Benefice a krásná vybraná částka

Benefice a krásná vybraná částka 16.11.2022

V sobotu 12.11.2022 se v ARMEX Sportcentru odehrálo Benefiční zápas pro Járu. Šlo o charitativní akci vymyšlenou skupinou Jawa Tour Děčín, jíž patří ohromný dík za záměr, organizaci a celkovou podporu tohoto utkání. Tým nastupující v severočeské lize pod názvem Veteránské naděje Děčín se v něm utkal právě s celkem Jawa Tour Děčín vyztuženým čtyřmi hráči děčínského A-týmu (Pomikálek, Svoboda, Kroutil a Nichols). Drtivým závěrem strhli výhru na svoji stranu právě hosté, kteří přivezli na výstavu na dvě desítky krásných naleštěných motocyklů, velorexů a dalších strojů. 

Samotný zápas probíhal celou dobu v exhibičním tempu. K vidění byly pohledné akce, tříbodové střely, mnoho přihrávek, driblinkových ekvilibristik, několik soubojů, včetně náznaku boxerských, nebývale mnoho směčí, včetně jedné extraordinérní a celkově pohledný zábavný basket. Zápas zkušeně odřídila legenda ligových sudích Rudolf Výborný z Ústí nad Labem.

Hlavní poslání zápasu však bylo sehnat prostředky na pomoc Járovi! Konkrétně šlo o zakoupení nového vozíku a příspěvek na nákladné rehabilitační pobyty. Na tyto charitativní účely bylo vybíráno vstupné 50 Kč, ale také se konala sbírka, a to díky pomoci velké party lidí nejen na samotném utkání, ale souběžně několik dní před akcí. Aktivita skupiny báječných lidí z Jawa Tour a jejich přátel přinesla také mnoho sponzorů a partnerů, kteří byli ochotní přispět na tuto bohulibou věc. Přidala se ještě dražba novojičínského mistrovského dresu bývalého děčínského hráče Levella Sanderse, která vynesla daší významnou částku.

Dohromady se tak v rámci Benefičního zápasu vybralo neskutečných 151.105,- Kč, a celá částka je věnována Járovi! Ke slavnostnímu předání dojde na ligovém sobotním utkání BK ARMEX Děčín - Basket Brno, a to 19.11.2022 se začátkem v 18:00 v ARMEX Sportcentru. Ohromný dík patří všem, kdo podpořili dobrou věc.

Basketbalový klub by chtěl touto formou poděkovat Jawa Tour Děčín za aktivitu, realizaci, krásný sobotní večer a dobré srDCe.

 

Nahoru