Tisková konference před startem sezóny

Tisková konference před startem sezóny 1.10.2022

Basketbalový klub ARMEX Děčín připravil na čtvrtek 29. září tiskovou konferenci před startem nového ročníku Kooperativa NBL, které se zúčastnili generální manažer Lukáš Houser, hlavní trenér A týmu, Tomáš Grepl, a kapitán Válečníků, Tomáš Pomikálek.


Na úvod konference okomentovali zástupci klubu hráčské změny v kádru, a to včetně kapitána Tomáše Pomikálka: "Nějaká změna cítit je, ale všichni noví kluci skvěle zapadli. Všichni jsme očekávali souboj AJ Waltona s Ty Nicholsem a musím říct, že je v šatně spousta zábavy." 

Poté přišly na přetřes výsledky přípravných zápasů včetně vystoupení Děčína v tomto ročníku Federálního poháru, cíle do nové sezóny i finanční stabilita klubu, ke které promluvil Lukáš Houser: "Chci poděkovat všem našim partnerům, téměř o nikoho jsme i v této těžké době nepřišli. Sluší se poděkovat generálnímu partnerovi, společnosti Armex, se kterou máme podepsanou smlouvu na tuto a další sezónu. Dalším zdrojem je podpora města, ale protože byly volby, čekáme až se složí nové vedení a pak začnou jednání. Ale věřím tomu, že nás město bude podporovat i nadále."  

Dalším tématem byla stále se lepšící děčínská mládež a roční fungování Sportovního centra mládeže. Zde měl hlavní slovo opět Lukáš Houser: "Před jedenácti lety jsme začali intenzivně řešit mládež a postupně sklízíme ovoce. Loni jsme dostali status Sportovního centra mládeže, najali jsme dalšího profesionálního trenéra, nyní jich máme pět, a k tomu dalších třicet, kteří se starají o děti. Těch máme skoro pět set, trénujeme v šesti halách a kdyby se někdo přišel podívat o víkendu, viděl by, že to tady vypadá jako na autobusovém nádraží, jak se tady střídají soupeři. Náš rekord je třicet dva zápasů za víkend! A máme také už výsledky - loni jsme získali republikový titul v kategorii U15 a stříbrné medaile z mistrovství republiky U12 a U13." Své k mládeži a postupnému doplňování A týmu děčínskými odchovanci řekl také trenér Tomáš Grepl, který hned první větou řekl vše: "Myslím si, že mládežnická základna je v Děčíně jedna z nejlepších v celé České republice."

Na konferenci byly představeny nové dresy pro nadcházející sezónu, jsou na nich dominanty našeho města, čtyři stříbrné hvězdy a veliký nápis DĚČÍN. Podobné dresy už se objevují také v mládeži, a mladí basketbalisté cítí ještě větší spojení s "áčkem". Klub tím dál prohlubuje fungování jako jeden veliký organismus.  

Na závěr se nezapomnělo ani na děčínské fanoušky, kteří sklidili velikou chválu. "Děčínští fanoušci jsou nejlepší v republice a jejich podpora je geniální. Proto jim chceme servírovat co nejlepší výkony," řekl na závěr Tomáš Grepl.

Kompletní videozáznam tiskové konference ZDE.

 

Nahoru