15. kolo

BK ARMEX Děčín vs BK REDSTONE Olomoucko

02. 12. 2021, 18:00 HOD. ARMEX Sportcentrum

PŘED UTKÁNÍM

Po reprezentační přestávce čeká na Válečníky důležité střetnutí, ve kterém vyzvou předposlední tým tabulky, Olomoucko. To má na svém kontě dvě výhry, Děčín o jednu více, takže je zřejmé, že půjde o hodně.
Olomoucko začalo sezónu výhrou nad nováčkem ligy, "bankéři" z Jindřichova Hradce, pak ale přišlo 12 porážek v řadě a propad na samé dno tabulky. Jenže v posledním ligovém kole Olomoucko šokovalo, když doma porazilo druhou Opavu, jež kolo před tím srazila na kolena vedoucí Nymburk, výsledkem 79:74 (nejlepší střelci Olomoucka: Nikolič 16, Feštr 13, Klepač 13, Vučkovič 10). Po této senzaci ale přišlo kruté vystřízlivění v podobě porážky a vyřazení z Českého poháru mužů od prvoligového týmu BC Nový Jičín 90:89, o což se postarala trojka domácího Lukáše Bukovjana v posledních vteřinách (nejlepší střelci Olomoucka: Nikolič 17, Vučkovič 17, Feštr 16).
Kormidla týmu Olomoucka se před sezónou chopil polský lodivod Robert Skibniewski, jenž však po sérii deseti porážek skončil své angažmá a taktovku předal srbskému trenérovi Miljanu Čurovičovi. Vedení klubu současně ukončilo smlouvy s Američany Kennethem Carpenterem a Darrellem Davisem (odehrál za tým jen dva zápasy). Již před tím opustil tým Demajeo Wiggins, skvěle střílejí i doskakující Američan, jehož ale po sedmi zápasech zlákala estonská Rapla z estonsko-litevské ligy. Naopak mužstvo posílili dva hráči ze Srbska, pivot Sreten Kneževič a forward Milan Nikolič.
Nejlepším střelcem Olomoucka je v současnosti (nebudeme počítat Nikoliče s jedním odehraným zápasem) je Bosňan Arsenije Vukovič s průměrem 15,5 bodu na utkání. Kněževič přidává 11,8 bodu (+ téměř 13 doskoků), dvojcifernými střelci jsou také exděčínští Filip Halada a Lukáš Feštr, kteří dávají shodně po 10,4 bodu. Soupeře pozlobit umí také další srbský hráč Olomucka, Balša Dragovič (7,9). 
Olomoucko bude na zápas v Děčíně jistě hodně motivováno ve snaze odčinit prohru z domácího prostředí, kde Válečníci dlouho vedli, ale domácí postupně manko stahovali a nakonec šli do vedení 84:83, které jim ovšem v poslední vteřině vzal Matěj Svoboda košem za dva body.

Vzájemný zápas v zákl. části:
BK REDSTONE Olomoucko - BK ARMEX Děčín 84:85
Wiggins 30, Vučkovič 23, Carpenter 15 - Šiška 30, Svoboda 22, Gregg 10.

Odkaz na live statistiky ZDE.
Odkaz na stream video ZDE.

Komisař: Hlaváček Pavel

 

Nahoru