11. kolo

BK ARMEX Děčín vs BK Opava

03. 12. 2022, 18:00 HOD. ARMEX Sportcentrum

PŘED UTKÁNÍM

Tečku za první polovinou základní části udělají basketbalisté Děčína domácím zápasem s Opavou, ve kterém se pokusí zastavit sérii tří porážek v řadě. Ale Slezané patří k tomu nejlepšímu v české lize a Válečníky tak čeká těžký úkol.
Opavu v letní pauze opustil švédský obr Markusson i Američan Gumbs, velikými ztrátami pak byly odchody Martina Gniadka a Radima Klečky. Prvně jmenovaný se vrhl do obchodu s fotovoltaikou a tepelnými čerpadly, druhého nepustily na palubovku zdravotní problémy. Osa týmu však zůstala. V sestavě jsou nadále Šiřina, Kouřil, Zbránek, Slavík, Švandrlík, Jurečka, Kvapil, Dragoun a Mička. Díry v sestavě pak zacelil americký pivot Dontay Elijah Bassett, slovenský power forward Jakub Mokráň, křídelník Jakub Farský, jenž dorazil z USK Praha, a mladý pivot Adam Robenek.
Tým trenéra Petra Czudka začal sezónu startem ve Federálním poháru, kde ani jednou neprohrál, postupně se probojoval až do finále, v němž zdolal slovenské Levice 73:71. Dále se Opava účastní FIBA Euro Cupu, kde v základní skupině D má nakročeno k postupu. Z dosavadních pěti zápasů totiž vyhrála tři a před posledním zápasem v Levicích má tak postup ve svých rukou. 
Ligu začali Slezané domácí prohrou s Nymburkem, následovaly však výhry v Kolíně, na Slavii Praha, v Hradci Králové a dvě domácí výhry nad USK Praha a Brnem. Pak ale přišel šok, když Opava prohrála v Olomoucku 92:84, následně nezvládla (bez rozehrávače Šiřiny) ani domácí duel s Pardubicemi, jež zvítězily 75:82 (nejlepší střelci Opavy: Farský 21, Mokráň 17, Basset 10).  
Opavu táhne dvojice zahraničních podkošových hráčů - Basset dává v průměru 17 bodů a doskakuje osm míčů na zápas, Mokráň má průměr 16,1 bodu a 7 doskoků. Za nimi je rozehrávač Jakub Šiřina, který zapisuje 13,8 bodu, 4 doskoky a sedm asistencí na utkání. Ale pozor si Válečníci musí dát na všechny hráče Opavy, protože každý z nich dokáže být nebezpečný.

Tomáš Grepl, trenér BK ARMEX Děčín: "Opava hraje jako vždy vynikající sezónu. Podkošoví skóreři Bassett s Mokráněm do opavského systému skvěle zapadli. Náš soupeř výborně doskakuje a pro nás bude velká výzva útočný doskok zastavit. Velmi nepříjemná je trojková palba Opavy, kde nás může nachytat každý její hráč. Chceme předvést lepší výkon než v posledních utkáních."

Odkaz na live statistiky ZDE.
Odkaz na stream video ZDE.

Komisař: Šikner Roman

Nahoru