KAPITÁN POSTOUPIL SKALPEM VÍTĚZE

KAPITÁN POSTOUPIL SKALPEM VÍTĚZE 14.5.2020

Podkošové palubovky opět ožily basketbalovými souboji. Fanoušky lačné basketbalu musel nadchnout nový projekt Kooperativa NBL 1ON1 Challenge, tedy souboj muže proti muži. Jeho úvodní dějství se dnes za účasti šesti hráčů odehrálo na pražské Folimance.

Pokud vůbec někdo mohl být před začátkem nového soutěžního formátu považován za favority, pak vězte, že přesně tato trojice postoupila. Výhodu domácího prostředí naplno využil Ondřej Sehnal, který opanoval celou skupinu Čechy I. Na druhém místě ho následoval ústecký Ladislav Pecka a děčínský Šimon Ježek.

Jenže takový výsledek se nerodil vůbec lehce. Celkem jistě si za postupem šel Ladislav Pecka. Ten v zápasech hraných do pěti bodů a pouze se čtyřmi driblinky útočníka od začátku dominoval. Zakolísal jen v souboji s Ondřejem Sehnalem, což ho nakonec stálo dnešní vítězství. O to ale tolik nešlo, hlavní bylo být mezi trojicí postupujících.

„Nemyslím teď po stránce soupeřů, ale fyzicky jsem to čekal ještě o trochu těžší. Přece jen zápasy většinou trvaly kolem minuty a půl čistého času. Na druhou stranu jsme se naštěstí nemuseli trápit až nějakým prodloužením,“ kvitoval průběh turnaje s netradičním hracím systémem jeho vítěz Ondřej Sehnal.

Domácí Sova se dobře vyrovnala asi s nejtěžším losem, kdy v prostřední fázi turnaje měla na odpočinek vždy jen jeden zápas. Navíc mu byli přisouzeni dva těžcí soupeři. Tento svůj trojboj zvládl s bilancí 2-1, kdy mu na konci souboje s Šimonem Ježkem už možná docházely síly.

„Ukázalo se, že favorité nemají nic jisté. A hlavně, že se musí hrát až do konce, protože proti Šimonu Ježkovi jsem měl vedení 4-2 a pak šestku na výhru a ještě jsem nakonec prohrál,“ radí dalším účastníkům soubojů o 100 000 korun Sehnal.

No a právě Válečník Ježek se musel o svůj postup strachovat až do posledního zápasu a vůbec ho neměl ve svých rukou. Dlouho to totiž vypadalo, že bude kartami zásadně míchat kolínský Martin Kolář. Ten si vyšlápl na mírně favorizovaného Ježka a držel eso ve svém rukávu až do souboje s ústeckým Janem Karlovským. Ten totiž kolínské křídlo zničil dvěma dalekonosnými střelami. Ježek se pak vrátil do hry vítězstvím nad Sehnalem. Rozehrávač USK totiž promarnil trestný hod na vítězství a za to následně pykal.

I tak se musel Ježek strachovat až do posledního zápasu. Už jistě postupující Pecka v něm vyzval Koláře. Kolínský medvěd potřeboval jakkoliv zvítězit, aby postoupil. Jenže Pecka byl dnes v pohodě a nechtěl z Prahy odjíždět zklamaný z posledního zápasu. Kolář už se na větší odpor nezmohl a z třetího postupové místa se tak radoval Šimon Ježek. Druhému děčínskému zástupci v první základní skupině Jakubu Skaličkovi se nedařilo využít svou výšku a zaplatil daň jasně nejméně zkušeného hráče z šestice zúčastněných, když nezískal žádnou výhru.

Tři postupující se mohou těšit na české Regionální finále. To se odehraje za dva týdny v Praze na Folimance. Soutěž pokračuje v pondělí první moravskou skupinou.

 

Konečné pořadí skupiny Čechy I

1. Ondřej Sehnal (USK Praha) – 4/1

2. Ladislav Pecka (SLUNETA Ústí nad Labem) – 4/1

3. Šimon Ježek (BK ARMEX Děčín) – 3/2

4. Jan Karlovský (SLUNETA Ústí nad Labem) – 2/3

5. Martin Kolář (BC GEOSAN Kolín) – 2/3

6. Jakub Skalička (BK ARMEX Děčín) – 0/5

Nahoru