10.02.2019 14:00Luděk Černý | Tisk | Přejít zpět

Matějek Ivor, Hruša Petr, Salvetr Rudolf
Ringsmuth Zdeněk
Zobrazit

Názor BK Děčín

Pavel Budínský, trenér BK ARMEX Děčín: "Utkání o bronz je vždy o tom, kdo se dokáže lépe srovnat s prohrou v semifinále. A to jak fyzicky, tak mentálně. Olomoucko má v tomto ohledu jistou výhodu, ale já věřím, že ukážeme válečnické srdce a pokusíme se bronz vybojovat."

Komentář k soupeři

Preview před zápasem o 3. místo v Českém poháru mužů, BK Olomoucko - BK ARMEX Děčín

Nedělní program finálového turnaje Českého poháru mužů zahájí souboj poražených semifinalistů, ve kterém se představí i Válečníci, jenž v sobotu podlehli Opavě těsně 78:82. Jejich soupeřem bude Olomoucko, které nestačilo na favorizovaný Nymburk a prohrálo s ním 81:99 (nejlepší střelci Olomoucka: Palyza 12, Dedek 11, Váňa 11). Olomoucku bez rozehrávače Močnika nevyšla hned první čtvrtina, kterou prohrálo 17:34 a favorit si pak už jen kontroloval své vedení, které se v závěru podařilo soupeři trochu snížit.
Svěřenci trenéra Predraga Benačka předvádějí v této sezóně opět kvalitní výkony, v lize se bez potíží probojovali do nadstavbové skupiny A1, kde hned v prvním kole smetli na domácí palubovce druhé Svitavy 106:81. Lví podíl na povedených výkonech má střelecký apetit dvojice Lukáš Palyza a Javonte Adwin Douglas, jež vévodí tabulkáme nejlepších střelců a nejužitečnějších hráčů Kooperativa NBL. Exděčínský Palyza dává v průměru 22,2 (!) bodu na zápas, má téměř 5 doskoků na zápas a rád hází trestné hody, kde má úspěšnost 88%. Douglas přidává v průměru 20,6 bodu a téměř 10 doskoků na utkání (v šestkách má úspěšnost 70%), k tomu pak připisuje přes 3 asistence na duel. Dalšími dvojcifernými střelci jsou Thomas Dunans (11,1) a Josip Mikulič (10,1).

Vzájemné zápasy v základní části KNBL:
BK ARMEX Děčín - BK Olomoucko 100:84
Carlson 20, Autrey 20, Kroutil 14 - Palyza 34, Dunans 20, Močnik 9.
BK Olomoucko - BK ARMEX Děčín 88:67
Douglas 27, Palyza 22, Močnik 8, Pelko 8 - Autrey 15, Pomikálek 12, Carlson 9, Šiška 9, Landa 9.

Komentář po zápase

Nedělní boj o třetí místo od 14 hodin znamenal souboj dvou zklamaných týmů. Olomoucko sice od druhého poločasu v sobotu šetřilo svoje opory, ale mladí hráči se snaživým výkonem výsledkově Nymburku vyrovnali, a tak byl soupeř notně nabuzen. Válečníci však vstoupili do utkání se stejnou vervou jako v sobotu a jali se dokonce stejného vedení 11:20 v 8.minutě, aby první čtvrtinu vyhráli 17:23.

Pěkným pohybem míče a neustálým aktivním vytvářením dobrých pozic na zakončování se Děčín držel v mírném vedení kolísajícím mezi 11 a 2 body. V tomto dějství byl útočně nejaktivnější Filip Kroutil, který dal 9 ze svých 12 bodů. V poločase tak svítilo na tabuli skóre 43:45.

Na čtyři body prostějovských odpověděl Pavel Grunt trojkou, Olomoucko se však ujalo vedení a dostalo se do trháku, na který nebyli svěřenci trenéra Budínského sto zareagovat s dostatečnou razancí a zachytili až dvouciferný náskok. Ten drželi Hanáci až do 30.minuty – 74:64.

Šimon Ježek otevřel čtvrtou čtvrtinu trojkou. Válečníci v posledním dějství bojovali, snažili se, stahovali, když se nejblíže dostali na 81:74, ale na víc to nestačilo a dobře útočně hrající basketbalisté BK Olomoucko dovedli zápas do vítězného konce.

BK Olomoucko – BK ARMEX Děčín 86:78

Body Olomoucka: Douglas 21 (1x 3, 10 doskoků), Palyza 19 (4x 3), Mikulič 12, Pelko 8 (1x 3, 7 asistencí), Sehnal 7, Norwa 6, Dunans 6, Goga 5, Váňa 2.

Body Děčína: Carlson 13 (1x3, 8 doskoků), Kroutil 12 (1x 3), Autrey 12 (1x 3, 4 asistence), Ježek 11 (3x 3, 6 doskoků), Šiška 10 (1x 3), Pomikálek 7 (1), Krakovič 6, Landa 4, Grunt 3 (1), Žikla 0, Feštr 0.

Střelba za 2 body: 24/36:19/38, za 3 body: 6/20:9/29, TH: 29/20:16/13. Doskoky (útočné) 37:35 (9:13), asistence 19:15, ztráty 17:15, fauly 21:26.

Pavel Budínský, BK ARMEX Děčín: „Už se asi projevila únava. Bylo vidět, že Olomoucko bylo ve druhém poločase živější. Využili svých výškových a silových parametrů. Ve hře 1 na 1 byli lepší, atakovali nás. Dávali koše ve hře 5 na 5, ale i z rychlých protiútoků po tom, co jsme nedobyli zónu nebo osobku. Naši kluci mají charakter. Na konci to bylo takové to poslední vzepětí. Turnaj tohle vyžaduje, odehrát obě utkání na maximum. To jsme odehráli, ale bohužel prohráli.“

Predrag Benáček (kouč BK Olomoucko): „Dnes jsme chtěli hrozně vyhrát a já jsem hráčům řekl, že vyhraje ten tým, který to bude chtít víc. Vyhrát toužily oba týmy, ale my jsme ve druhé půlce ukázali větší hlad po vítězství, a proto se nám to povedlo. Nebylo to o žádné taktice, jen o bojovnosti. Lepší jsme byli i zpod koše, kde udělala velkou práci i křídla Palyza s Dunansem. Chtěli jsme získat tuhle první medaili pro BK Olomoucko. A bude jich ještě víc.“