Další odchovanec stabilním hráčem A-týmu

Další odchovanec stabilním hráčem A-týmu 17.8.2021

Vedení klubu se dohodlo na tříleté spolupráci s odchovancem klubu Lukášem Rozsypalem. Právě tento odchovanec děčínského basketbalu, jehož otec Radek působil i v mužském A-týmu, je jedním z těch nejvíc zasažených koronavirovou pandemií, neboť v poslední sezóně svého juniorského věku odehrál v kategorii U19 pouze dva zápasy, přičemž do nižší mužské ani nezačal hostovat. V nadcházejícím ročníku jej kromě tréninkového procesu s A-týmem ARMEXu čeká také působení za Děčín ve 2.lize mužů, kde by měl hrát klíčovou roli. S devatenáctiletým křídelníkem přinášíme krátký rozhovor.  

Lukáši, jak se těšíš na blížící se ročník a co si od svého účinkování v A-týmu slibuješ?
Na nadcházející sezónu se moc těším a doufám, že proběhne bez loňských potíží, jako je karanténa a přerušování celé soutěže. Vypadá to, že tuto sezónu se už do hal budou moct vrátit fanoušci, což je pro nás v Děčíně významná podpora, a všichni už se nemůžeme dočkat. Co se týče mého postavení v A-týmu, tak patřím mezi mladé hráče, kteří se učí od zkušenějších a doufám, že letos dostanu více šancí než v loňské sezóně.

Sleduješ přestupové léto v Kooperativa NBL? A jak vidíš sílu děčínského celku?
Přestupy během léta samozřejmě sleduji, událo se toho dost zajímavého, díky čemuž některé týmy výrazně posílily, ale jména na soupisce ještě nemusí nic znamenat. My jsme významně posílili na křídle o Matěje Svobodu a pod košem o Damonte Dodda a věřím, že až k nám oba zapadnou, tak budeme také silným týmem.

Leckdo si pod podpisem smlouvy představí vysoké částky, znalí vědí, že Tvá smlouva je spíš o kapesném a výhledu pro rozvoj. Budeš teď jen basketbalista nebo plánuješ studia, přípaadně jaká?
Chtěl bych skloubit basketbal a studium na vysoké škole. Po úspěšném zakončení střední školy budu od září studovat na vysoké škole v Ústí nad Labem. Konkrétně na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně na Fakultně sociálně ekonomické.

Už znáš rozvrh a jak budeš rozkládat svůj čas? A-tým nebude jediné družstvo, jehož budeš členem...
Rozvrh bohužel zatím neznám, studijní program Ekonomika a management, který budu studovat, měl posunuté příjímací řízení, takže rozvrh budu vědět až začátkem září. Tuto sezónu bych měl být i součástí druholigového týmu tady v Děčíně, kde doufám budu mít větší roli a nasbírám další herní zkušenosti, jež jsem z důvodů přerušení nižších soutěží loni vůbec nenabyl..

Díky za rozhovor a hodně zdaru!

Generální manažer Lukáš Houser ke stvrzení spolupráce řekl: „Lukáš je talentovaný mladý hráč, kterému chceme dát šanci prosadit se v profesionálním basketbalu. Navíc je to náš odchovanec, což jde ruku v ruce s naší dlouhodobou vizí - dávat co nejvíc šancí mladým Válečníkům. Samozřejmě si svoji šanci musí zasloužit a vybojovat, a my se budeme snažit být mu v tom co nejvíc nápomocni. Lukášova role bude zatím především v druholigovém týmu, případně na hostování v některém prvoligovém. Současně se ale stává pevnou součástí A-týmu.“

 

 

Video

Nahoru