76:71 (21:18 37:43 61:51)
7.
CRS arena

Komentář k soupeři

Zielona Gora je již tradičně špičkový polský tým. V roce 2010 postoupil tým do nejvyšší soutěže a hned od sezóny 2011/12 neopustil medailové pozice. V letech 2015, 16 a 17 se stala Zielona Gora polským mistrem, a díky tomu se účastnila dvou prvních ročníků Champions League (2016/17 a 2017/18). Předtím se však také objevila dvě sezóny v Eurocupu (2012/13 a 2014/15) a dokonce dvakrát v prestižní Eurolize (2013/14 a 2015/16). Poslední sezónu hrál tým pod vedením trenéra Jovoviče VTB United League jako jediný polský zástupce, a stejně to plánují i do nadcházející sezóny, už však pod vedením trenéra Žana Tabaka, který naposled v létě vedl slovenský národní tým.

Kádr našich severních sousedů doznal zásadních změn. Zůstala pouze tři jména z loňské sestavy - kromě mladíka Traczyka ještě zkušený pětatřicetiletý reprezentační rozehrávač Koszarek, jenž se momentálně účastní Mistrovství světa, a jen o tři roky mladší křídelník Zamojski. Oba harcovníci jsou v týmu Zielony Gory od roku 2013 a zažili tak všechny novodobé úspěchy. Kromě třech Američanů a jednoho Chorvata je zajímavou novou tváří dvaadvacetiletý Marcel Ponitka, mladší bratr slavnějšího Mateusze (hvězda polského výběru na MS).

Domácí utkání hraje Zielona Gora v hale Centrum Rekreacyjno-Sportowego (CRS), jež pojme přes 5.000 diváků.