I NA DOMÁCÍM NÁRODNÍM FINÁLE TO CINKLO

I NA DOMÁCÍM NÁRODNÍM FINÁLE TO CINKLO 17.5.2022

Další finálový turnaj VIVIDBOOKS Národní Finále U13 chlapců se tentokrát konal na domácí půdě v ARMEX Sportcentru, v Křešické Aréně a na ZŠ Vrchlického. Mladí Válečníci se neztratili ani doma a po zisku dvou medailí v kategoriích U15 a U12 se dokázali dostat i do třetího finále pro náš klub!

O víkendu se do Děčína sjelo 12 nejlepších týmu chlapců ročníku narození 2009 a mladších z celé České republiky, včetně Válečníků Děčín. V základní skupině dokázali naši kluci porazit BA Nymburk 91:33 a prohráli s největším favoritem turnaje NH Ostrava 48:56. To stačilo na postup do čtvrtfinále, kde na kluky čekal tým Snakes Ostrava. Po vítězství 64:27 postoupili do semifinále a bojů o medaile. Proti USK Praha, po skvělém prvním poločasu, přišlo vítězství 66:50 a ohromná radost. Válečníci se mohli se těšit na nedělní finále. V něm ve skvělé atmosféře, podobné té na utkáních Áčka, narazili stejně jako v kategoriích U12 a U15 na NH Ostrava. Po nepovedeném prvním poločasu se kluci z mínus 16 bodů dokázali vrátit až na rozdíl 3 bodů. Navíc už bohužel síly nestačily a po prohře 49:59 se radovali hráči Ostravy. I přes zklamání hned po finále odehráli Válečníci skvělý turnaj a dokázali, že výsledky celé děčínské mládeže nejsou náhodné.

Celé VIVIDBOOKS Národní finále chlapců U13 se neslo ve skvělé atmosféře. Ve třech dnech odehrálo 180 hráčů ze 12 týmů 30 utkání, které řídilo 10 rozhodčích. O hladký průběh turnaje se staralo na 30 pořadatelů. A o skvělou atmosféru se zasloužilo téměř 300 fanoušků, z převážné většiny rodičů a rodinných příslušníků hráčů ze všech zúčastněných týmů.

Za pořadatele děkujeme všem zúčastněným. Hráčům za skvělé výkony a férový boj, trenérům za skvělé vedení a péči a rodičům za neutuchající podporu. Zároveň se sluší poděkovat partnerům Národního finále U13 v čele se statutárním městem Děčín, Ústeckým krajem, generálním partnerem klubu ARMEX Group a titulárním partnerem VIVIDBOOKS, ale i všem ostatním, kteří se na úspěchu celé akce podíleli. A v neposlední řadě také téměř třem stovkám fanoušků, z převážné většiny rodičů a rodinných příslušníků hráčů ze všech zúčastněných týmů. Na samotné finále dorazilo navíc i mnoho příznivců basketbalu z Děčína a blízkého okolí, kteří rovněž přispěli ke krásné bouřlivé atmosféře návštěvy blížící se k 700 divákům!

Nahoru