Válečníci slaví první výhru v přípravě

Zkladní sestavy
Děčín: Šiška, Ježek, Autrey, Pomikálek, Carlson
Chemnitz: Carter, Hoppe, Johnson, Richter, Eliot

Po dvou porážkách na německých palubovkách se basketbalisté Děčína radují z prvního vítězství v přípravných zápasech. V odvetě s týmem Chemnitzu, který působí v druhé soutěži Pro A, vyhráli po prodloužení 74:66.
Sobotní zápas nabídl od prvních minut velmi atraktivní basketbal, ve kterém oba týmy dávaly do hry hodně energie. Německý celek se opět prezentoval celoplošnou obranou, velikou agresivitou, na což odpověděli Válečníci podobným stylem a diváci tak sledovali zajímavou bitvu, ve které se ale skóre měnilo pomalu.
První body duelu zaznamenal Chemnitz, naši (bez Landy a Grunta) ovšem otočili na 4:2 a následovala tuhá bitva, ve které byl stav po pěti minutách 11:11. V závěru byl mírně vpředu soupeř, jenže v poslední vteřině závěrečného útoku byl faulován Autrey při střele za tři body a jeho přesné šestky znamenaly stav 22:20. Ve druhé čtvrtce padlo jen málo bodů, Válečníkům se nedařilo příliš střelecky, a tak poločas skončil 31:35, když navíc Carlson měl už čtyři fauly.
Po přestávce pokračovala tuhá bitva, Válečníci ale postupně lepšili svou obranu, také se dokázali prosadit v útoku a snížili na 43:45. Poslední slovo v této čtvrtce měl ovšem Richter, který smečí upravil na 43:47. Poslední periodu začala parádní smeč Pomikálka, po něm se za tři body trefil Šiška, trojkou se vzápětí blýskl i Žikla, po něm zaznamenal tříbodovou trefu také kapitán Ježek a následovala další trojka Žikly - 59:53. V posledních pěti minutách základní hrací doby se však více dařilo Chemnitzu (byť přišel o vyfaulovaného Johnsona, který po strkanici dostal nesportovní chybu), jenž otočil na 62:64. Pak ale Carlson po útočném doskoku vyrovnal a následně šestkami poslal Děčín do vedení 66:64. Bohužel, následně Šiška neproměnil ani jeden trestný hod a naopak Carter z šestek vyrovnal na 66:66.
Do prodloužení vstoupili lépe naši a trojka Šišky znamenala vedení 69:66. Válečníci také zlepšili svoji defenzívu a nedovolili Chemnitzu ani jeden koš ze hry. Naopak Autrey po zisku zvýšil na 71:66 a náskok si už Válečníci vzít nenechali - 74:68.
"Celý německý basketbal teď valí v obrovské kvalitě, a proto chceme s německými týmy hrát. V Bambergu jsme dostali o padesát, ale hráli jsme bez tří hráčů základní pětky. Byla to obrovská zkušenost pro mladé hráče, protože narazili na mezinárodní tým. Ve čtvrtek v Chemnitzu přišlo veliké vystřízlivění, protože byť domácí hrají soutěž Pro A, mají tým poskládaný na bundesligu. Proto je dnešní výhra pro mě velmi cenná, protože moji hráči bojovali a plnili to, co jsme si řekli před zápasem. Měli jsme už vyhrát v základní hrací době, ale výhra je sladší o to, že přišla až v prodloužení. Naše obrana v posledních pěti minutách čtvrté čtvrtiny a prodloužení byla výborná, a takto bychom se chtěli prezentovat i v lize, okomentoval duel trenér BK ARMEX Děčín, Tomáš Grepl, a pokračoval: "Tým Chemnitzu je výborný a práce argentinského trenéra, který vede tým už šestý rok, je patrná. Hráči jsou skvěle připraveni a čtyřicet minut hrají velmi nátlakovou hru. A je jedno jestli vedou nebo prohrávají. Tohle se mi na Chemnitzu líbí, a je dobře, že hrajeme proti takovým soupeřům, protože naši mladí hráči mohou sbírat zkušenosti. A je skvělé, že i proti takovému soupeři hrajeme vyrovnanou partii a dokonce ho porazíme."

BK ARMEX Děčín - Chemnitz Niners 74:68 (22:20 31:35 43:47 66:66)

Body Děčína: Autrey 19 (TH 9/11, 9 doskoků), Carlson 14 (TH 4/4), Pomikálek 12 (1x 3, 8 doskoků), Žikla 9 (2x 3), Šiška 8 (2), Ježek 6 (2), Feštr 4, Kroutil 2, Bobek 0, Mach 0, Skalička 0.
Střelci Chem: Carter 16 (1x 3), Eliot 10 (7 doskoků), Richter 10, Johnson 9 (1x 3), Zigenhagen 8 (1), Matthews 6 (8 doskoků), Hoppe 4, Wimberg 3, Figge 2.

Střelba za 2 body 17/36:19/35, střelba za 3 body 7/28:3/20, TH19/28:21/35, doskoky 37:45 (útočné 9:10), asistence 12:10, ztráty 18:25. Čtvrtiny: 22:20, 9:15, 12:12, 23:19 - 8:2.