1. kolo

BK ARMEX Děčín vs SLUNETA Ústí nad Labem

27. 02. 2021, 18:00 HOD. ARMEX Sportcentrum

PŘED UTKÁNÍM

Po skončení základní části Kooperativa NBL se tabulka rozdělila na dvě šestičlenné skupiny, kde se týmy opět střetnou dvoukolově stylem každý s každým. Děčín po základní části obsadil 8. příčku, což znamená, že bude bojovat ve skupině A2, kde ho na úvod čeká třetí severočeské derby sezóny s ústeckou Slunetou. Ta poněkud nečekaně skončila až desátá se stejnou bilancí 8 výher a 14 porážek jako Válečníci, navíc na začátku února oznámil klub překvapivou informaci, že u týmu končí rozehrávač Michal Šotnar i hlavní trenér Antonín Pištěcký, kterého rychle nahradil Jan Šotnar (bratr Michala). Jan Šotnar působil ve Slavoji Litoměřice jako šéftrenér mládeže a zároveň trenér prvoligového litoměřického mužského celku. 

Ambiciózní Ústí bylo od začátku sezóny výsledkově jako na houpačce a výhry s porážkami se střídaly v pravidelných rytmech. Bohužel, na sklonku minulého roku zasáhla tým i zranění a prohry se začaly množit. To nejzávažnější zranění postihlo Spencera Svejcara, americké křídlo a nejlepšího střelce svého celku, který nakonec musel s pochroumaným kotníkem odcestovat na operaci do USA a se Slunetou se rozloučil. Ústí pak postupně padlo s USK Praha 81:83, Královskými Sokoly 89:78, svitavskými Tury 83:72, Kolínem 80:106 i posledním Olomouckem 70:81. Následně si sice  přivezlo výhru z odvety v Olomoucku (76:90), ale přišlo vyřazení ve čtvrtfinále Českého poháru mužů s USK Praha a ligové nezdary s Děčínem (87:89) a Brnem (100:72). V posledním kole základní části pak Sluneta (už s novým koučem Šotnarem) trápila mistrovský Nymburk, ale nakonec mu podlehla 90:98 (nejlepší střelci Ústí: Autrey 22, Hanes 20, Fait 17).

Bodovým lídrem ústeckých Pand je nyní exděčínský Lamb Autrey (13,7 bodu, 4 asistence a přes 6 doskoků na zápas), následují ho Dalibor Fait (12,1 bodu), Ladislav Pecka (11,7 bodu a 6 doskoků) a Derek Hanes (10,0). Těsně pod hranicí deseti bodů je pivot Gligorie Rakočevič (9,8).

Oba dosavadní duely Válečníků se Slunetou skončily výhrou Děčína, ale šlo vždy o velmi napínavou a vyrovnanou podívanou, která se rozhodovala až v posledních vteřinách. Snad budou Válečníci úspěšní i tentokrát a vykročí do bojů ve skupině A2 vítězně.

Sluneta na poslední chvíli oznámila příchod nové posily, vyššího křídla, Tuckera Haymonda, který by měl v týmu zaujmout místo po Spenceru Svejcarovi. Šestadvacetiletý rodák ze Seattlu měří bez dvou centimetrů dva metry a naposledy působil v bundesligovém Hamburku. "Hrál ale spíše za jejich rezervu v nižší soutěži," objasnil okolnosti jeho příchodu generální manažer ústeckého klubu Tomáš Hrubý. Haymond měl slušnou minulou sezónu, kdy v dresu Schalke dával průměrně 16 bodů ve druhé nejvyšší německé soutěži ProA, odehrál tam však pouze pět duelů.

Utkání bylo vybráno Děčínem jako duel v rámci projektu BEZ FAULŮ. Každý klub Kooperativa NBL si v nadstavbové části zvolí jeden domácí zápas, kde za každou minutou střelu svého týmu zaplatí do společného banku 100 korun, 200 korun složí za každý faul mužstva a rovnou tisícovku za technickou chybu. Bonus přidá i generální partner soutěže, pojišťovna Kooperativa, jež věnuje 100 korun za každou smeč a 500 korun za každý „alley-oop“ (smeč po zachycení přihrávky během výskoku), které budou k vidění v zápasech v celém sledovaném období charity. Zapojit se tradičně budou moct i diváci a fanoušci, a to zasláním dárcovské SMS ve formátu DMS BEZFAULU 30, 60 nebo 90 na číslo 87 777, kdy ceny textových zpráv jsou 30, 60 či 90 korun. Při loňském druhém ročníku charity se podařilo ze všech zdrojů shromáždit téměř 167 tisíc korun.

Tomáš Grepl, trenér BK ARMEX Děčín: "Nadstavbovou skupinu začínáme doma s Ústím, což je na začátek velmi těžký soupeř. Má nového trenéra, navíc počítáme s tím, že Ústí přivede nového hráče místo zraněného Svejcara, takže nás čeká těžký vstup do nadstavby. Někteří naši mladší hráči mají zdravotní problémy, ale osa týmu zatím zdravotně drží a já doufám, že do zápasu půjdeme v nejsilnější možné sestavě."
Šimon Ježek, křídlo BK ARMEX Děčín: "Díky pohárové a reprezentační pauze se nám naskytl třítýdenní prostor ke zlepšení všech herních činností. Přichází čas ukázat, že jsme zmíněné období poctivě odpracovali. A věřím, že po sobotním zápase zůstaneme vládci severu."

Zdravotní stav týmu Děčína: Trenér Tomáš Grepl nemůže počítat s Nestorem Boykem, kterého trápí svalové zranění, mimo hru je i Lukáš Rozsypal s výronem kotníku.

Vzájemné zápasy v zákl. části:
BK ARMEX Děčín - Sluneta Ústí nad Labem 88:87
Šiška 32, Kotásek 12, Ježek 12 - Pecka 18, Fait 16, Svejcar 15. 
Sluneta Ústí nad Labem - BK ARMEX Děčín 87:89
Autrey 19, Rakočevič 15, David 15, Šotnar 14 - Pomikálek 26, Šiška 21, Kotásek 12.

Odkaz na stream video ZDE.

Odkaz na live statistiky ZDE.

Komisař: Hlaváček Pavel

Přečtěte si ONLINE BULLETIN! 

Nahoru