Final Four AAC

Final Four AAC 23.2.2022

Závěrečný turnaj se odehraje ve slovenských Levicích

Sezóna 2021/22 Alpsko-jadranského poháru spěje ke konci. V tuto chvíli už je jasné, že nejlepší čtyři týmy budou o trofej bojovat ve slovenských Levicích a klíčová data jsou 16. a 17. března! Ze soupeřů Váečníků ve skupině je ve hře o Final Four stále Vídeň favorizovaná i na celkové vítězství, naopak slovinský Šenčur trochu překvapivě vypadl se Spišskou Novou Vsí, kdy na domácím hřišti prohrál rozdílem sedmi bodů a v odvetě nakonec také podlehl poměrem 88:77.

I přes všechny překážky, především covid-19, se mezinárodní soutěž s trojnásobnou českou účastí dostává do velkého finiše. Formát Final Four zakončí soutěž podruhé v historii. „Po roční pauze jsme blízko dokončení šestého ročníku i v pandemické situaci. Je to skvělá vizitka pro všechny hráče, kluby a účastnické federace. Těšíme se na skvělý konec toho složitého ročníku AAC.“, uvedl Johannes Wiesmann, zakládající člen výboru.

Marek Imre, další člen výboru soutěže vysvětluje: „Měli jsme jansé deklarované tři zájemce o pořadatelství turnaje. Rád bych všem poděkoval za zájem. Los byl přívětivý k Levicím, kde se nakonec Final Four uskuteční. Patrioti Levice se dosud účastnili každého ročníku soutěže a město Levice tyto dny hostí také kvalifikaci o FIBA World Cup, je tedy jasné, že infrastruktura se pro podobnou akci jistě hodí.“

Událost se tedy bude konat na Slovensku. Patrioti svou každoroční účast vždy proměnili v účast ve vyřazovacích bojích a nyní čekají na semifinálového soupeře, který vzejde ze čtvrtfinálové dvojice MKS Dabrowa Gornicza – BC GGMT Vienna.

Ve druhé semifinálové dvojici má své želízko v ohni Česká republika, jíž bude na závěrečném turnaji reprezentovat BK Pardubice, který čeká nováček soutěže a další slovenský zástupce - Spišskí Rytieri. „Jsem opravdu šťastný, že nejlepší týmy tohoto ročníku budou o trofej bojovat na půdě Patriotů Levice – jednoho ze zakládajících klubů Alpe Adria Cupu. Tento klub byl součástí vize v roce 2015 a o sedm let později je AAC lepší než kdykoliv předtím. Těšíme se i na skvělou budoucnost soutěže.“, řekl zakládající prezident Alpe Adria Cupu Gerald Martens.

Všechny zápasy budou vysílány živě na televizní stanici TV JOJ Šport a také mezinárodně na jejím streamu huste.tv včetně před a pozápasových rozhovorů a TV studia. Mnoho dalších novinek ohledně Final Four se ještě připravuje a fanoušci basketbalu se mají nač těšit.

 

Rozpis Final Four (16. – 17. března 2022, Levice, Slovensko)

Semifinále – 16. 3. 2022

17:00     Patrioti Levice (SVK) – MKS Dabrowa Górnicza (POL) / BC GGMT Vienna (AUT)

19:30     Spišskí Rytieri (SVK) – BK Pardubice (CZE)

Finále – 17. 3. 2022

18:00     vítěz semi 1 – vítěz semi 2

 

Nahoru