Dění v klubu

Dění v klubu 1.8.2022

Jak hráči, tak i ostatní členové klubu mají v červenci jak dovolené, tak různé basketbalové i mimobasketbalové povinnosti, plní resty nebo jinak prožívají "off-season". Pro naše příznivce jsme připravili malé okénko do zázemí klubu...

V roli hlavního trenéra dívčího výběru Ústeckého kraje se na Olympiádě mládeže na konci června představil děčínský hlavní trenér dívčí složky Jiří Fiala a svůj tým dovedl až do semifinále, kde padl s pozdějším vítězem, a v boji o bronz těsně podlehl tradičně silnému Královehradeckému kraji. Konečné 4.místo je úspěchem (nejlepší umístění kraje od roku 2004). Jakub Houška se pak představil v roli asistenta trenéra basketbalového týmu chlapců a skončil s ním na celkovém 6. místě, kdy po hladkém vítězství ve skupině ve čtvrtfinále vypadl s pozdějším stříbrným Pardubickým krajem. V chlapeckém výběru měl náš klub i silné hráčské zastoupení (šest kluků). 

Tomáš Grepl podstoupil operativní zákrok kolene, který odkládal po skončení Kooperativa NBL, aby byl opět po létě plně mobilní a mohl se věnovat týmu. "Bylo třeba vyčistit koleno, ozývají se starší šrámy a byť koleno zatěžuji jen minimálně, bolest a pohybové omezení se nedařilo zlepšit jinak než operativně. Zatím vše běží podle plánu, tak věřím, že to tak bude i pokračovat a v srpnu už zase budu skákat přes kaluže.", neztrácí humor trenér Válečníků.

Pozici marketingové manažerky opustí v létě Radka Freibergová, jíž čekají krásné rodičovské povinnosti a na její post bylo vypsané výběrové řízení. Kdo Radku nahradí bude oznámeno v průběhu srpna.

Kondiční trenér Jan Murín, který před uplynulou sezónou nastoupil do mládežnického programu a v jejím průběhu se připojil i k A-týmu, bude pokračovat ve stejné roli a poprvé jej čeká plná nálož letní přípravy, což se projevilo již na individuálních plánech pro jednotlivé hráče včetně zasílaných instruktáží a dalších informací... Mimo to vypomáhal Honza u reprezentace dívek U16 na několika kempech a v prvních srpnových dnech ještě stihne federací pořádaný Development camp pro hráče ročníku 2009 (s pětinásobným hráčským válečnickým zastoupením).

U mládežnické reprezentace působí tradičně také Robert Landa, jehož v roli asistenta čeká ME U16 dívek v Portugalsku. Výběr trenéra Fouska se v začátku srpna představí také v Děčíně, kdy zde odehraje poslední přípravná utkání před šampionátem, a to s Německem a Maďarskem. Veřejnosti otevřená utkání v ARMEX Sportcentru budou:
pátek 5.8. od 17 hodin ČR - Německo
sobota 6.8. od 17 hodin ČR - Německo
neděle 7.8. od 10:30 hodin ČR - Německo
čtvrtek 11.8. od 17 hodin ČR - Maďarsko
pátek 12.8. od 16 hodin ČR - Maďarsko

U mužské reprezentace do 20 let si své působení odbyl Tonda Pištěcký v roli asistenta Lukáše Pivody. Tým na ME v černohorské Podgorici po dvou těsných výsledcích v klíčové fázi (o dva body s domácími a o bod se silnou Itálií) neuspěl a nakonec skončil na 15.místě, což znamená sestup do divize B. U celku zaskakoval v roli manažera také Jakub Důra, a rovněž jako záskok v roli fyzioterapeuta působil děčínský Petr Toncar, jenž v minulosti také pracoval pro náš klub.

 

Nahoru