ARMEX Sportcentrum
Stanislav Kučera, Jakub Kec, Jan Jeřáb

Názor BK Děčín

Pavel Budínský (trenér Děčína):

"Páteční utkání ve Zhořelci bylo pro nás završením čtrnáctidenní společné přípravy. Kvalitní soupeř, dobří hráči, disciplinované a kolektivní pojetí hry, to vše nám nabídlo první střetnutí. Vzhledem k tomu, že jsme lépe zvládli závěr utkání my, očekávám motivovaného a připraveného protivníka, který nám bude chtít sportovně prohru vrátit. A to je jedině dobře, protože pro nás to znamená dalších 40 minut kvalitního basketbalu, díky němuž se můžeme posunout o krok dál směrem k začátku nové sezóny."

Komentář k soupeři

Basketbal ve Zhořelci má dlouhou historii, ale na špičkové úrovni se objevil až v tomto století. Od ročníku 2004/05 působí v nejvyšší polské soutěži a rychle se zařadil mezi její špičku. Od roku 2007 se hned začal objevovat v evropských pohárech. Jde o sedminásobného finalistu, který jednu účast (2014) přetavil v mistrovský titul, což mu přineslo účast v prestižní Eurolize. Následující rok padl ve finále se čtyřnásobným, i nyní úřadujícím mistrem Polska Stelmet Zielona Gora (2013, 15, 16, 17). Zhořelec poslední dvě sezóny zůstal těsně před branami play-off (9. a 10.místo).

Děčín se se Zhořelcem utkává už celkem pravidelně... Právě v minulých dvou letech vyšli z obou soubojů Válečníci vítězně. Nejprve 26.8.2015 vyhráli v domácí hale 85:66, aby napřesrok 16.9.2016 vyhráli na půdě nové krásné haly ve Zhořelci 93:97... Letošní první zápas ve Zhořelci (v pátek 15.9.2017) byl uzavřený médiím i veřejnosti a Děčín jej zvládl těsně vyhrát 89:93. V Děčíně (ve středu 20.9.2017 od 18 hodin) půjde o otevřenou domácí generálku před startem Kooperativa NBL a Helios AAC.

Zhořelec zásadně obměnil kádr, když zůstalo pouze pár polských borců. Z amerických posil mohou děčínští příznivci znát Paula Egwuonwu, který působil v dresu Brna v ročníku 2015/16, v pátečním střetnutí však nebyl připraven ani v dresu. Trenérem polského týmu je Mathias Fisher, který vedl na Univerziádě 2017 na Taiwanu německý výběr.