Celkové skóre:317:311361:308
Průměr bodů daných:79,390,3
Průměr bodů obdržených:77,877,0

Názor BK Děčín

Pavel Budínský, trenér BK ARMEX Děčín: "Jak v Grazu, tak Körmendu nás čekají těžká utkání, ve kterých budeme bojovat o postup do další fáze poháru AAC. Co lze očekávat od obou soupeřů? Myslím, že to, co jsme viděli v Děčíně, bude v jejich domácím prostředí ještě umocněno a nositele hry, americké hráče, budou zdatně doplňovat ostatní. Především v útočné fázi ukázaly oba celky, že mají dostatek talentu, dovednosti a basketbalové inteligence, kterými nás dostatečně prověřili. Takže se musíme připravit hlavně mentálně, protože při našich venkovních utkáních to bývá alfou a omegou našich výkonů."
Tomáš Pomikálek, křídlo BK ARMEX Děčín: "Čekají nás dvě těžká venkovní utkání, která pro nás budou velmi důležitá k postupu a také k lepšímu umístění při případném postupu, což je samozřejmě naši prioritou. Není tu o čem mluvit, budeme muset předvést naše nejlepší výkony, abychom dosáhli svého cíle."

Komentář k soupeři

Aktuálně druhý tým maďarské ligy s bilancí 7 vítězství a pouhých dvou porážek se v Děčíně představil 7. listopadu. Emotivní duel přinesl spoustu pěkných basketbalových momentů, ale také vyloučení horkokrevného kyperského trenéra Konstantinidese. Pro něj to nebyl první podobný prohřešek v probíhající sezóně. Svému týmu chyběl hned v začátku soutěže kvůli stopce vystavené od vedení maďarské soutěže. Tam totiž za vyloučení trenéra automaticky následuje měsíční distanc. I přesto celek dokázal držet dobrou pozici, jíž si po návratu kouče na lavičku jen vylepšoval a do reprezentační pauzy vstoupil se šňůrou 6 výher v řadě.

V Alpe Adria Cupu má Körmend (stejně jako Děčín) zápasovou bilanci 3 - 1, když ho kromě zápasu s Děčínem čeká ještě duel v Levicích další úterý 11.12. V tuto chvíli má v základní skupině A Alpe Adria Cupu každý tým odehrané čtyři zápasy, Levice 2 - 2 a Graz 0 - 4. Zbývají tedy odehrát ještě další čtyři utkání, v nichž Patrioti v Levicích hostí Körmend (11.12.) a Graz (18.12.). Mezitím sehrají Válečníci svá dvě klání v Rakousku (4.12.) a na horké maďarské půdě (5.12.). Těžká skupina má tedy zajímavý průběh a rozuzlení může přinést různé varianty. Děčín se vydá na dvojzápasový výjezd v začátku prosince s končící reprezentační přestávkou a pro udržení postupových nadějí musí získat alespoň jednu výhru. Naopak pro jistotu dalších bojů musí vyhrát duely oba.

Komentář po zápase

Maďarská lavina smetla Válečníky

Körmend: Nemeth, McNeail, Price, Hammonds, Delas
Děčín: Šiška, Ježek, Pomikálek, Carlson, Grunt

Po výhře v rakouském Štýrském Hradci a nočním přesunu čekal na Válečníky poslední zápas základní skupiny Alpsko-jadranského poháru na horké půdě druhého týmu maďarské ligy, Körmendu. Pro jistotu postupu potřeboval Děčín vyhrát, ale silný domácí tým mu nedal šanci a vysoko zvítězil.
Utkání se hrálo ve velmi bouřlivé a hlasité atmosféře, domácí si navíc byli vědomi toho, že musí vymazat sedmnáctibodové manko z Děčína a tomu podřídili svůj nástup. Od úvodního rozskoku byli velmi agresivní, tvrdí a důrazní, někdy až příliš, ale rozhodčí tento styl hry pouštěli. Jako první sice skóroval v duelu Pomikálek po zisku Šišky, jenže pak začali úřadovat Američané v dresu Körmendu, kteří rychle otočili na 8:2. Následně Ježek snížil na 10:7 a 12:9, po trojce Kroutila se Válečníci dotáhli v polovině této čtvrtky dokonce na 15:14, ovšem přišla smršť domácích, kteří i díky třem trojkám rychle získali dvojciferné vedení 30:17. Po dalších pěti bodech Ježka to bylo 30:20, ale poslední slovo patřilo opět Körmendu - 35:20. Ve druhé desetiminutovce se Děčané už adaptovali a pomalu začali ukrajovat z manka. Po tříbodové akci Landy to bylo 40:29, po trojce Feštra 40:32 a zdálo se, že by naši mohli začít maďarský tým prohánět. Jenže ten zareagoval další bodovou šňůrou a čtyři minuty před poločasem vedl už opět pohodlně 52:34, následně dokonce 56:36. Pak ale přišla osmibodová šňůra Válečníků, kteří stáhli manko na 12 bodů - 56:44. Poločas však skončil po trefě Bradforda 58:44, navíc těsně před přestávkou přišlo přísné vyloučení děčínského Šišky a domácího McNeaila.
Druhá půle začala oboustranně přesnou střelbou, takže po dvou minutách byl stav 67:50. Avšak poté nasadil Körmend k rozhodujícímu trháku, pokračující agresivní hrou v obraně i útoku získával míče, dařila se mu střelba za tři body a před poslední periodou bylo skóre - 90:55. V závěrečné čtvrtce se domácím už tolik nedařilo, naopak částečně uzdravený Autrey sedmi body v řadě snížil na 90:62. Teprve po více než třech minutách skórovali poprvé i domácí, ale o osudu zápasu bylo již rozhodnuto. Válečníci se sice nevzdali, bojovali do poslední minuty a tento kvartál vyhráli o deset bodů, jenže nakonec padli vysoko 103:78.
Oba celky střílely s poměrně vysokou úspěšností za dva body, domácím se ovšem výrazně více dařilo při trojkách, kterých dali 10 oproti pěti děčínským. Děčín si naopak pomáhal přesnými šestkami, kterých proměnil 19 z 21 pokusů. Bohužel, měl ale hodně ztrát (22), což ovšem leckdy pramenilo z opravdu velmi agresivní hry Körmendu, který do utkání vlétl a intenzitu pak udržel vlastně po celý zápas.
Na straně maďarského celku byli nejlepší Hammonds a Bradford, dvojcifernými střelci byli ale ještě další čtyři hráči. Prapor Děčína držel opět Ježek s 18 body, Pomikálek dal 12, Feštr 11 a Landa 10 bodů.

Egis Körmend - BK ARMEX Děčín 103:91
Body Körmendu: Hammonds 16 (2x 3), Bradford 16 (1x 3, 7 doskoků, 8 asistencí), Ferencz 14 (4), Delas 14 (6 doskoků), Nemeth 12 (2x 3), McNeail 10 (4 zisky), Lajsz 6, Takács 6, Oroszi 3 (1x 3), Price 4, Balogh 2.
Body Děčína: Ježek 18 (1x 3, 3 asistence, 7 ztrát), Pomikálek 12 (1x 3, 8 doskoků), Feštr 11 (1x 3, TH 6/6), Landa 10, Autrey 9 (1x 3), Carlson 6, Grunt 5, Kroutil 5 (1), Žikla 2, Šiška 0.
Střelba za 2 body 28/47:22/42, za 3 body 10/20:5/20, TH 17/25:19/21. Doskoky 34:37 (útočné 7:10), asistence 21:9, ztráty 13:22, fauly 22:23.

Diváků: 1 500

Čtvrtiny: 35:20, 23:24, 32:11, 13:23

BK ARMEX Děčín tak zakončil základní skupinu A poháru AAC s bilancí 4 výher a dvou porážek a nyní musí čekat, jak dopadnou zbylá dvě střetnutí, v nichž Levice přivítají doma nejprve Körmend a následně Graz. Vzhledem k postupové matematice a předpokladu, že Levice doma s Grazem vyhrají, je pro postup Válečníků nutná výhra Körmendu na Slovensku. Druhou variantou by byla teoretická nereálně vysoká výhra Levic.