Novinky

Rozhovor s Williamem Hatcherem

30.04.2009 23:07Alena Laryšová | Tisk | Přejít zpět
Rozhovor s Williamem Hatcherem Na začátku této sezóny jsme v Děčíně přivítali novou tvář na postu rozehravače Williama Hatchera. Jelikož  se vždy jedná o klíčovou roli v týmu, všichni jsme byli zvědaví, jak tento hráč obstojí. A protože obstál a navíc si jeho hru děčínští fanoušci zamilovali, přinášíme Vám s Willem rozhovor.


Tato sezóna je tvojí první sezónou v Děčíně. Skončila nám základní část Mattoni NBL. Jak hodnotíš svůj přestup do Děčína? 

Myslím, že moje první sezóna v Děčíně se moc povedla. Bylo to sice trochu jak na horské dráze, chvilku na hoře a chvilku zas dole, ale skončili jsme na třetím místě. Bylo zde několik zápasu, které jsme mohli vyhrát, ale myslím, že celkové byl tento rok pro mě a můj tým úspěšný. 


Můžeš shrnout svojí předchozí kariéru? 

Takže já jsem hrál basketbal na střední škole na miamské univerzitě v Ohiu. Prožil jsem zde čtyři skvělé roky a hodně jsem se naučil jako hráč. Moje první angažmá v Evropě  bylo v druhé lize v Německu. Hrál jsem v týmu Rhondorf Dragons. První rok zde byl dobrý a mému týmu se také dařilo. Odsuď jsem přestoupil do Rumunska, kde se mi také dařilo. Můj tým skočil druhý v lize a já byl opět jedním z nejlepších hráčů v lize. 

Jak se ti líbí v České republice? Máš nějaké oblíbené místo v Děčíně? 

Moc se mi Česká republika, jako země líbí. Je to nádherné místo se spoustou historie. Oblíbené místo v Děčíně nemám, obvykle se potloukam v blízkosti mého bytu. Čas od času rád zajedu do Prahy.

Mohl bys porovnat hraní v Děčíně a v tvém posledním klubu? Co se ti na těchto klubech líbí, případně nelíbí? 

Hra v Děčíně a v Rumunsku se  liší v mnoha směrech. Myslím si, že česká liga je mnohem lepší než rumunská, co se týče stupně talentu. V Rumunsku mají kluby možnost mít až 5 cizinců, takže v mém týmu hrálo 5 američanů, což bylo fakt skvělý, protože jsme spolu vycházeli a dodneška jsme dobří přátelé. Ve výsledku mám raději BK Děčín, protože mám pocit, že je klub lépe uspořádán a management je lepší než ten, který jsem zažil v Rumunsku. 

Jak ti vyhovuje trénování Pavla Budínského? Jak vycházíš se spoluhráči a s vedením?

 Trenér Budínský je dobrým trenérem. Mám ho rád hlavně proto, že je vášnivý a má rád, co dělá. Já jsem také nadšený pro basketbal, protože to je všechno, co jsem celý život dělal. Takže já i trenér máme hodně společného. Vycházím se všemi mými spoluhráči. Kluci jsou super. Užijeme spoustu srandy při tréninku i v šatně. 

Jsi spokojený s 3. místem po základní části? Jaké myslíš, že máte šance v Play off?

 Nikdy nejsem spokojený s jiným umístěním, než s prvním, takže máme pořád co dělat. Jsem rád za naše šance v Play off. Doma hrajeme opravdu dobře, takže pokud vyhrajeme nějaká utkání i venku, myslím, že můžeme dopadnout dobře i po play-off. 

Máš nějaký vzkaz pro fanoušky? 

Chtěl bych moc poděkovat všem našim fanouškům. Máme úžasné fanoušky, kteří stojí 100% za námi. Je velké štěstí, že jsou tak vášniví a dokážou vytvořit skvělou atmosféru pro náš tým. Děčínští fanoušci jsou NEJLEPŠÍ!!!!!!! 

Díky Wille! 2339x  | Alena Laryšová | Tisk | Přejít zpět

Krátké zprávy

Fotografie týdne

SANEX CZ NF U12

Kooperativa NBL 2019/20

Základní část

#TýmyK+-%
1.ERA Basketball Nymburk990100
2.BK Opava87188
3.DEKSTONE Tuři Svitavy96367
4.BK ARMEX Děčín85363
5.BK JIP Pardubice85363
6.Olomoucko84450
7.SLUNETA Ústí nad Labem84450
8.USK Praha94544
9.NH Ostrava72529
10.GEOSAN Kolín82625
11.Kingspan Královští sokoli81713
12.mmcité1 Basket Brno8080

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit