou z nových mladých tváří v A-týmu Děčína je devatenáctileté křidlo Karel Vlasák. Odchovanec libereckých Kondorů, kde působil až do loňského nedohraného ročníku, byl jedním z hlavních pilířů extraligových juniorů a dosahoval průměrů 31 minut, 13 bodů a 7 doskoků. Nastoupil také do 15 duelů v 1.lize mužů, kde v průměru za 15 minut doskočil 2 míče a dal 4 body. Karel měří 196 cm, váží 88 kg a kromě Liberce v mládeži působil ještě v Roudnici nad Labem. Rodák z Detroitu absolvoval s A-týmem celou letní přípravu a řekl o své místo v sestavě. Vedení klubu se s mladíkem dohodlo na roční spolupráci.

Samotný hráč Karel Vlasák k příchodu uvedl: "Je tu výborný kolektiv lidí, všichni se tu navzájem podporují a pomáhají si. Jsem moc vděčný za to, že můžu být součástí tohoto týmu a že zde mám možnost se nadále zlepšovat. Těším se na tuto sezónu a věřím, že se nám bude dařit." 

Trenér Tomáš Grepl pak dodal: "Karel je mladý dravý hráč na pozici vysokého křídla, který zamířil do Děčína z blízkého regionu. V létě pracoval velmi dobře, v tréninku je poctivý a v přípravných utkáních, kde vyběhl, tak přinesl výraznou energii. Je jasné, že jako každý, obzvlášť mladší hráč chybuje, ale vnímá pokyny a snaží se je hned aplikovat do hry - to je vždy pro trenéra hodně podstatné."

Karla mohli děčínští příznivci vidět už v prvním finálovém duelu AAC 2020 proti Pardubicím, kde na necelou minutu ochutnal zkušenosti Tomáše Vyorala, na němž si stihl udělat dva fauly. Přesně tuto konfrontaci mladí hráči potřebují k posunu ve výkonnosti. Budiž všem mladým včetně Karla přány v NBL minuty přibývající. 

Vítej v Děčíně!

Nahoru