AAC letos bez Děčína

AAC letos bez Děčína 27.7.2022

BK ARMEX Děčín byl první český klub, který se zapojil do této pohárové soutěže, jež od svého vzniku prošla ohromným posunem a v post-kovidové době začíná nabírat na ještě větší prestiži. Do sedmého ročníku se však po pěti účastech v řadě Děčín bohužel nezapojí.

Hlavním důvodem neúčasti Válečníků v nadcházejícím ročníku je skutečnost, že se klubu v tomto složitém období nepodařilo sehnat dotační podporu tak, jako v minulých letech. Vedení klubu se proto po zvážení všech pro a proti rozhodlo k zodpovědnému přístupu a o účast v soutěži pro tento ročník neusilovat. 

Přesto se chce klub BK ARMEX Děčín i nadále mezinárodně konfrontovat se zahraničními kluby a o účast v AAC bude usilovat v nadcházejících sezónách.

V té letošní A-tým čeká jako již tradičně několik přípravných utkání se zahraničními soupeři. Před začátkem Kooperativa NBL se také odehraje druhý ročník Federálního poháru za účasti celků z Česka a Slovenska formou dvoukolových turnajů. Děčín se stal pořadatelem jedné z finálových skupin, jež se na severu Čech odehraje 16. a 17.září. Týden předtím se bude v základních skupinách bojovat o pozice, kdy se Válečníci představí v Kutné Hoře proti Kolínu, Spišské Nové Vsi a Levickým Patriotům.

 

Nahoru