Kaňka v Brně

Kaňka v Brně 23.1.2023

Foto a video níže.

Děčín prohrál v pohledném dramatickém utkání v Brně. Veliký boj, kvalitní basketbal, v závěru atmosféra a emoce... Domácím patří gratulace k výhře. Zásadní kaňkou na dramatickém závěru je chyba domácího stolku nepohlídaná ani rozhodčími ani delegovaným komisařem. 

Stolek během utkání opakovaně chyboval při stanovování limitu na útok (24/14s). A bohužel chyboval i v té nejdůležitější situaci. Po střele J.Nečase (13 s do konce základní hrací doby a 10 s na útok), která minula obroučku, byl přepnut nový limit na střelu. Domácí pak po "rozskoku" měli na zakončení 3,8 s, ale v tu chvíli jim mělo zbývat méně než vteřina na zakončení, tudíž při rozehrávání z vlastní poloviny velmi těžké zakončení. Kdyby k této chybě nedošlo, Brno by pravděpodobně nestihlo zakončit, nevyrovnalo by a Děčín by byl ve vedení o tři body u míče s možností oddechového času.

Bohužel, ani tři rozhodčí, ani komisař tuto chybu nezaregistrovali ani neopravili. 

Cítíme se tak poškození a apelujeme na kluby NBL, aby ke stolku zajišťovaly proškolenou obsluhu. Hlavně však žádáme komisaře a rozhodčí, aby dbali na dodržování pravidel a především v klíčových situacích věnovali tomuto zvýšenou pozornost (obzvlášť při předchozích problémech v průběhu utkání).

Ještě jednou gratulujeme Brnu k vítězství a vedení ligové tabulky. Věříme, že takovéto zápasy jsou kořením extrémně vyrovnaného průběhu soutěže a přispívají k její atraktivitě.

Video

Nahoru