Děčínské Válečníky doplní Myles Carter

Děčínské Válečníky doplní Myles Carter 19.10.2023

Necelý týden trvalo hledání náhrady za Michaela Cubbage. Novým hráčem na pozici střílejícího rozehrávače se stává čtyřiadvacetiletý Američan Myles Carter. Ten strávil loňskou sezonu v libanonské nejvyšší soutěži s průměry 25,4 bodu, 7,5 doskoku a 4,9 asistence na utkání. Před angažmá v týmu Atlas Ferzol hrál Myles na universitě Delaware State, jejíž tým hraje prvodivizní NCAA1 pod názvem Hornets. Tam ve svém posledním seniorském roku dosahoval průměrů 16,8 bodů, 5,9 doskoku a 1,9 asistence.

Tomáš Grepl k příchodu uvedl: „V Mylesovi přichází mrštnost, rychlost, šikovnost a věříme, že i ta správná energie. Cítíme, že právě tyto atributy by mohly náš tým správně okysličit, dodat mu jistou lehkost v útoku, a přidat jiskru v obraně. Myles je z dobrého univerzitního programu a po blízkovýchodní zkušenosti se chce adaptovat na evropský basket. Snad jeho adaptace půjde stejně rychle, jako se nám povedlo najít zajímavého hráče.“

Pokud se podaří splnit všechny formality, Myles Carter by měl nastoupit už v sobotním domácím utkání proti Sršňům Písek.

Video

Nahoru