Novinky

Žádost o navýšení podpory města

24.06.2019 21:53Lukáš Houser | Tisk | Přejít zpět
Žádost o navýšení podpory města


Asi jste zaznamenali, že náš klub, respektive A-tým, žádá město o mimořádnou dotaci 2 miliony korun. I když slovo „mimořádná“ není úplně přesné. O tyto peníze jsme žádali už řádně, bohužel jsme je nedostali, a proto o ně žádáme znovu.

Jedním z důvodů naší žádosti je vyrovnání rozpočtu klubu. Dlouhodobě se snažíme hospodařit tak, aby byl náš rozpočet vyrovnaný. Ne vždy se to dařilo, ale v případě problému jsme se k němu postavili čelem, stejně jako nyní. Nebudeme se za nic schovávat a na rovinu sdělujeme, že jsme za poslední dvě sezony v červených číslech. Je to kvůli  ztrátě příjmů z výnosů ARMEX Sportcentra, které od roku 2018 odvádíme městu. Postupnému snižování dotací na sportovní činnost. Ztrátě příjmů ze sponzorských smluv. Zvyšování nákladů na služby, apod.

Dalším důvodem pro naší žádost je podpora měst našich soupeřů. Konkurenční kluby v NBL dostávají od svých měst podporu minimálně ve výši, na níž se chceme žádostí dostat (mnohdy ale také výrazně vyšší). To všechno jsou samozřejmě veřejné informace, které se dají dohledat v rozpočtech měst a obcí. Profesionální sport si na sebe prostě sám nevydělá. Takhle to bohužel je. A to nejen v Čechách. V celé Evropě i na celém světě pomáhají municipality svým vrcholovým sportům, sportovcům, klubům, aby je reprezentovali, byli mládežnickými vzory, bavili diváky. 

Tím nejpádnějším důvodem je udržet ve městě Děčín i nadále špičkový basketbal. My nechceme jen natahovat ruku. Snažíme se šetřit, aktivně hledáme nové partnery, sponzory. Jenže pokud chcete udržet nějakou kvalitu, ani šetřit se nedá do nekonečna. Vnímáme i názory, že by vrcholový basketbal měli hrát naši odchovanci, a tím by se ušetřilo. My se o to snažíme - za posledních 10 let se nám počet dětí, o které se staráme, více než ztrojnásobil. I to s sebou přináší výrazně zvýšené finanční nároky. Ty jsou také pod jiným subjektem a s A-týmem nemají tyto finance nic společného. Co ale má A-tým a naše mládež společné je, že jeden bez druhého by v Děčíně v takovém množství a kvalitě nebyli.

Náš klub ale není pouze basketbal. Je to ohromná rodina, která je hrdá na svůj klub a na své město. A stejně tak je spousta lidí z Děčína a okolí hrdá na děčínský basketbal. Ten do Děčína patří, ať už se to někomu líbí nebo ne. Vždyť například odvolání trenéra Budínského rezonovalo nejen celým městem, ale i celou sportovní republikou. A ještě víc následná cesta do letošního finále KNBL, kde jsme podporu cítili odevšad.

Otázka spojená s navýšením celkové podpory tedy zní jasně. Chce mít město v Děčíně vrcholový sport na současné úrovni? Pokud ano, pomůže nám. A pokud ne? Budeme dál pracovat. A na co to bude stačit, to se uvidí. Jasné ale je, že zázraky dělat neumíme. Rozpočet budeme muset dorovnat postupně. A věřit, že nás neopustí partneři a naši skvělí fanoušci, pokud bychom nehráli o medaile, ale o udržení. Protože to už by asi byla cesta bez návratu. Jako se to stalo Novému Jičínu, Spartě Praha, Kondorům Liberec a dalším…

 

 

1600x  | Lukáš Houser | Tisk | Přejít zpět

molten

Krátké zprávy

Fotografie týdne

Od čtvrtka 1 on 1 challenge

Kooperativa NBL 2019/20

Nadstavba

#TýmyK+-%
1.ERA Basketball Nymburk28280100
2.BK Opava2820871
3.DEKSTONE Tuři Svitavy2819968
4.SLUNETA Ústí nad Labem28161257
5.Olomoucko28151354
6.BK JIP Pardubice28151354
7.USK Praha28131546
8.BK ARMEX Děčín28111739
#TýmyK+-%
1.Kingspan Královští sokoli2781930
2.mmcité1 Basket Brno2781930
3.NH Ostrava2781930
4.GEOSAN Kolín2752219

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit