Hyundai Český pohár letos jinak

Hyundai Český pohár letos jinak 14.1.2021

28.ročník mužského Hyundai Českého poháru 2020/21 se z jasných celospolečenských důvodů odehraje pouze mezi týmy Kooperativa NBL, jeho herní plán byl kvůli pandemické situaci změněn. Los přiřkl Děčínu jako soupeře Kolín, jenž se v současné době pohybuje před Válečníky v tabulce NBL, ale také se nese na euforické vlně. V prvním vzájemném střetu sezóny Medvědi dominovali a ve velké pohodě dokráčeli na palubovce ARMEX Sportcentra k jasné výhře 75:105. Ligová odveta je v plánu v posledním kole na 6.února 2021 v Kolíně.

Hyundai Český pohár vyvrcholí turnajem Final 8 od středy 10.2. do neděle 14.2. v tzv. "bublině" v areálu nymburského sportcentra. Postup na závěrečný turnaj mají automaticky čtyři nejlépe umístěné týmy předčasně ukončené Kooperativa NBL 2019/20. O další 4 místa se utká zbývajících osm ligových celků, kdy osmifinálové dvojice určil los. "Kvalifikace o Final 8" se má odehrát ve druhé polovině ledna ve středečních termínech 20. a 27. a dvojice kromě Kolína s Děčínem tvoří Sluneta Ústí n.L. - USK Praha, NH Ostrava - Basket Brno, Královští Sokoli - BK Olomoucko.

„Vzhledem k zastavení neprofesionálních soutěžích musela být zrušena také základní část Českého poháru. Basketbal nyní mohou hrát jen profesionální kluby, a tak je jasné, že o vítězi letošního poháru se rozhodne mezi nimi. Výbor České basketbalové federace schválil formát FINAL 8, který dává šanci na pohárový triumf více týmům z Kooperativa NBL,“ uvedl k výjimečné situaci marketingový ředitel CZ Basketball Martin Peterka.

Los FINAL 8 se uskuteční na přelomu ledna a února. Prvních sedm utkání závěrečného turnaje odvysílá portál TVCOM.cz, finálový duel bude přenášet ČT Sport. Celý turnaj se kvůli koronavirovým omezením musí uskutečnit bez diváků v hledišti.

Podrobný rozpis soutěže je k dohledání v sekci dokumentů na webu České basketbalové federace - ZDE.

 

Nahoru