Novinky

BK DĚČÍN - MITTELDEUTSCHER BC WEISSENFELS 90:72

27.09.2009 20:40Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět
BK DĚČÍN - MITTELDEUTSCHER BC WEISSENFELS 90:72 Ve své generálce na novou ligovou sezonu přivítal děčínský celek soupeře z Německa, tým Weissenfelsu. Přípravné utkání na soupeřově palubovce jsme prohráli o 7 bodů, takže dnes jsme měli svému sokovi co vracet.

Děčínský celek začal utkání se základní sestavou Hatcher, Alič, Fenderson a Jakub a Pavel Houškové. Úvodní koš utkání sice obstarali hosté – 0:2, ale děčínský celek vzal brzy otěže zápasu do svých rukou a ve 4. minutě po koši Hatchera jsme vedli 7:4, na což hostující lodivod reagoval oddechovým časem. O 3 minuty později zvyšoval Fenderson čtyřmi body v řadě děčínské vedení již na 16:9. Skóre úvodního dějství uzavřel košem s faulem Pištěcký – 19:11.

Během dvou minut 2. čtvtiny se hostům pěti body v řadě povedlo snížit na 19:16, to se však našim hráčům pranic nelíbilo a čtyřmi! trojkami v řadě v rozmezí necelých dvou minut jsme navýšili náskok již na 31:18. V minutě 19. předvedl dvě pěkné a efektní smeče Pavel Houška, při té druhé byl ještě faulován a následný trestný hod s přehledem proměnil a upravoval průběžný stav na 45:27. Po 20 minutách svítil na světelné tabuli stav 50:30 pro Děčín.

Ve 3. čtvrtině se domácímu celku stále dařilo navyšovat svůj náskok – ve 24. minutě to bylo po koši Jakuba Houšky 56:32 a o tři minuty později zvyšoval Balík trojkou na rozdíl 27 bodů – 65:38. Po třech čtvrtinách měl Děčín luxusní náskok 29 bodů – 74:45.

Na začátku závěrečného dějství prokázal Pavel Houška další smečí, že v dnešním utkání měl opravdu „letecký den“, když předvedl několik efektních smečí a krásných bloků – touto smečí upravoval průběžný stav na 76:49. Týmu Weissenfelsu se ale postupem času dařilo ukrajovat z děčínského náskok bodík po bodíku a v minutě 25. jsme vedli již „jen“ o 16 bodů – 79:63, na což domácí trenér Pavel Budínský zareagoval time-outem. Zbytek střetnutí se nesl ve vyrovnaném duchu a tečku za utkáním udělal svým košem Fohler a zajistil Děčínu vítězství 90:72, čímž se našemu celku kvalitně vydařila generálka na ligovou soutěž a zároveň odveta za sedmibodovou porážku v Německu. Střelci: Houška P. 25, Fenderson 17, Hatcher 10, Alič 9, Andrej 7, Balík, Pištěcký a Houška J. po 7, Soukup a Fohler po 2.