Další mladý Válečník

Další mladý Válečník 23.9.2020

Dalším novým členem A-týmu se stává karlovarský mladík Nestor Boyko. 193 cm vysoký křídelník je velmi dobrým atletem, s Děčínem absolvoval velkou část letní přípravy, kde si řekl o místo na soupisce a v Hradci Králové si už odkroutil své první ligové minuty okořeněné i bodovým zápisem. Nestor bude hrát dál za jeho současný klub Chomutov v 1.lize mužů a u Válečníků bude hostovat. 

Sportovní manažer Jakub Důra k příchodu řekl: "Díky termínům obou soutěží je Nestorovo působení v Děčíně bez problémů možné. Tréninkový proces je připravený absolvovat u nás, s Chomutovem bude na důležité týmové tréninky a zápasy první ligy. Jde o dalšího mladíka, který je ochotný obětovat svůj volný čas tvrdé práci a ve svých jednadvaceti letech bojovat o profesionální smlouvu. Díky patří vedení Chomutova, že umožňuje rozvoj svým mladým hráčům."

Ukrajinský rodák je odchovancem Karlových Varů, které jsou s Chomutovem a Sokolovem jediným Nestorovým dosavadním působištěm. Při loňské dominanci chomutovských Levhartů ve druhé lize (bilance 20-0) byl jedním z klíčových hráčů a doručoval průměrně 10,5 bodu. 

V přípravných duelech byl vidět nejprve v dresu soupeře, kdy za Chomutov trefil 8 bodů za 26 minut, aby pak už ve válečnickém zapsal trojku v Hradci Králové a zapsal 9,5 minuty. S polským Walbrzychem pak odehrál 15 minut bez bodu. Ligová premiéra byla pro Nestora vítězná, kdy významně přispěl k výhře na půdě Královských Sokolů sympatickým výkonem. S vedením Děčína je mladík domluvený na ročním působení.

Nestor Boyko k příchodu do Děčína uvedl: "Jsem vděčný za tuhle příležitost u Válečníků. Působit v takhle úspěšném týmu na profesionální úrovni je pro mne nová zkušenost. Díky plnohodnotným treninkům se můžu posouvat dál a věřím, že se budu zlepšovat. Je skvělé, jak celý tým funguje a jsem moc rád za to, jak mě všichni přijali! Cítím se už srDCem Válečník!"

Vítej mezi Válečníky, Nestore!

 

Nahoru