BK ARMEX Děčín posílí Jan Štěrba

BK ARMEX Děčín posílí Jan Štěrba 27.11.2023

Z Pardubic do Děčína přichází osmadvacetiletý podkošový hráč Jan Štěrba. Pro něho se v jeho jedenácté sezoně v Kooperativa NBL jedná o třetí klub, kdy mimo ten pardubický oblékal i dres pražského USK. Tam odehrál v sezoně 2020/21 svůj bodově nejlepší ročník, v němž průměrně zapisoval 11,2 bodu a 6,7 doskoku s úspěšností trojek 38%. V Pardubicích Honza odehrál za loňskou a letošní sezonu celkem 64 ligových zápasů s průměry 6,2 bodu, 5,1 doskoku (2022/23), respektive 3,4 bodu, 3,2 doskoku (2023/24). Mezinárodní klubovou zkušenost sbíral vloni v Alpe Adria Cupu (v 8 zápasech průměrně 7 bodů a 5 doskoků) a letos v kvalifikaci o FIBA Europe Cup, kde odehrál ve dvou zápasech 19 minut. 

Pardubický rodák, jenž prošel mládežnickým program USK Praha, nahlédl také do reprezentačních výběrů, kdy jako člen silného výběru ročníku narození 1995 získal na ME U20 v roce 2015 v italském Lignano Sabbiadoro výborné 6.místo, aby pak (znovu v Itálii, jen tentokrát v Neapoli) ve 2019 absolvoval v dresu se lvíčkem Světovou Univerziádu. O dva roky později se pak v olympijské sezóně dostal do širšího výběru mužského národního týmu. V Děčíně podepsal smlouvu do konce sezóny s následnou roční opcí.

Honza se k týmu připojil v pondělí a měl by být připraven zasáhnout už do sobotního derby proti ústecké Slunetě. Ke svému přestupu uvedl: "Jsem velmi rád, že jsem dostal příležitost od Děčína stát se Válečníkem. Těším se na nové spoluhráče, a také na výtečnou atmosféru tvořenou děčínskými fanoušky, kterou jsem okusil jen jako host. Uděláme maximum možného pro naplnění cílů klubu.".

Komentář trenéra Tomáše Grepla: "Honza už je zkušený ligový hráč, navíc český a v nejlepších letech, takových není nikdy dost. Své útočné zbraně ukazoval především dvě poslední sezóny v dresu USK. Já osobně vidím ještě víc jeho přínos na obranné polovině, kde vždy ukazoval svou týmovost a cit pro míč. Věřím, že Honza svojí povahou zapadne do týmu a že s ním budeme silnější."

Foto z Pardubic: Milan Kříček

Video

Nahoru