Aktuální zdravotní stav

Aktuální zdravotní stav 10.2.2023

Delší dobu už týmu chybí dva hráči - Petr Macháč a Tomáš Pomikálek. Oba dlouháni vypadli ze sestavy kvůli problému s dolné končetinou, každý však s jiným zraněním. 

Petr Macháč prožil poprvé těžší výron kotníku, a to poprvé je velmi podstatné, jelikož to zásadně prodlužuje dobu léčení a následné rekonvalescence. Vazy v kotníku zůstaly nepoškozené, ale při Petrově bojovnosti a u pivota obzvlášť, je třeba stoprocentní připravenost, aby se mohl vrátit do hry. V současné době začíná s bezkontaktní zátěží v pohybu a předpoklad jeho návratu je v tuto chvíli týden nebo dva. Je tak otázkou, zda se stihne zapojit do utkání ještě před reprezentační pauzou, která je mezi 20. a 28. únorem.

Kapitán Tomáš Pomikálek laboruje se svalovým zraněním, kdy po prvním projevu ultrazvuk neprokázal poškození a Tomáš se tak na Slavii pokusil naskočit zpět. Po rychlém odstoupení a dalších vyšetřeních se už trhlina ve svalu prokázala a kapitán tak začal s léčbou, což je u svalových zranění složitý proces a největším pomocníkem je klid, a to sportovci neradi slyší. Aktuálně je po fixaci lýtka už sval zahojený, a je třeba pomalu začít s postupnou zátěží. Absenci lze v tuto chvíli jen hrubě odhadovat na 3-4 týdny, a tedy budeme doufat v kapitánův návrat po reprezentační pauze.

Oba marodi poctivě makají na posilování především horních partií, kde jim to zranění bez problémů dovoluje, a celý klub jim přeje brzký návrat ve stoprocentním zdraví.

Nahoru