TH:69.8%73.5%
Asistence:15.618.3
Doskoky celkem:36.136.9

Zranění hráčů před utkáním

Mimo hru jsou dlouhodobě zranění Robert Landa a Pavel Grunt, do zápasu kvůli pochroumanému kotníku nezasáhne ani rozehrávač Lukáš Feštr.

Názor BK Děčín

Tomáš Grepl, trenér BK ARMEX Děčín: "Hrajeme další derby v Ústí nad Labem. V letošní sezóně se nám s ním výsledkově nedaří, což se chceme pokusit změnit. Ústí posílil Američan Rodgers a zároveň Houška se Svejcarem hrají velmi dobře. Tyto hráče potřebujeme přibrzdit, abychom mohli pomýšlet na úspěch."
Filip Kroutil, křídlo BK ARMEX Děčín: "V neděli nás čeká basketbalový svátek v podobě derby. V této sezóně se nám proti Pandám zatím nedaří a právě proto se na ně musíme připravit s maximální koncentrací a s tou i vstoupit do zápasu a přetavit ji ve vítězství."

Komentář k soupeři

Preview před zápasem 4. kola nadstavbové sk. A1 Kooperativa NBL, Sluneta Ústí nad Labem - BK ARMEX Děčín

Čtvrtý pokus na získání první výhry v nadstavbové skupině A1 budou mít basketbalisté Děčína v severočeském derby proti ústecké Slunetě. Ta si zatím v této sezóně vede dobře, když po základní části s bilancí 12 výher a 10 porážek obsadila 6. příčku, ve skupině A1 zatím ze tří duelů vyhrála dva (doma porazila Opavu 82:70 a Pardubice 91:77), čímž se posunula na 5. místo.
Ústí se dařilo také v evropském poháru Alpe Adria Cup, kde v základní skupině D neprohrálo ani jeden ze šesti zápasů (dvakrát porazilo i Válečníky - 67:74 a 76:72) a postoupilo do čtvrtfinále. V něm však prohrálo ve Vídní 102:95 a postup pak nezachránila domácí výhra 91:90.
V Českém poháru se Sluneta probojovala do čtvrtfinále, kde však doma nestačila na Opavu v poměru 79:83.
Tým trenéra Antonína Pištěckého si ponechal kvalitní zkušenou českou osu hráčů Pavel Houška, Ladislav Pecka, Dalibor Fait a Michal Šotnar, staronovou tváří je exděčínský Lukáš Bažant. Ze zahraničních hráčů se podařilo udržet americké křídlo Spencera Svejcara, který patří k nejlepším střelcům svého týmu. Dalšími cizinci jsou americký rozehrávač Josh Brown a slovenský pivot Ljubomír Čampara. Nově to týmu patří další Američan Adrian Rodgers, který hrál už protiNymubtuku i Pardubicím, kde zaznamenal 12 resp. 13 bodů.
Nejvíce bodů a nejužitečnějším hráčem Slunety je znovu Pavel Houška (průměr 16,6 bodu na zápas, 7,0 doskoků a užitečnost 21,6), za ním jsou Svejcar (15,0 bodu) a Ladislav Pecka (11,0). Rozehrávač Michal Šotnar dává v průměru 9,6 bodu a má téměř 5 asistencí. Brown a Čampara jsou lehce pod 9 body na zápas.
Duely Děčína a Ústí jsou v této sezóně opět velmi vyrovnané a součet skóre těchto zápasů hovoří za vše - 291:305 pro Ústí. Doposud se vždy radovala Sluneta, která vyhrála dvakrát v AAC i dvakrát v základní části (jednou až v prodloužení), a tak doufejme, že se to již změní.

Vzájemné zápasy v zákl. části KNBL:
Sluneta Ústí nad Labem - BK ARMEX Děčín 73:71
Svejcar 23, Houška 13, Pecka 11 - Autrey 22, Šiška 18, Pomikálek 9.
BK ARMEX Děčín - Sluneta Ústí nad Labem 81:82
Pomikálek 25, Autrey 20, Šiška 12, Feštr 12 - Svejcar 18, Houška 14, Čampara 12.

Komentář po zápase

Válečníci opět nestačili v derby na Pandy

Ústí: Šotnar, Svejcar, Bažant, Pecka, Houška
Děčín: Šiška, Ježek, Autrey, Carlson, Pomikálek

Ani po čtvrtém utkání nadstavbové skupiny A1 nemají basketbalisté Děčína důvod k radosti. Jejich čekání na první vítězství v této fázi soutěže pokračuje, protože nad jejich síly byla ústecká Sluneta. A to již popáté v této sezóně.
Válečníci (bez rozehrávače Lukáše Feštra) přitom dobře začali, a po koších Pomikálka a Šišky vedli 0:4. Domácí pak sice vyrovnali na 9:9, ale Děčín si vzal vedení zpět a první čtvrtku vyhrál 17:25, o což se v závěru postarala trojka Ježka a šestky Carlsona. A náskok mohl být ještě větší, leč našim se tolik nedařilo střelecky. Ve druhé čtvrtce se však Sluneta chytila v útoku a přes solidní obranu Válečníků začala dávat těžké střely a pomáhala si i trojkami. Děčín ale bodově odpovídal, takže v polovině této části to bylo 34:34. Pak ovšem přišly trojky Šotnara a Bažanta a dva body Svejcara, po kterých Ústí vedlo 42:34. A po dalších pěti bodech Bažanta to bylo již 47:39. Hosté však zabrali a díky bodům Autreyho, Šišky a Ježka snížili na přijatelných 49:47.
Hned po přestávce skvěle hrající Šiška vyrovnal a Pomikálek posunul Válečníky zpět do vedení - 49:51. Pak se skóre měnilo vcelku pravidelně na obou stranách, takže po pěti minutách byl stav 58:57. Ve druhé polovině této desetiminutovky ale byli střelecky úspěšnější domácí, což doložily v poslední minutě trojky Faita a Houšky - 76:62. Závěrečnou periodu pak zahájily čtyři body Houšky, Válečníci se sice snažili s nepříznivě se vyvíjejícím duelem něco udělat, ale Sluneta si vedení nenechala vzít, naopak ho navýšila na 90:68. Za tohoto stavu zavelel k dalšímu náporu Šiška, který šestkami a dvěma trojkami snížil na 90:76, jenže Šotnar čtyřmi a Houška dvěma body vrátili svému týmu pohodlné vedení - 96:76. V závěru pak Ježek a Carlson upravili na konečných 98:83.
Utkání nabídlo v parádní atmosféře, o kterou se staraly oba tábory fanoušků, kvalitní basketbal, v němž rozhodla střelecká jistota Slunety. Děčín sice vyprodukoval o 12 střel celkově více, ale procentuelně zaostal jak v dvojkách, tak trojkách. Domácí měli při dvoubodové střelbě úspěšnost 72% (Děčín 50%), v trojkách 56% (Děčín 30%). Pouze v trestných hodech byli lepší Válečníci, ale zahodili jako domácí sedm šestek. Na doskoku vyhráli hráči Děčína 30:32 (útočné doskoky 4:15), z čehož vytěžili 17 bodů, dali 10 bodů z brejků oproti 5 bodům domácích, ale přesnější střelba Ústí rozhodla.
Hráčem zápas byl zvolen domácí Pavel Houška, který proměnil 10 ze svých 11 střel (trojky 3/3, dvojky 7/8), k tomu přidal 6 doskoků a 5 získaných faulů. Dobrý zápas odehrál také Michal Šotnar (trojky 5/7, 6 získaných faulů), tradičně kvalitní výkon podal Svejcar (střelba za 2 body 6/6). Dvojciferným střelcem byl ještě exděčínsklý Lukáš Bažant (10).
Na straně Válečníků opět zářil Ondřej Šiška (27 bodů, střelba za 2 body 7/10, za 3 body 2/3, TH 7/8 + 6 asistencí a 6 získaných faulů). Kapitán Ježek přidal 14 a Pomikálek 10 bodů.

Trenéři po utkání
Tomáš Grepl, trenér BK ARMEX Děčín: „Výhra Ústí je zcela zasloužená. My jsme hráli velice dobře v první čtvrtině, kterou jsme vyhráli o osm bodů, což je na naše poměry skvělý výkon. Ve druhé čtvrtině jsme ale špatně bránili, domácí se rozstříleli, trefili těžké střely a ve druhé půli už byli jasně lepší. Zápas se utrhl na konci třetí čtvrtiny, kde jsme dostali tři slepené trojky za sebou, a bylo hotovo. Od jedenácté minuty jsme byli horším celkem, takže jsme si zkrátka nezasloužili vyhrát.“
Antonín Pištěcký, trenér SLUNETA Ústí n. L.: „My si tohoto vítězství hrozně ceníme, protože loni byla naprosto stejná situace. Po reprezentační pauze přijel Děčín, vyhrál tu v prodloužení a my jsme se stali jeho odrazovým můstkem pro zbytek sezóny a sami jsme šli dolů. Já osobně jsem se modlil, aby nedošlo k „deja vu“, naštěstí se tak nestalo. První čtvrtina od nás byla špatná, ani druhá nebyla, co se týče obrany, skvělá. V poločase jsme si říkali, že vyhraje tým, který bude bránit, což jsme naštěstí byli my. Ve třetí třetině jsme se utrhli do náskoku a soupeř už nenašel síly na zvrat, takže jsme to mohli v klidu dohrát.“

Hráči po utkání
Lukáš Bobek, rozehrávač BK ARMEX Děčín: „Rozhodla třetí čtvrtina, kterou jsme prohráli o dvanáct bodů. Jako další aspekt vidím procento střelby, domácí proměnili 66 procent svých pokusů, my měli o dvacet procent méně.“
Michal Šotnar, rozehrávač SLUNETA Ústí n. L.: „Jsem rád, že jsme udrželi nervy na uzdě po celých čtyřicet minut a zúročili čtrnáctidenní práci, kterou jsme odvedli během reprezentační přestávky.“

Sluneta Ústí nad Labem - BK ARMEX Děčín 98:83
Body Ústí: Houška 26 (3x 3, 6 doskoků), Šotnar 22 (5x 3, 6 získaných faulů), Svejcar 18 (2x 3, 4 asistence), Bažant 10 (2x 3), Brown 7, Fait 7 (1), Rodgers 4 (7 doskoků), Čampara 2, Pecka 2, Maděra 0.
Body Děčína: Šiška 27 (2x 3, TH 7/8, 6 asistencí), Ježek 14 (1x 3), Pomikálek 10 (7 doskoků), Autrey 9, Carlson 7 (1x 3), Žikla 7 (1), Vukosavljevič 6, Kroutil 3 (1), Bobek 0.
Střelba za 2 body 24/33:24/48, za 3 body 13/23:6/20, TH 11/18:17/24. Doskoky 30:32 (útočné 4:15), asistence 16:12, ztráty 11:12, fauly 22:20.

Nejlepší hráč: Pavel Houška

Diváků: 1 320

Čtvrtiny: 17:25, 32:22, 27:15, 22:21