A-tým je kompletní

A-tým je kompletní 14.8.2023

Po několika týdnech jednání, řešení a hledání je tým BK ARMEX Děčín před nadcházejícím ročníkem Kooperativa NBL kompletní.

Kádr BK ARMEX Děčín pro blížící se ročník Kooperativa NBL 2023/24 tedy čítá třináctku jmen, kdy pod koš přišel zkušený černohorský pivot Maksim Šturanović a stálým členem se stal odchovanec Oliver Žižka. Sestavu na perimetru doplnili Tadeáš Slowiak a Michael Cubbage. Tým tak bude do nového ročníku vstupovat v obdobném složení jako před rokem. Příprava zatím probíhá podle plánu, když Matěj Svoboda plní reprezentační povinnosti v olympijské předkvalifikaci a oba noví cizinci se připojí v nadcházejících dnech.

Rozehrávači
AJ Walton, Tomáš Randýsek, Tadeáš Slowiak

Křídla
Matěj Svoboda, Filip Kroutil, Michael Cubbage, Lukáš Bobek, Lukáš Rozsypal

Pivoti
Tomáš Pomikálek, Maksim Šturanović, Petr Macháč, Martin Mach, Oliver Žižka

Třináct stálých členů kádru doplní ještě na soupisce několik mladíků z mládežnického programu, kteří během srpna absolvovali přípravné období společně s A-týmem.

K odchodům bylo již dříve oznámeno rozhodnutí Tomáše Jansy, který především ze studijních důvodů namířil primárně do druhé nejvyšší soutěže.

V klubu už nebude pokračovat ani David Žikla. K mužskému A-týmu se "Dejv" připojil do sezóny 2018/19, ale jeho děčínský příběh se začal psát už v žákovské kategorii, aby přes Litoměřice přešel do USK Praha a odtud pak zpět. David své děčínské konto okomentoval: "Chtěl bych poděkovat klubu a všem spoluhráčům za léta strávené v Děčíně. Jsem rád, že jsem mohl být součástí několika významných úspěchů a také, že jsem dostal  šanci hrát za Válečníky. Nikdy nezapomenu na fanoušky , kteří nás vždy povzbuzovali, i v době kdy se nedařilo. Přeji klubu hodně sportovních úspěchů.".

Další změny pak jsou u třech zahraničních basketbalistů.

Asi nejvíce fanoušky zajímalo jméno Ty Nichols. Nejlepší střelec ARMEXu, dosahujicí v uplynulé sezóně 18,7 bodu, 4,5 asistence, 3,7 doskoku a 2,5 zisku. Ty se přidal k Válečníkům už na podzim 2021. Jeho setrvání v další sezóně se ukázalo jako správný krok a mrštný rozehrávač si povedenými výkony řekl o atraktivní angažmá. Děčínskému klubu a fanouškům však vzkázal: „Zatím jsem se nerozhodl, kde budu v nastávající sezoně hrát, ale Vám děkuji za ty poslední dvě sezóny. Obzvlášť na tu minulou budu vždycky s láskou vzpomínat. Přeji Vám všem jen to nejlepší do nového ročníku. Díky za všechno!“

Ani Igor Josipović se k Válečníkům nepřidá. V uplynulém roce odehrál 50 zápasů, dosahoval průměrně 6,4 bodu a 3,6 doskoku, ale především si získal srDCe fanoušků a příznivců klubu, byl i často zmiňovaným vzorem mezi mládeží a výrazně se zapsal pod celý historický ročník. Jak ale sám Igor řekl, v dalším angažmá by byl rád co nejblíže své rodině. I on poslal svůj vzkaz: „Byla to perfektní sezóna, byl jsem opravdu nadšený, díky za všechno! Na Balkáně máte vždy přítele. Přeji dobrou a zdravou sezónu!“

Odchází rovněž Jordan Bruner, který přišel do Děčína začátkem února ze Slavie Praha. Za Válečníky odehrál 30 utkání, nejvíce bodů (24) zaznamenal při výhře 89:85 proti Pardubicím v nadstavbě, nejvíce doskoků (17) pak stáhl ve třetím finále proti Opavě (89:67). 

Všem končícím hráčům děkujeme za výkony a přejeme mnoho zdaru do soukromého života i nových angažmá!

Ke složení A-týmu na sezonu 2023/2024 generální manažer Lukáš Houser řekl: „V první řadě bych chtěl moc poděkovat všem klukům, kteří už v příští sezoně dres Válečníků neobléknou. Všichni zanechali v Děčíně výraznou stopu, ať už byli součástí klubu půl sezóny nebo X let.
Co se týče složení týmu na nadcházející sezonu, důležité pro nás bylo udržet „české jádro“ a také MVP loňské sezóny AJ Waltona. Jsem proto moc rád, že se nám to podařilo. Musíme vždy ale vycházet z našich finančních možností a i proto začneme sezonu ve složení, které jsme právě oznámili. Případné posílení budeme řešit až podle potřeb, možností a zdravotního stavu v průběhu sezony. Stejně tak to bylo i v loňské sezoně, kdy nás na nadstavbovou část A1 a Play Off posílil Jordan Bruner. Také chceme jít i v nové sezoně cestou, kterou jsme si vytyčili a to dávat co nejvíc příležitostí mladým hráčům. A nejlépe našim odchovancům. Samozřejmě to ale vždy bude záležet především na nich a na jejich výkonosti.
V každém případě věříme, že tým bude na novou sezonu konkurenceschopný a bude znovu připravený bojovat o medaile.“

Přišli: Maksim Šturanovič, Michael Cubbage, Oliver Žižka, Tadeáš Slowiak

Odešli: David Žikla, Tomáš Jansa, Ty Nichols, Igor Josipovič, Jordan Bruner

Nahoru