Novinky

Rozhovor s Jakubem Houškou

30.09.2009 09:23BK Děčín | Tisk | Přejít zpět
Rozhovor s Jakubem Houškou Fans Boletice připravil na svých stránkách rozhovor s naším kapitánem Jakubem Houškou a byla by škoda si tento rozhovor nepřečíst. Proto Vám ho zprostředkovaně přinášíme i my.


Jak jsi spokojený s letní přípravou?

á osobně jsem spokojený hodně. Krom maličkostí, myslím tím občasné zranění někoho z nás a takového zvláštního soustředění v Krkonoších, kde někteří onemocněli podivnou virózou, to bylo dobré. Sehráli jsme kvalitní utkání především s cizími soupeři a tak jsme museli hrát i jiným způsobem, než jsme zvyklí z ligy a myslím, že toto nám může do letošní sezóny hodně dát.

Dával Vám trenér pořádně zabrat a nebo to bylo na pohodu?


No na pohodu to opravdu nebylo. Ikdyž někdy je i ta pohoda důležitá a myslím si, že jak jsme starší a samozřejmě tím i rozumnější :-), tak se s trenérem dá ledacos prodiskutovat a tak být naladěni na tu stejnou notu. Trenér sám ví, že pohoda je k výsledkům důležitá a tak se podle toho řídímě všichni. PS: zase tý pohody nemůže být ale moc :o)

Jak vycházíte s novými akvizicemi v týmu?

Já myslím, že skvěle. Neříkám to proto, že jsou to nějaké fráze, ale protože to tak prostě je. Kluci si uvědomují, jakou roli v týmu budou mít a hlavně po osobní stránce jsou všichni v pohodě. Toto je ale záležitostí i vedení klubu, který na to bere zřetel již při podepisování smluv s jednotlivými hráči.

Jací jsou amíci ? Jsou kamarádští nebo jen co jim předepisuje smlouva(jako  zajdou s vámi na véču a tak)??

Ano zajdou. Willa známe již z loňska, takže s tím není problém a Fontý se rychle zapracoval. Dokonce platí i pokuty do naší týmové pokladny, což u Američanů není moc zvykem :o) A Ali, to už je skoro Čech, ten je pro každou špatnost … a mimochodem  paintball ho bavil neskutečně!

Co očekáváš od nové sezony a tvůj tip na umístění ( a neříkej že titul :-)) )

Nedávno jsem o tom přemýšlel a řekl bych a chtěl bych, abychom po základní části byli do pátého místa. Myslím, že tak nějak tomu odpovídají naše možnosti. Kdybysme byli níže, to bych byl zklamaný a především by bylo hodně těžké postoupit do dalšího kola play off. Ale počítám, že Nymburk,Nový Jičín, Prostějov a Pardubice budou mít hodně kvalitní týmy a pravidelně je porážet  bude hodně složité. Samozřejmě bude vše záležet také na zdravotním stavu, ale ten snad vydrží… klepu klepu ..

Vnímáš atmosféru v hledišti při zápasech ?

Já ji vnímám řekl bych doooooost hodně. Mám rád když hala bouří, mám rád, když jsou lidé ve varu. Mě osobně to pak do toho varu přivádí taky a hraje se mi mnohem líp. Takže já jsem jednoznačně proto, aby lidé přišli na basket, začali tleskat a křičet, odpočali si v poločase a pak druhou půlku to samé.. no a večer u tv, nebo u pivka si mohou říct… dneska to bylo super a my v tom byli s klukama taky!!!

Máš svůj rituál před zápasem a nebo to prožíváš stejně?

Nějakej ten rituál mám, ale pssssst, to je tajné…

Kdo je v šatně největší hecíř?

No nejspíš já, nevím. Vymýjšlím různý blbosti a tak. někdy se toho někdo chytí, někdy naopak řeknou, že už jsem se vážně zbláznil.. ale mě to baví… bez toho by to nešlo….

Jaká je atmosféra v šatně v půli, když se třeba prohrává?


Když se prohrává? Nejdřív křičíme my na sebe,co uděláme jinak a tak a  pak přijde trenér a důrazně nám vysvětlí, jak a co děláme špatně a jak to máme dělat dobře. Veselo tam prostě není, myslím, že každý kdo dělal týmový sport, ví o čem mluvím.

Co nový hráči, co říkají na Vaše děkovačky po zápase ?

No ono je to ted trochu jiné, protože na přípravné zápasy nechodilo tolik lidí. ale v sezóně to bude zase super a nejlepší, protože v tu chvíli chápeš, že se to prostě povedlo :o)

Máš čas sledovat jiné sporty a kterému dáváš přednost?

No momentálně už něco přes tři měsíce moc času nemám :))) od té doby, co se narodil Mareček je to trochu složitější, ale když se hraje nějaké důležité utkání v hokeji či fotbalu, tak si čas najdu. No a na basket kouknu taky, když nějakej zrovna trefím a my nehrajeme…

Když házíš šestky, máš radši klid a nebo když hala burácí?

Já mám rád, jak jsem psal již výše, když hala burácí při jakékoli příležitosti. Já třeba nedávno koukal na hokej. Kometa Brno hrála televizní utkání na domácím ledě, teď s nevzpomenu s kým a prohrávali tuším 0:4 a celá hala jim dvě minuty do konce tleskala a skandovala. tomu já říkám opravdový fanoušek, prostě dokáže podpořit svůj tým i v době, kdy se mu nedaří, nebo ocenit výkon, ikdyž se prohraje. Mě se tohle moc líbí a proto nemám rád nějaké zatracování týmů, když se jim nedaří nebo prohrají dvě tři utkání. On sám o sobě má ten tým co dělat, aby se s tím vyrovnal, natož to cítit ještě z fanoušků… ale samozřejmě fanoušek má nárok i na to, si zanadávat, ale ta podpora by měla převažovat.. kór v těch těžkých chvílích!! To jsem ale trochu odbočil od otázky,ne? Mám rád spíš “rámus” než ticho…

Co by jsi vzkázal fanouškům?

Já myslím, že jim tentokráte již nic víc nevzkážu, jen aby chodili a drželi nám palce. Myslím, že kdo si tenhle rozhovor přečte, tak pochopí, co jsem třeba lidem chtěl říct… a jestli jsem to řekl nějak moc složitě, tak to třeba někdy příště vysvětlím jednodušeji a nebo se přijďte zeptat tento čtvrtek na setkání s fanoušky, které se koná od 17h v restauraci u Gastona.  Mějte se fajn a nezapoměňte, že MY i VY jsme BK BKD BK DĚČÍN Oléééééééééé!!!

Zdroj: http://fansboletice.wbs.cz/Uvod.html 2552x  | BK Děčín | Tisk | Přejít zpět

molten

Fotografie týdne

Od čtvrtka 1 on 1 challenge

Kooperativa NBL 2020/21

#TýmyK+-%
1.NH Ostrava0000
2.DEKSTONE Tuři Svitavy0000
3.GEOSAN Kolín0000
4.ERA Basketball Nymburk0000
5.Basket Brno0000
6.Královští sokoli0000
7.BK JIP Pardubice0000
8.BK ARMEX Děčín0000
9.BK Opava0000
10.Olomoucko0000
11.SLUNETA Ústí nad Labem0000
12.USK Praha0000

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit