BRONZ V TÝMOVÉM SHOOT-OUTU PRO DĚČÍN

BRONZ V TÝMOVÉM SHOOT-OUTU PRO DĚČÍN 6.5.2020

Střelecká soutěž Kooperativa NBL Shoot-out, která částečně zaplnila hluchý prostor po předčasně ukončené sezóně české nejvyšší soutěže mužů, měla v sobotu 2. května na pořadu závěrečné 6. kolo základní části a děčínští Válečníci se mohou pochlubit postupem do semifinále v týmové kategorii a účastí Filipa Kroutila a Ondřeje Šišky v play-off jednotlivců.

Připomeňme, že soutěže se zúčastnil Děčín, Ústí nad Labem, Kolín, USK Praha, Opava, Pardubice a Ostrava. Neúčastní se borci Nymburku, Brna, Olomoucka a Svitav. Hradec Králové pak odstoupil po dvou kolech. Opava soutěží v ostravské hale Tatran.
Každý tým vybral šest hráčů, kteří na dálku před kamerami na kanálu TVcom postupně házeli v časovém limitu šestky (každá daná byla za 1 bod), poté v časovém limitu zkoušeli trojky (každá proměněná byla za 3 body) a nakonec měli pět střel z půlky (zásah znamenal zisk 5 bodů).  
Tým BK ARMEX Děčín obsadil v soutěži mužstev 3. místo výkonem 315 bodů a dostal se tak mezi čtyři nejlepší celky této soutěže. Na nástřelu Děčína se postupně podíleli David Žikla (48 bodů), Šimon Ježek (49), Filip Kroutil (76), Ondřej Šiška (66), Tomáš Pomikálek (44) a Lukáš Feštr (32). Výsledkový přehled jednotlivých kol ZDE.
Vítězem základní části soutěže mužstev se stala ústecká Sluneta (340 bodů), druhá byla Opava (323) a čtvrté Pardubice (301).

Semifinále týmů se odehrálo ve středu 6. května, každý celek si zvolil dva střelce, kdy za Děčín byli nominovaní dva dosud nejlepší Válečníci Šiška a Kroutil. Děčín velmi potrápil favorizovanou Opavu, aby nakonec o 10 bodů nepostoupil do finále, když v součtu dosáhli děčínští borci 131 bodů. Opava nakonec podlehla ve finále Pardubicím, které výborně reprezentovali Škranc s Potočkem. Děčín bral třetí místo před Ústím jakožto tým s lepším výkonem v semifinále. Především však Válečníci získali bonus práva přidělení 20.000,- Kč na charitativní účely. Podle plánu tyto prostředy budou přidány k charitativnímu projektu Válečník pomáhá a po tomto navýšení se celková částka pro Nemocnici Děčín vyšplhala na současných 152.000,- Kč !!!

Více informací o závěrečné soutěži týmů ZDE.

Play-off jednotlivců se bude hrát v sobotu 9. května opět od 17.30 hodin a  utká se v něm osm nejlepších hráčů z individuálního rankingu. Mezi nimi jsou již zmínění Válečníci Filip Kroutil, který výkonem 76 bodů (jeho 22 trojek byl rekord soutěže) obsadil 2. příčku v konečném pořadí základní části, a šestý Ondřej Šiška, jenž zaznamenal 66 bodů, když jako jeden ze tří borců základní části trefil dvě střely z poloviny hřiště! Play-off se hraje se formou 1-8, 2-7, 3-6, 4-5 na jednu výhru, vítězové postupují do semifinále, odkud si to dva lepší namíří do finále a poražení se utkají o bronz.
Program čtvrtfinále: Luděk Jurečka (1 - OPA) vs. David Škranc (8 - PCE), Martin Nábělek (4 - OVA) vs. Josef Potoček (5 - PCE), Filip Kroutil (2 - DEC) vs. Štěpán Svoboda (7 - OVA), Jan Maděra (3 - UNL) vs. Ondřej Šiška (6 - DEC). 

Více informací o play-off jednotlivců ZDE.

Nahoru