TH:67.3%76.9%
Asistence:17.517.0
Doskoky celkem:41.234.4

Názor BK Děčín

Pavel Budínský, trenér BK ARMEX Děčín: "Hradec Králové získal první výhru nad Brnem, čímž si jistě spravil chuť a sebevědomí před naším vzájemným zápasem. Naopak my se musíme rychle oklepat z prohry v Ústí, hodit ji jednoduše za hlavu a předvést mnohem kvalitnější výkon po celých čtyřicet minut. Pak věřím, že jsme schopni potvrdit roli papírového favorita."
Lukáš Feštr, rozehrávač BK ARMEX Děčín: "Ačkoliv tomu postavení v tabulce nenapovídá, tak nás v Hradci bude čekat těžké utkání. Domácí určité budou sebevědomí po první výhře v sezoně. My se hlavně musíme soustředit na sebe a hrát s odlišným přístupem, než který jsme předvedli v Ústi."

Komentář k soupeři

Preview před 12. kolem Kooperativa NBL, Kingspan Královští sokoli - BK ARMEX Děčín

Druhou polovinu základní části Koopertiva NBL zahájí Válečníci předehrávkou 12. kola na palubovce nováčka soutěže, který je sice na chvostu tabulku, ale už nemá na svém kontě výher nulu. V minulém kole totiž na domácí palubovce porazil Brno 84:79 (nejlepší střelci Hradce: Canda 22, Sedmák 18, Lošonský 15) a konečně dotáhl do vítězné koncovky již poněkolikáté dobře rozehraný duel. Ostatně i první zápas v Děčíně byl po třech čtvrtinách poměrně vyrovnaný a stav 71:67 dával hostům šanci. V poslední čtvrtce ale děčínští basketbalisté srazili soupeře do kolen a vyhráli o 20 bodů.
Bodovým lídrem Sokolů je slovenský pivot Peter Sedmák, který šest sezón hájil právě barvy Děčína. V průměru dává tento hráč 16,5 bodu a doskakuje přes šest míčů na zápas. Za ním je nováček v dresu Hradce, opět slovenský pivot, Pavol Lošonský, jenž dorazil ze Spišské Nové Vsi, a ve dvou odehraných zápasech zaznamenal 14 a 15 bodů a 8 a 6 doskoků. Stabilní a kvalitní výkony podává americký rozehrávač Bryce Canda, který dává v průměru 13,1 bodu. Soupeři Kingspanu si ale musí dávat pozor i na borce z Bosny a Hercegoviny, rozehrávače Marka Rikala (11,9) a dalšího slovenského hráče, Dušana Pandulu (11,2).
Královští sokoli již několikrát ukázali, že jsou v útoku velmi nebezpeční, což dokládá například 93 bodů nastřílených Pardubicím či 91 bodů, které dali Opavě. Horší je to však s obranou, kde zatím inkasovali z celého ligového peletonu nejvíce bodů. Poslední zápas s Brnem však ukázal, že naši musí přistoupit k tomu duelu se vší vážností, protože Sokoli klovnout rozhodně umí.
Tým Hradce Králové naskočí 4. prosince spolu do 6. kola Českého poháru, kde se poměří s prvoligovým celkem Basket Olomouc. Dalšími týmy z nejvyšší české soutěže, které zasáhnou do 6. kola, jsou USK Praha, NH Ostrava a egoé Basket Brno.

Vzájemný zápas v základní části:
BK ARMEX Děčín - Kingspan Královští sokoli 99:79

Nejlepší střelci: Autrey 20, Feštr 19, Kroutil 14 - Canda 20, Pandula 12, Kolář 10.

Komentář po zápase

Dlouhá, ale vítězná bitva Válečníků s posledním

Hradec: Rikalo, Canda, Kolář, Lošonský, Sedmák
Děčín: Šiška, Ježek, Kroutil, Carlson, Krakovič

Po prohrách s Nymburkem a v derby s Ústím se chtěli basketbalisté Děčína opět vrátit na vítěznou vlnu, a to v předehrávce 12. kola na palubovce posledních Sokolů. Zdánlivě mělo tedy jít o jednoduchý úkol, ale nováček soutěže se stále zlepšuje, posílil se o slovenského pivota Lošonského, a v minulém kole porazil doma Brno, čímž získal premiérové vítězství v sezóně. A trápili i Válečníky, kteří sice roli papírového favorita potvrdili, ale až v prodloužení.
Zápas otevřely dva body Koláře, Šiška však vyrovnal, a po trojce Ježka šli Děčané do vedení 4:5. Domácí sice skóre otočili, ovšem dva body Ježka a jedna šestka Kroutila znamenalo vedení 9:10. Jenže přišla trojka Candyho, našim se přestalo dařit v útoku i obraně a domácí trestali nepřesnosti Válečníků velmi nekompromisně. Šestkrát skórovali z trestných hodů, následně Sedmák zasmečoval a rozdíl ve skóre byl dvojciferný - 20:10. Naštěstí děčínský pivot Grunt, jenž dal osm bodů v řadě, zabránil dalšímu navyšování manka, ale protože se stále nedařilo v defenzívě a Sokolům vydržel útočný apetit až do přestávky, byl stav po první čtvrtině i díky 10 přesným šestkám domácích 32:20! Ve druhé čtvrtce se obraz hry přece jen změnil, Válečníci přidali v obraně, ale přitom neposílali domácí na čáru trestných hodů a začali manko pomalu likvidovat. Po trojce Pomikálka to bylo 34:30 a zdálo se, že by mohli skóre otočit. Sokoli ovšem znovu zabrali a poodlétli na 38:30. Pak se ale prosadil Feštr, po něm zaznamenal tři body Autrey, a po koších Krakoviče a Autreyho to bylo již jen o jediný bod - 40:39. V posledních dvou minutách první půle se ale Děčínu opět přestalo dařit střelecky a Hradec vyhrál poločas 44:39.
Poločasovými lídry domácích byli Sedmák s 11, Lošonský s 8 a Rikalo se 7 body. Děčín táhli osmibodový Ježek s Gruntem, Autrey dal 7 bodů. Pro Válečníky bylo nepříjemných 8 ztrát a také tři fauly pivotů Krakoviče a Grunta.
Třetí čtvrtina byla ze strany Děčína nejpovedenější. Defenzíva Válečníků opět doznala vylepšení, dařily se rychlé brejky, také v útoku se hosté zlepšili, a po trojce Carlsona bylo vyrovnáno 46:46. A když stejný hráč zasmečoval, naši opět po dlouhé době vedli - 46:48. Domácí si sice následně vzali vedení zpět, avšak trojka Autreyho přiblížila Děčín na 56:55, a po koších Feštra a jedné šestce Ježka se vedení znovu překlopilo na stranu svěřenců trenéra Budínského - 56:60. Poté dal čtyři body Autrey a zdálo se, že Děčín konečně nabírá ten správný kurz - 56:64. Konec této části byl ale opět v režii Hradce, jenž snížil na 61:65. Poslední perioda byla oboustranně tuhou, ale také nepřesnou bitvou, ve které se skóre měnilo jen pomalu. Po trojce Šišky vedli Válečníci 65:70, po trefách Carlsona a Autreyho 67:74. To do konce zápasu zbývalo ještě téměř šest minut, další změna skóre přišla ale až po třech minutách, kdy Autrey jednou šestkou zvýšil na 67:75. Jenže koncovka patřila jednoznačně Sokolům, kteří využili střelecké impotence Děčína, snížili na 74:75 a 11 vteřin před koncem mohli jít dokonce do vedení. Naštěstí Canda proměnil jen jednu šestku - 75:75. Ve zbylém čase naši už neohrozili koš soupeře a šlo se do prodlouženi.
V něm Válečníci začali výborně, Pomikálek dal trojku a Šiška dvě - 78:84. Pak ale Sedmák a rozehrávač Rikalo vyrovnali na 84:84 a nervy fanoušků se opět nešponovaly. Konec prodloužení však ovládli američtí hráči Děčína. Carlson nejprve dal koš, poté doskočil nepřesnou střelu Candyho a následně Autrey zvýšil na 84:88. A protože Rikalo vzápětí nedal, a pak se dopustil nesportovního faulu, který Autrey potrestal dvěma šestkami, vyhráli Válečníci 84:90
"První čtvrtina byla z naší strany velmi vlažná, naše obrana vlastně neexistovala, chybělo nám i nasazení a celkově to bylo velmi špatné. Od druhé čtvrtky jsme se ale lepšili, začali jsme být aktivní, více jsme běhali, a v poločase jsme prohrávali už jen o pět bodů. Líbilo se mi, že jsme ukázali charakter," shrnul první tři čtvrtiny utkání kouč Děčína, Pavel Budínský, a pokračoval: "Bohužel, v poslední části jsme se báli utkání zavřít. Nebyli jsme aktivní, nevyužívali jsme šance a opět jsme se rozhodli, že si to uděláme těžké. No, a když domácí viděli, že nechceme vyhrát, vyrovnali. Naštěstí v prodloužení jsme dostali soupeře pod tlak třemi trojkami, Hradec ještě vyrovnal, ale celkově jsme vypadali lépe, což jsme potvrdili v závěru."
Nejlepším hráčem utkání byl zvolen Lamb Autrey, který zaznamenal 21 bodů, k tomu přidal 15 doskoků, 5 asistencí a 5 získaných faulů. Dvojcifernými střelci byli ještě Šiška (15), Grunt (12) a Carlson (11). Domácí táhla trojice Sedmák (17 bodů, 11 doskoků), Rikalo (17 bodů) a Lošonský (15 bodů).

Kingspan Královští sokoli - BK ARMEX Děčín 84:90 po prodl.
Body Hradce: Sedmák 17 (1x 3, 11 doskoků), Rikalo 17 (1x 3), Lošonský 15 (4 asistence), Canda 9 (2x 3, 10 doskoků), Peterka 6, Pandula 5, Jiříček 5 (1x 3), Hampl 4, Mahler 2, Andres 2.
Body Děčína: Autrey 21 (1x 3, 15 doskoků, 5 asistencí), Šiška 15 (3x 3), Grunt 12 (1), Carlson 11 (1), Ježek 9 (1), Pomikálek 8 (2), Feštr 6, Krakovič 6, Landa 1, Kroutil 1, Žikla 0.
Střelba za 2 body 25/49:24/51, za 3 body 5/26:9/26, TH 19/25:15/21. Doskoky 44:50 (útočné 8:11), asistence 17:17, ztráty 11:15, fauly 25:21.

Nejlepší hráč: Lamb Autrey