Jak to bude dál?

Jak to bude dál? 19.1.2022

Přes veškerou snahu upnutou ke stíhací jízdě za A1, která bohužel Válečníkům těsně unikla, a také kvůli odložení všech ostatních utkání závěrečného kola Kooperativa NBL, bylo vedení soutěže nuceno posunout začátek nadstavbové části soutěže na sobotu 29.1., jelikož středa je původně vymezena pro utkání Českého poháru (Děčín má přivítat Opavu v boji o Final 4).

Rozlosovány byly obě nadstavbové části, kam se započítávají výsledky ze základní části (dokud nebude základní část plně dohraná, nebude se na webu zobrazovat vše správně, a jedna dohrávka 22.kola byla znovu odložena). Ve skupině A1 se osm týmů utká systémem každý s každým doma a venku, tedy půjde o 14 kol, kde se bude bojovat o výchozí postavení pro play-off. Sedmý a osmý celek však ještě čeká předkolo, v němž budou bojovat o účast ve čtvrtfinále. Skupina A2 čítá čtyři týmy, jež se utkají celkem čtyřikrát každý s každým, tedy dvakrát doma a dvakrát venku, dohromady 12 kol. První dva celky ze skupiny pak budou mít možnost účast ve čtvrtfinále získat v předkole a proniknout tak do hlavní části vyřazovacích bojů. Naopak poslední tým tabulky A2, potažmo celé NBL čeká baráž o účast v Kooperativa NBL pro další ročník.

Děčín tak již zná své rozlosování, které poslalo Válečníky v prvním kole (sobota 29.1.) do Olomouce, ve druhém do Jindřichova Hradce (sobota 5.2.) a ve třetím pak připravilo domácí duel s Ostravou (sobota 12.2.). Kompletní rozpis zápasů naleznete na stránkách soutěže nebo na klubovém webu

FIBA break neboli reprezentační přestávka, v níž Lvi čeká dvojzápas s Bulharskem (24.3. v Bulharsku a 27.3. v ČR), je v plánu od 21.2. do 1.3. V neděli 20. března se pak počítá s odloženým Utkáním hvězd. Dalším vrcholem sezóny pak bude závěrečný turnaj Final 4 Českého poháru, o nějž se Děčín utká s Opavou a který se má konat o víkendu 12. - 13. března.

Rozpis se však může k celkové situaci měnit, sledujte prosím naše informační kanály.

 

Nahoru