Zápasy

BK Armex Děčín vs SLUNETA Ústí nad Labem

03.02.2018 18:00BK | Tisk | Přejít zpět

Informace o utkání

75:64 (20:21 42:38 57:50)
20.
ARMEX Sportcentrum
Matějek Ivor, Kučera Stanislav, Jedlička Jiří
Zachara Ivan
Zobrazit

Porovnání hlavních ukazatelů

Kooperativa NBL po 19. koleBK Armex DěčínSLUNETA Ústí nad Labem 
Celkové skóre:1528:15651549:1512 
Průměr bodů daných:80.481.5 
Průměr bodů obdržených:82.479.6 
Rating:84.990.8 
Střelba celkem:44.3%47.0% 
3 body:34.1%32.8% 
TH:68.1%73.4% 
Asistence:17.413.8 
Doskoky celkem:39.137.6 

Zranění hráčů před utkáním

Trenér Pavel Budínský má k dispozici všechny hráče, jediný otazník visí nad startem Filipa Kroutila.

Názor BK Děčín

Pavel Budínský, trenér BK ARMEX Děčín: "V krátkém časovém sledu se potřetí utkáme se Slunetou. A myslím, že se fanoušci obou týmů mají na co těšit. Jednak obě pohárová utkání přinesla zajímavý a kvalitní basketbal,druhak v tomto utkání jde oběma týmům o důležité dva body v boji o skupinu A1. Proto znovu očekávám boj na ostří noze, musíme být precizní v exekuci na obou polovinách hřiště a já pevně věřím, že nám naši fanoušci pomohou utkání dotáhnout do vítězného konce."
Lukáš Feštr, rozehrávač BK ARMEX Děčín: "V sobotu nás čeká již třetí severočeské derby za krátkou dobu. Ale troufnu si říct, že toto utkání bude ze všech těch tří nejdůležitější. Doufám, že přijde plná hala a fanoušci nás budou hnát od první minuty za vítězstvím."

Komentář k soupeři

Preview před zápasem BK ARMEX Děčín - Sluneta Ústí nad Labem 

Už potřetí během tří týdnů bude k vidění severočeské derby Válečníci versus Pandy. Po dvou duelech v Českém poháru půjde nyní o utkání základní části Kooperativa NBL, ve kterém se bude bojovat o velmi důležité body pro účast v nadstavbové skupině A1. 
Letošní ročník KNBL je opravdu velmi vyrovnaný a celky v tabulce, když nepočítáme první Nymburk a poslední Jindřichův Hradec, jsou těsně namačkány vedle sebe a často rozhoduje o pořadí jen skóre. Vždyť druhé Pardubice a osmé Olomouckou dělí jen tři body, další tři celky pak mají po 25 bodech.
Rozhodovat tak budou i maličkosti, například jako los, který má Ústí pro poslední tři kola základní části velmi těžký, protože nejprve hraje v Děčíně, poté v Nymburku a následně v Opavě. Naopak Děčín pojede po derby k poslednímu Hradci a závěrečný duel odehraje doma proti Ostravě.
Ústí předvádí v této sezóně dobré výkony, z dosavadních 19 zápasů jich zatím vyhrálo jedenáct (sedm doma, čtyři venku) a momentálně se hřeje na 4. příčce. Mezi ty nejcennější skalpy patří výhry nad Pardubicemi, Kolínem a Děčínem. V posledním kole Sluneta ve vyrovnaném duelu přetlačila USK 72:65 (nejlepší střelci Ústí: Pecka 27, Robinson 19, Singletary 9).
Jednoznačnými lídry Slunety jsou Ladislav Pecka, který dává 17,8 bodů na zápas, doskočí téměř osm míčů a je nejužitečnějším hráčem týmu. Hned za ním je Američan Donald Robinson, jenž přispívá 16,2 body na utkání. Posledním dvojciferným střelcem Ústí je další Američan Evan Singletary s průměrem 12,7 bodů na zápas. Problémy pod košem soupeřů dělá těžkotonážní americký pivot Gene Teague, jenž dává přes 9 bodů na utkání stejně jako jeho krajan Spencer Svejcar.
Sluneta přijede do ARMEX Sportcentra jistě namotivována a bude chtít Děčínu vrátit čerstvé vyřazení ve čtvrtfinále Českého poháru, takže naši budou potřebovat podporu fanoušků. Přijďte do hlediště pomoci svými hlasivkami.

Vzájemný zápas v základní části KNBL: 
Sluneta Ústí nad Labem - BK ARMEX Děčín 81:75
Nejlepší střelci: Pecka 18, Robinson 18, Svejcar 12, Singletary 12 - Šiška 12, P. Houška 11, Feštr 9.

Vzájemný zápas v 1. čtvrtfinále ČP:
BK ARMEX Děčín - Sluneta Ústí nad Labem 85:79
Nejlepší střelci: P. Houška 15, Pomikálek 14, Feštr 11 - Singletary 18, Robinson 16, Pecka 12.
Vzájemný zápas ve 2. čtvrtfinále ČP:
Sluneta Ústí nad Labem - BK ARMEX Děčín 75:74
Pecka 18, Singletary 16, Teague 14 - Kroutil 14, P. Houška 9, Ježek 9, Pomikálek 9, Šiška 9.               

Komentář po zápase

Pandy odjíždějí z Děčína opět s prázdnou 

Základní sestavy
Ústí: Šotnar, Šmíd, Svejcar, Pecka, Šteffel
Děčín: Šiška, Ježek, Pomikálek, Krakovič, P. Houška

Tou správnou nohou vykročili basketbalisté Děčína do závěrečné části základní části Kooperativa NBL. V prvním z posledních tří duelů porazili doma v ostře sledovaném derby ústecké Pandy a posunuli se do první šestky tabulky, kde by už chtěli zůstat.
Vstup do derby, které od úvodního rozskoku provázela skvělá a bouřlivá atmosféra díky oběma táborům fanoušků, se povedl daleko lépe hostům. Po trefách Pecky, Šteffela a trojce Svejcara totiž vedli 0:7. Pak sice Šiška po svém prvním zisku snížil smečí na 2:7, ale přišla střelecká exploze ústeckého rozehrávače Šotnara, jenž proměnil všechny své čtyři trojkové pokusy a Sluneta vedla 4:19! Za tohoto stavu si vzal trenér Budínský oddechový čas, aby své svěřence zklidnil, což se povedlo. Válečníci se vrátili na palubovku s chladnou hlavou, pokračovali v sebevědomém výkonu, přidali v obraně a začali manko trpělivou hrou postupně likvidovat. Po šesti bodech Feštra to bylo 12:21, pak se blýskl Bažant, který dal nejprve koš, poté přidal dvě trojky a Děčín odcházel do první přestávky jen s jednobodovým deficitem 20:21. Ústí tak přišlo nejen takřka o celé patnáctibodové vedení, ale také ztratilo rozehrávače Singletaryho, který si dvě minuty před koncem první desetiminutovky nebral servítky při komunikaci s rozhodčími a musel do šaten po diskvalifikační chybě za hrubé nesportovní chování. Začátek druhé čtvrtky vyšel opět lépe Slunetě, když Robinson dal trojku a Pecka zvýšil na 20:26. Jenže na straně domácích se chytil Pomikálek a sedmi body v řadě snížil na 27:28. Poté Ježek jednou šestkou vyrovnal a následně Pomikálek nádherným alley-oopem a trojkou překlopil vedení na stranu Válečníků, kteří jej už nepustili - 33:28. V závěru první půle to byl opět Feštr, jenž táhl děčínský tým a sedmi body zařídil poločasový výsledek 42:38.
Druhou půli zahájila trojka Ježka, poté Pomikálek dal koš a následně na trojku Robinsona odpověděl smečí - 49:41. Jenže soupeř se nechtěl vzdát tak lacino a díky trojkám Šotnara a Robinsona, které doplnil koš Pecky, bylo vyrovnáno 49:49. Děčínu však znovu pomohl time-out, po kterém přišla další smeč Pomikálka, kapitán J. Houška navíc trefil další válečnickou trojku a když stejnou mincí přispěl i Halada, bylo to 57:49. Hosté zlomili své střelecké trápení až v posledních vteřinách, kdy Šotnar proměnil jednu šestku - 57:50. Poslední perioda přinesla úpornou a fyzicky náročnou bitvu, jíž zahájily dva body P. Houšky. Pak se ale dlouho skóre neměnilo, protože střelci obou týmů se nemohli trefit. Další body tak padly až po třech minutách a opět to byl P. Houška, který zvedl rozdíl ve skóre na 61:50. Ústečané se sice snažili s výsledkem něco udělat, především Robinson, jenž dal v této části 10 bodů, a mít alespoň lepší skóre na vzájemné zápasy, ovšem Válečníci si chytrou hrou dostatečný náskok pohlídali, a po trestných hodech Landy a Šišky vyhráli 75:64.
Derby přineslo podle očekávání pěkný, vyrovnaný a fyzicky náročný basketbal, který se musel líbit. O výhře Děčanů rozhodly lepší doskoky (Válečníci dali 18 bodů z druhých šancí oproti pěti Ústí), dobře provedené rychlé protiútoky, kterými trestali chyby soupeře, a body z vymezeného území. Důležité byly i trestné hody, kde Válečníci proměnili 13 ze 14 pokusů. Tahounem Děčína byl hráč utkání, Tomáš Pomikálek, dobře zahráli i oba rozehrávači Šiška a Feštr. V dresu Slunety byl nejlepší Robinson s 24 body, Šotnar přidal 16 (trojky 5/13) a Pecka 8.  

BK ARMEX Děčín - Sluneta Ústí nad Labem 75:64 
Body Děčína: Pomikálek 20 (2x 3, 7 doskoků), Feštr 13 (1x 3, 4 asistence), Šiška 12 (5 doskoků, 7 získaných faulů), Bažant 8 (2x 3), P. Houška 6, Halada 5 (1), Ježek 4 (1), J. Houška 3 (1), Grunt 2, Landa 2, Krakovič 0.
Body Ústí: Robinson 24 (4x 3, TH 8/8), Šotnar 16 (5x 3, 7 asistencí), Pecka 8 (8 doskoků), Teague 4, Šteffel 4, Svejcar 3 (1x 3), Votroubek 3 (1), Treadwell 2, Singletary 0, Šmíd 0.  
Střelba za 2 body 19/42:11/27, za 3 body 8/25:11/30, TH 13/14:9/12. Doskoky 41:37 (útočné 14:10), asistence 14:12, ztráty 10:13, fauly 21:18.

Nejlepší hráč: Tomáš Pomikálek
    
Diváků: 1 200

Čtvrtiny: 20:21, 22:17, 15:12, 18:14

Trenéři po utkání
Antonín Pištěcký, trenér Slunety Ústí n. L.:
"Na začátku zápasu byl vyloučen náš klíčový hráč, což byla obrovská škoda. Nechci polemizovat nad tím, jestli bychom se Singletarym vyhráli či nikoliv, ale byl by to vyrovnaný boj. Tohle tedy určitě zápas ovlivnilo. Jinak my jsme začali utkání velice, Michal (Šotnar) dal čtyři trojky a Děčín jsme trochu překvapili. Jenže jak už to chodí, Děčín pak přidal na otáčkách a začal nás stahovat. Já jsem viděl dva klíčové faktory, kdy jsme dostali strašně moc bodů z druhých šancí a hodně bodů také z brejků. Tam můžeme hledat ten konečný rozdíl jedenácti bodů."
Pavel Budínský, trenér Děčína: "Utkání se mi strašně líbilo, protože mělo báječnou kulisu. Byla plná hala a oba tábory vytvořily sympatickou atmosféru. Ústí mělo opravdu raketový nástup a kredit si zaslouží Michal Šotnar, který se rozhodl, že bude střílet jako u Verdunu a třináct vystřelených trojek, s tím musíme asi příště počítat. U nás ale odvedli dobrou práci náhradníci, především Lukáš Feštr a Lukáš Bažant, kteří nás vrátili do hry. Hrálo se hodně fyzicky, rychle a my jsme mohli mít utkání ve druhé části pod větší kontrolou, kdybychom proměňovali své šance. Ale neproměňovali a Ústí tak bylo stále na dostřel, a to především díky Robinsonovi a Šotnarovi. Ale to byli jediný dva střelci Ústí. Pro nás tedy velmi cenná a vybojovaná výhra, ke které nám pomohly i body z vymezeného území." 

Hráči po utkání
Michal Šotnar, Sluneta Ústí n. L.:
"Je škoda, že za stavu 4:19 jsme nedostali Děčín pod větší tlak. Doufali jsme, že by ho mohl rozhodit náš dobrý nástup, ale překvapilo nás, že domácí byli neustále v pohodě a nakonec byli v poločase plus čtyři body. Škoda, že jsme neuhájili náskok z úvodu, jistě by se nám pak hrálo lépe."
Tomáš Pomikálek, BK ARMEX Děčín: "Začátek nám těžce nevyšel, dostali jsme čtyři trojky a začít 4:19 po pěti minutách není úplně příjemné. Ale po prostřídání předvedli kluci skvělou obranu, za dalších pět minut jsme dostali jen dva body a první čtvrtina skončila jen o bod, takže se vlastně začínalo od nuly. Ve zbylých třech čtvrtkách to bylo vydřené vítězství. Byl to úžasný zápas a moc jsem si ho užil."

Technický zápis

BK ARMEX Děčín PDF XLS
  min. 2b. 3b. TH DU DO DC Bl As M+ M- F+ F- Val b.
5 Pomikálek T. 26:00 13/7 2/2 0/0 4 3 7 0 1 0 1 2 3 20 20
7 Halada F. 19:33 1/1 4/1 0/0 0 4 4 1 2 1 1 0 1 8 5
8 Grunt P. 9:34 2/1 0/0 0/0 1 0 1 0 0 0 0 0 2 0 2
9 Šiška O. 26:47 8/4 2/0 6/6 1 4 5 0 2 3 1 7 1 23 14
10 Houška P. 22:21 4/2 4/0 2/2 1 4 5 0 2 0 1 1 5 2 6
12 Landa R. 18:51 1/0 1/0 0/0 1 1 2 0 0 0 1 0 4 -5 0
13 Kroutil F. 0:00 0/0 0/0 0/0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
15 Houška J. 7:46 0/0 3/1 0/0 0 1 1 1 1 0 0 2 2 4 3
23 Bažant L. 10:39 4/1 3/2 0/0 1 0 1 0 0 0 1 0 0 4 8
24 Ježek Š. 22:05 1/0 3/1 2/1 2 3 5 0 2 2 2 1 1 7 4
27 Krakovič J. 15:06 2/0 0/0 0/0 0 2 2 0 0 0 1 1 2 -2 0
44 Feštr L. 21:15 6/3 3/1 4/4 0 1 1 0 4 0 0 4 0 17 13
40:00 42/19 25/8 14/13 14 27 41 2 14 6 10 18 21 84 75
45.2% 32.0% 92.9%
SLUNETA Ústí nad Labem PDF XLS
  min. 2b. 3b. TH DU DO DC Bl As M+ M- F+ F- Val b.
0 Singletary E. 1:36 0/0 0/0 0/0 0 0 0 0 0 0 0 1 1 0 0
1 Treadwell J. 2:24 1/1 0/0 0/0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 2
4 Robinson D. 28:51 3/2 7/4 8/8 0 4 4 0 1 1 2 5 1 28 24
6 Šotnar M. 35:14 3/0 13/5 2/1 1 2 3 0 7 0 3 1 3 9 16
7 Šmíd F. 20:32 0/0 1/0 0/0 1 3 4 0 0 0 1 1 2 1 0
8 Šteffel D. 22:30 4/2 1/0 0/0 1 1 2 0 2 0 1 0 5 -1 4
9 Dolanský V. 0:00 0/0 0/0 0/0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
14 Teague G. 17:25 4/2 0/0 2/0 0 3 3 0 0 0 0 7 1 9 4
20 Svejcar S. 33:30 4/0 6/1 0/0 1 4 5 0 2 0 3 4 3 -1 3
23 Růžička L. 0:00 0/0 0/0 0/0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
33 Votroubek S. 6:16 0/0 2/1 0/0 0 1 1 0 0 0 0 0 2 1 3
44 Pecka L. 31:37 8/4 0/0 0/0 2 6 8 1 0 0 2 2 0 13 8
40:00 27/11 30/11 12/9 10 27 37 1 12 1 13 21 18 67 64
40.7% 36.7% 75.0%

Video

Fotografie

2662x  | BK | Tisk | Přejít zpět

Krátké zprávy

Fotografie týdne

bezfaulu.cz

Kooperativa NBL 2018/19 Nastavba

skupina A1/A2

#TýmyK+-%
1.ČEZ Basketball Nymburk23230100
2.DEKSTONE Tuři Svitavy2416867
3.SLUNETA Ústí nad Labem2415963
4.Olomoucko24141058
5.BK JIP Pardubice24141058
6.BK ARMEX Děčín24141058
7.BK Opava23101344
8.egoé Basket Brno24101442
#TýmyK+-%
1.GEOSAN Kolín2481633
2.USK Praha2481633
3.NH Ostrava2461825
4.Kingspan Královští sokoli2451921

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.4Autrey L.21.7
Carlson K.11.6Carlson K.15.8
Pomikálek T.9.5Pomikálek T.10.1
Feštr L.9.0Šiška O.8.0
Šiška O.9.0Kroutil F.7.8

DoskokyAsistence
Autrey L.8.5Autrey L.3.4
Carlson K.5.6Šiška O.3.3
Pomikálek T.4.6Feštr L.2.0
Landa R.3.6Kroutil F.1.9
Grunt P.3.3Carlson K.1.5

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit