Zápasy

BK Armex Děčín vs DEKSTONE Tuři Svitavy

17.05.2019 18:00BK | Tisk | Přejít zpět

Informace o utkání

88:85 (24:25 48:43 65:66)
6.
ARMEX Sportcentrum
Matějek Ivor, Hošek Jan, Blahout Petr
Zdeněk Ringsmuth
Zobrazit

Názor BK Děčín

Tomáš Grepl, trenér BK ARMEX Děčín: "Utkání číslo šest bude velmi vypjaté, protože už jde do tuhého a každá chyba bude bolet dvojnásobně. My musíme dobře zregenerovat a jít do tohoto zápasu připraveni na sto procent. Také musíme být ale pokorní, abychom nedopadli jako ve třetím duelu, kdy nám chyběla tato vlastnost a Svitavští toho využili. Věřím tomu, že utkání odpracujeme po celých čtyřicet minut a urveme čtvrtý rozhodující bod před svými fanoušky."
Jakub Krakovič, pivot BK ARMEX Děčín: "Všichni ví, jaký je stav série, o co hrajeme a proti komu hrajeme. K tomu není potřeba víc říkat. My musíme k zápasu přistoupit s větší pokorou a energií než v zápase číslo tři, abychom mohli pomýšlet na vítězství. Věřím, že fanoušci nám dodají sílu a přijdou všichni v bílém!"

Komentář k soupeři

Preview před 6. zápasem semifinále play-off, DEKSTONE Tuři Svitavy - BK ARMEX Děčín

Semifinále mezi děčínskými Válečníky a svitavskými Tury se pomalu blíží ke svému konci. Série na maximální počet sedmi zápasů už ma sebou pět dílů a o kousek blíže vytouženému postupu do finále jsou Válečníci, kteří v minulém duelu vyhráli 73:79 a získali mečbol.
Ten se pokusí proměnit v pátečním špílu, v němž mají výhodu domácího prostředí a povolený dopink v podobě svých skvělých fanoušků. Rozhodně ale nepůjde o nic jednoduchého, protože Tuři mají nezpochybnitelnou kvalitu, jež je posadila na stříbrnou příčku po základní i nadstavbové části KNBL.
Bodovými lídry Svitav jsou američtí borci se shodným průměrem 12,8 bodu na utkání - Sean O'Brien a Charles Justin Aiken, jenž dominuje pod košem, o čemž se Děčín přesvědčil i v posledním duelu, kde Aiken zaznamenal 27 bodů! Dvojciferným střelcem (11,6) a nejlépe přihrávajícím (7,4) hráčem je Roman Marko, jehož se ale Válečníkům dařilo v posledních soubojích udržet na uzdě. Trojkař Slezák má také dvojciferným průměr (11,3), ale ani on se zatím příliš neprosazuje. 
V dosavadním průběhu platí, že kdo z týmů vyhraje bitvu na doskoku, slaví na konci čtyřiceti minut celkové vítězství. A bude to bezpochyby důležitá statistika i v utkání číslo 6. Z děčínského tábora také zaznívá, že celý tým musí přistoupit k utkání pokorně, zodpovědně a zkusit vytěžit ze svého energičtějšího projevu rozhodující vítězství.       

Výsledek 1. semifinále: 
DEKSTONE Tuři Svitavy - BK ARMEX Děčín 86:81
O'Brien 22, Aiken 15, Svoboda 12 - Autrey 22, Krakovič 12, Šiška 11.
Výsledek 2. semifinále: 
DEKSTONE Tuři Svitavy - BK ARMEX Děčín 84:95
O'Brien 16, Aiken 14, Slezák 13 - Autrey 23, Carlson 15, Landa 14, Pomikálek 14.
Výsledek 3. semifinále: 
BK ARMEX Děčín - DEKSTONE Tuři Svitav 59:78
Autrey 16, Šiška 15, Carlson 7, Ježek 7 - Aiken 21, Marko 12, O'Brien 9, Číž 9.
Výsledek 4. semifinále: 
BK ARMEX Děčín - DEKSTONE Tuři Svitav 93:80
Ježek 19, Carlson 15, Autrey 13 - Svoboda 17, Aiken 13, Teplý 12.
Výsledek 5. semifinále:
DEKSTONE Tuři Svitavy - BK ARMEX Děčín 73:79
Aiken 27, O'Brien 14, Slezák 10 - Krakovič 18, Šiška 15, Autrey 13. 

Komentář po zápase

Válečníky zvládli infarktový závěr a opět si zahrají finále! 

Základní sestavy
Děčín: Šiška, Ježek, Autrey, Carlson, Krakovič
Svitavy: Marko, Slezák, Svoboda, Jelínek, Aiken 

Zcela vyprodané ARMEX Sportcentrum bez dechu sledovalo poslední útočnou akci svitavského O'Briena, oči diváků putovaly s míčem při jeho trojkové střele a vzápětí celá hala vybuchla nadšením. Míč totiž minul cíl a Válečníci tak získali rozhodující čtvrtý bod v semifinálové sérii, což znamená, že si opět zahrají finále! Na postup se však tentokrát pořádně nadřeli a chvilku to už nevypadalo vůbec dobře, jenže nezastavitelný Lamb Autrey se rozhodl, že si chce zahrát finále a Děčín tam dotáhl.
První body šestého semifinále zařídil domácí rozehrávač Šiška, vzápětí trefil Autrey první trojku a Válečníci vedli 5:0. Na druhé straně odpověděl Slezák rovněž trojkou, ale Autrey se opět trefil za tři body a domácí fandové řičeli nadšením - 8:3. Tuři však nepropadli panice a Jelínek se Svobodou otočili na 8:10, čímž byla zahájena celozápasová přetahovaná. Po dvou trojkách Jelínka a koši O'Briena vedli hosté 13:20, pak ale Válečníci přidali v obraně, začalo se jim dařit v útoku, což potvrdila druhá trojka Carlsona i přesné šestky Landy a rychle vyrovnali na 22:22. Pak Carlson zaznamenal další dva body a Děčín vedl, jenže Slezák trojkou strhl vedení zpět na stranu Svitav - 24:25. Druhou čtvrtku zahájil Slezák košem, Autrey ale odpověděl pěti body v řadě a bylo to 29:27. Jenže přišly pro změnu lepší chvilky Svitavských, jež se ujali vedení 29:32.  Ovšem děčínský Feštr trojkou otočil na 33:32 a následně rozbouřil hlediště a donutil soupeře k time-outu Carlson parádní smečí - 35:32. Válečníkům se stále dařilo v obraně, takže soupeř se neprosazoval, naopak Autrey přidal další čtyři body - 39:32. Po trojce Ježka a šestkách Pomikálka to bylo již 44:35 a zdálo se, že by naši mohli nasadit k bodovému trháku, ale Tuři byli proti - Číž dal pět bodů v řadě, O'Brien čtyři a náskok Děčína se snížil na 47:43. Poslední slovo pak patřilo Autreymu a jeho jedné šestce - 48:43.
Po návratu z kabin začali hráči Svitav zlobit v útoku i obraně a během čtyř minut třetí čtvrtky vyrovnali na 52:52. Po další smeči Aikena, který se konečně pro Tury začal více prosazovat, to bylo 52:54, ovšem Šiška vyrovnal a stejný hráč odpověděl i na koš O'Briena - 56:56. Pak se trefil za tři body Kroutil a byli to zase domácí, kdy byl chvilku v sedle. Po trestných hodech Žikly, který odehrál krátký, ale dobrý part, vedli Válečníci 65:63, jenže ostrostřelec Slezák jim znovu zkazil radost - 65:66. Úvod poslední se Válečníkům nepovedl, dlouho se nemohli střelecky prosadit, naopak Aiken šesti body v řadě zvýšil na 65:72. Naštěstí po třech hluchých minutách prolomil trápení svého týmu Pomikálek trojkou, ovšem na druhé straně kontroval Aiken další smečí - 68:74. V tuto chvíli však pozvedl děčínský prapor skvělý Autrey, který nejprve zaznamenal dva body, poté dvakrát trefil těžkou trojku a znovu dostal domácí fandy do varu - 78:74. Svitavští však cítili šanci na úspěch, a po zásazích O'Briena a Slezáka vedli dvě minuty před koncem 78:80. Pak sice Šiška proměnil jen jednu šestku, druhou však doskočil Pomikálek a Feštr prohnal obroučkou trojku - 82:80. Následný útok soupeře skončil obranným doskokem Autreyho, nepřesnou trojku Šišky doskočil opět Pomikálek, který byl vzápětí faulován a za řevu diváků proměnil obě šestky - 84:80. To už zbývalo jen 55 vteřin, navíc nepovedené rozehrání hostů vystihl Ježek a Carlson získal faul, který ovšem potrestal pouze jedním úspěšným trestným hodem - 85:80. Avšak basketbal je rychlá hra a stačí jen několik málo vteřin k obratu. A to se Turům málem povedlo, když se během 40 vteřin dostali na 86:85. Pět vteřin před koncem byl ale faulován Autrey, který ukázal pevné nervy, obě šestky proměnil a pak už skákal radostí spolu se svými spoluhráči a diváky, když hosté neproměnili svůj poslední, časem velmi limitovaný, útok - 88:85.   
Šesté semifinále přineslo opravdu parádní, vyrovnaný basketbal a řadu důležitých momentů a faktorů. Tím první je bezpochyby 30 bodů Lamba Autreyho, který znovu ukázal své mistrovství a vykřesal Válečníky z nejhoršího. Dalším byly doskoky, v nich Děčín celý zápas trochu zaostával, ale v posledních minutách získal hned tři útočné, a z nich pak pramenily cenné body. Důležité také bylo, že naši skvěle bránili oba svitavské rozehrávače, což znamenalo, že Číž dal 5 a Marko dokoce jen 3 body. Naopak na straně Svitav určitě stojí za povšimnutí double-double obou Američanů, Aikena a O'Briena. Zrátka, kdo nepřišel, ochudil se o skvělý zápas a dlouhé oslavy Válečníků, kteří navzdory 11 porážkám na přelomu základní části a nadstavbové skupiny nakonec ukázali obrovský morální kredit, neskutečně se zvedli a dokráčeli si pro čtvrté finále v historii klubu.
Největší podíl na tom měl, jak už bylo napsáno, Lamb Autrey, autor 30 bodů. Svým dílem ale přispěli i Feštr, jenž dával v závěru důležité koše, Carlson a Pomikálek. Dobrou obrannou práci odvedli Ježek a Kroutil, svoji chvilku využil i Žikla. Pochvalu ale zaslouží všichni.
"Bude to první finále v mém životě, takže to považuji za veliký úspěch a veliké ocenění mé práce. Když jsem do Děčína přišel, bylo finále můj cíl a nyní je pro mě hrozně těžké popsat, jak si cením toho, že se to povedlo. Víme, kdo nás ve finále čeká, ale musíme se opět kvalitně připravit a předvést dobrý basketbal," řekl po zápase hráč utkání, Lamb Autrey.
Na straně Svitav kraloval střelec Slezák s 20 body, výborně opět zahrál O'Brien, Aiken začal zlobit až ve druhém poločase. Jelínek nastřílel svých 10 bodů v první čtvrtce, pak už se bodově odmlčel. 

Trenéři po utkání
Lubomír Růžička, trenér DEKSTONE Tuři Svitavy: „V první řadě veliká gratulace Děčínu, trenéru Tomášovi, hráčům, celému realizačnímu týmu a fantastickému děčínskému publiku. Odehráli jsme zde velmi dobré utkání a přijeli jsme s jasnou vizí toho, že si budeme chtít vynutit sedmý zápas. Jenže proti tomu byl Lamb Autrey, který hrál s bravurou a byl mimo naší basketbalovou galaxii. Byl těžko zastavitelný, přestože jsme na něj zkoušely různé typy obrany, ale nestačilo to. A co rozhodlo? Dva tři obranné doskoky domácích, odpískané "přes půl", které rozhodně nebylo. Ale především jsme měli v závěru, kdy jsme vedli o sedm bodů, volit lepší řešení na útočné polovině a držet ten náskok, možná ho budovat ještě větší. Pro moje družstvo je to samozřejmě těžká rána a čeká nás boj o bronz. Kdyby mi někdo před sezónou, kdy jsem budoval tento kádr se šesti hráči mladšími dvaadvaceti let, bral bych to všemi deseti, ale teď je to hořké. Celkově v semifinále rozhodly zápasy ve Svitavách, kde Děčín ukázal kvalitu, hrál velmi dobře a získal tam dvě výhry, z nichž jedna rozhodně neměla přijít. Ještě jednou gratuluji Děčínu a snad mi odpustíte, když takto na dálku pozdravím Pavla Budínského, který tento tým budoval a skládal. Také jemu patří gratulace, protože družstvo je velmi dobře fyzicky připravené."
Tomáš Grepl, trenér BK ARMEX Děčín: „Děkujeme za gratulaci a velmi si toho vážíme, protože s Opavou chyběl kousek a nemuseli jsme tyto krásné zápasy hrát. Dnes už jsme šlapali trochu vodu, ale stále žasnu, kde hráči pořád berou sílu a energii, drží se soupeře, tlačí na něj, dobře brání a hrají kvalitní útok. Dnešní zápas jsme prohráli na doskoku, ale poprvé v této sérii neplatilo, že kdo prohraje doskok, prohraje i utkání. Měli jsme dnes obrovské štěstí a Lamba Autreyho, který nám utkání vyhrál vlastně sám. Svým klukům gratuluji, protože tohle byla kvalitní série a kvalitní soupeř.“

Hráči po utkání
Jiří Jelínek, pivot DEKSTONE Tuři Svitavy: „Přidávám se ke gratulantům, protože tým, který měl jedenáct proher v řadě, se zvedl opravdu neuvěřitelně. Série se rozhodla v pátém utkání ve Svitavách, kde jsme pětatřicet minut nehráli v tempu a byli jsme malátní. Dnes jsme vedli už o šest, ale pak přišla série 8:0 a nezbývá mi, než Děčínu pogratulovat.“
Lamb Autrey, křídlo BK ARMEX Děčín: „Skvělá série, skvělý zápas a Svitavy jsou skvělý tým a řadou kvalitních hráčů. Loni Svitavští v play-off Děčín vyřadili, takže o to je dnešní výhra cennější. Věděli jsme, že obzvlášť dnešní zápas bude veliká bitva, protože se hrálo o rozhodující bod. Když se podívám na statistiky, je až neuvěřitelném jak vyrovnaný zápas byl. Těší mě, jak jsme byli soustředění, jak jsme bojovali, jak jsme hráli tvrdě a na doraz celý zápas. Z postupu jsem nadšený.“

BK ARMEX Děčín - DEKSTONE Tuři Svitavy 88:85 
Body Děčína: Autrey 30 (4x 3, 5 doskoků, 7 získaných faulů), Feštr 15 (2x 3), Carlson 11 (2x 2), Pomikálek 11 (1x 3, 8 doskoků), Šiška 7 (5 asistencí), Landa 4, Ježek 4 (1x 3), Kroutil 3 (1), Žikla 2, Krakovič 1.
Body Svitav: Slezák 20 (4x 3), O'Brien 18 (12 doskoků, 5 asistencí), Aiken 15 (11 doskoků), Jelínek 10 (2x 3), Svoboda 10 (1), Číž 5, Marko 3 (1),Puršl 2, Teplý 0. 
Střelba za 2 body 15/34:21/34, za 3 body 11/25:8/28, TH 25/32:19/21. Doskoky 34:37 (útočné 13:13), asistence 9:17, ztráty 10:12, fauly 21:29.    

Nejlepší hráč: Lamb Autrey

Diváků: 1 200  

Čtvrtiny: 24:25, 24:18, 17:23, 23:19

Technický zápis

BK ARMEX Děčín PDF XLS
  min. 2b. 3b. TH DU DO DC Bl As M+ M- F+ F- Val b.
2 Carlson K. 25:04 3/2 2/2 2/1 1 1 2 0 2 2 2 1 2 12 11
3 Žikla D. 4:16 0/0 0/0 2/2 1 1 2 0 0 0 1 1 0 4 2
5 Pomikálek T. 26:50 2/1 5/1 6/6 3 5 8 0 0 1 1 5 1 18 11
8 Grunt P. 0:00 0/0 0/0 0/0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
9 Šiška O. 24:58 5/3 3/0 2/1 2 1 3 0 5 0 2 2 3 6 7
12 Landa R. 17:25 1/0 0/0 4/4 1 2 3 0 0 0 0 3 4 5 4
13 Kroutil F. 15:54 1/0 2/1 0/0 0 2 2 0 0 0 0 0 1 2 3
18 Autrey L. 31:09 11/6 6/4 8/6 1 4 5 0 0 3 2 7 2 32 30
24 Ježek Š. 15:14 0/0 2/1 2/1 0 1 1 0 0 1 0 2 4 2 4
28 Krakovič J. 15:30 6/0 1/0 2/1 1 0 1 0 0 0 1 4 3 -6 1
44 Feštr L. 23:37 5/3 4/2 4/3 1 1 2 0 2 0 0 4 1 17 15
40:00 34/15 25/11 32/25 13 21 34 0 9 7 10 29 21 96 88
44.1% 44.0% 78.1%
DEKSTONE Tuři Svitavy PDF XLS
  min. 2b. 3b. TH DU DO DC Bl As M+ M- F+ F- Val b.
1 Aiken C. 32:13 8/6 1/0 4/3 5 6 11 0 3 1 3 3 2 24 15
6 Novák M. 0:00 0/0 0/0 0/0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
8 Marko R. 25:55 2/0 5/1 0/0 1 1 2 1 3 1 3 1 4 -2 3
11 Svoboda M. 17:44 5/2 3/1 3/3 1 2 3 0 1 0 2 3 3 7 10
12 Teplý T. 3:23 0/0 0/0 0/0 0 0 0 0 0 1 0 0 2 -1 0
20 Puršl Š. 5:29 1/1 0/0 0/0 0 1 1 0 0 0 1 0 2 0 2
22 Jelínek J. 11:07 0/0 4/2 4/4 0 1 1 0 0 0 1 2 3 7 10
25 Slezák P. 28:05 4/3 9/4 2/2 2 0 2 0 1 1 0 5 3 20 20
33 Obrien S. 30:33 10/7 3/0 4/4 4 8 12 2 5 2 2 4 4 31 18
66 Číž A. 26:06 2/1 1/0 4/3 0 0 0 0 4 2 0 3 4 7 5
40:00 34/21 28/8 21/19 13 24 37 3 17 8 12 21 29 95 85
61.8% 28.6% 90.5%

Video

Fotografie

2510x  | BK | Tisk | Přejít zpět

molten

Krátké zprávy

Fotografie týdne

Od čtvrtka 1 on 1 challenge

Kooperativa NBL 2019/20

Nadstavba

#TýmyK+-%
1.ERA Basketball Nymburk28280100
2.BK Opava2820871
3.DEKSTONE Tuři Svitavy2819968
4.SLUNETA Ústí nad Labem28161257
5.Olomoucko28151354
6.BK JIP Pardubice28151354
7.USK Praha28131546
8.BK ARMEX Děčín28111739
#TýmyK+-%
1.Kingspan Královští sokoli2781930
2.mmcité1 Basket Brno2781930
3.NH Ostrava2781930
4.GEOSAN Kolín2752219

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit