Federální pohár

Federální pohár 1.9.2021

Základní skupiny 3. 9. - 5. 9. 2021

První víkend v září se v Děčíně odehraje základní skupina B Federálního poháru. Kromě domácího BK ARMEX se divákům představí celek USK Praha a slovenský zástupce BC Prievidza. Domácí po odchodech kapitána Ježka a pivota Grunta přivítali do svých řad Damonte Dodda a Matěje Svobodu. 

USK Praha nahradilo odchody Sehnala a Mareše dvěma Američany. Ztrátu zahraničního pivota plánuje nahradit z vlastních odchovanců a další příchody zatím v plánu nejsou. Výraznou změnou je také výměna na postu trenéra, kde Chorvata Repešu nahradil Američan King.

Prievidzu opustili čtyři cizinci, které doposud nahradil Američan Creammer, Litevec Daunys, zkušený Slovák Jašš a další domácí basketbalista Kuzmiak. Prievidza se snaží zapojovat mladé odchovance a pracovat s mladšími Slováky. Trenér Helmécy má rovněž mnoho zkušeností z mládežnických reprezentací.

Krátké rozhovory se zástupci účastníků děčínské skupiny naleznete na webu mediálního partnera soutěže Svět basketu.

Hrací systém Federálního poháru vzešel z jednání klubů, jichž se soutěže účastní po šesti z obou zemí. Dvanáct týmů je rozděleno do čtyř skupin po třech, tedy každého čekají v první hracím víkendu dvě utkání. Základní skupiny se odehrají kromě Děčína ještě v Levicích, ve Spišské Nové Vsi a v Bratislavě. Podle pořadí v základních skupinách se účastníci rozdělí do druhé fáze - turnajů o konečné umístění. Ty se odehrají tři po čtyřech účastnících. Hlavní turnaj svede dohromady vítěze základních skupin do Final Four a bude půjde v něm o celkového vítěze. V dalších dvou turnajích půjde o další umístění. Každý tým tak čekají další dva duely (semifinále a o konečné umístění).

Válečníci nebyli v přípravě zatím nikdy kompletní, avšak v posledním přípravném duelu proti Královským Sokolům už se část marodů vrátila do hry. Do víkendových soubojů ještě visí otazník nad startem Žikly, chybět stále bude Sertić s Vlasákem, ale jinak už bude k dispozici kompletní kádr.

Pátek 3.9.2021 
BK ARMEX Děčín - USK Praha (18:00)

Sobota 4.9.2021
USK Praha - BC Prievidza (18:00)

Neděle 5.9.2021
BK ARMEX Děčín - BC Prievidza (17:00)

Prodej vstupenek na všechna utkání federálního poháru je spuštěn od středy 1. 9. 2021. Odkaz na online prodej naleznete zde. 

Na všechna utkání platí permanetní vstupenky (včetně play off i bez play off). 

Vstup diváků na utkání je umožněn dle stávajících opatření:
- vstup jen s dýchacímí cestami zakrytými respirátorem FFP2
- nutné splnění jedné z podmínek:
  --- ukončené očkování (14 dní od druhé dávky)
  --- max. 180 dní od prodělání nemoci 
  --- negativní PCR test (max 7 dní starý)
  --- negativní atg test (max 72 hodin starý) 
- u vstupu doporučujeme dezinfikovat ruce
- kapacita není opatřeními omezena 

Nahoru