Novinky

Zhodnocení bronzové sezóny 08/09

23.05.2009 09:38Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět
Zhodnocení bronzové sezóny 08/09 Úspěšná sezona s bronzovou tečkou

Týmu Děčína před několika dny skončila ligová sezona, tak si pojďme přiblížit, jakou cestou se náš celek dopracoval k úspěchu v podobě zisku bronzových medailí.

Letošní základní část Mattoni NBL čítala celkem 40 utkání pro každý celek, ale hrála se pouze s 11 účastníky po odhlášení týmu A Plus Brno. Kromě toho byla letos Mattoni NBL zřejmě nejvyrovnanější ve své novodobé historii.


Jak jsem již předeslal, při velké vyrovnanosti všech týmů se našim hráčům podařilo několikrát nečekaně zvítězit nad silnými soupeři (asi nejblyštivějším úspěchem je vítězství nad Nymburkem v 19. kole v poměru 86:78, což byla pro českého giganta první a zároveň také jediná porážka v základní části elitní české soutěže!), ale také prohrát na hřištích týmů z nižších pater tabulky. I když ještě několik kol před koncem základní části vypadala děčínská pozice na 3. místě poměrně jasně, tak tři porážky (na USK, doma s Ostravou a v Opavě) mezi 26. a 28. kolem nám situaci zkomplikovaly. Naštěstí se náš tým včas probudil a díky zlepšeným výkonům v závěru základní části uhájil (i díky výhře Opavy na hřišti Prostějova) výborné 3. místo po základní části!

Po 40 kolech základní části měl náš celek bilanci 22 výher a 18 porážek při aktivním skóre 3238:3152 (aktivní skóre měly kromě našich hráčů již jen borci z Nymburka a Nového Jičína). Nejlepším střelcem Děčína byl po základní části William Hatcher s průměrem
15,93 bodu; tento borec byl zároveň na bronzové pozici v celkovém počtu nastřílených bodů (637) a největšího individuálního úspěchu dosáhl v průměru asistencí, kde v celé soutěži obsadil krásné 2. místo s průměrem 5,03 asistence na utkání. V doskocích vládl Tarvis Williams s průměrem 6,32 doskoku na zápas. Kompletní individuální statistiky našeho celku najdete na stránce:

http://www.cbf.cz/supphttp://www.cbf.cz/supp/plrstat.php?d=240/plrstat.php?d=240.

Na statistiky celého týmu se můžete podívat na stránkách:

http://www.cbf.cz/supp/teamstat.php?d=240.

Během základní části došlo v děčínském kádru k jediné změně, a tou byl nucený odchod Johna Ofoegba (problémy s kolenem) a na jeho místo přišel starý známý „letec“ Tarvis Williams, který děčínské prostředí velmi dobře zná a do kádru výborně zapadl.

Po úspěšně zvládnuté základní části čekal na svěřence kouče Pavla Budínského vrchol sezony v podobě vyřazovacích bojů v play-off. Ve čtvrftinále jsme se jako 3. celek po základní části utkali s týmem na 6. místě, kde skončila Ostrava vedená trenérem Františkem Rónem. Severomoravský celek měl velmi špatný vstup do sezony, když prohrál úvodních 7!zápasů soutěže, na což ihned reagovalo klubové vedení, které začalo shánět posily a do svých řad ulovilo trio Robinson, Mielczarek a Korytek a naopak z klubu musel odejít špatně hrající Bryant Dillon, kterému se nepodařilo adekvátně nahradit zraněného tahouna týmu Mika Mitchella. Po tomto posílení se celku začalo dařit a nakonec tedy skončil po základní části na solidním 6. místě.

Jako lépe postavený celek po základní části jsme čtvrtfinálovou sérii zahajovali doma a v úvodní utkání jsme zvítězili 101:84 (nejlepší střelci: Miloš 17 – Mitchell 21). Druhé utkání na hřišti Ostravy dopadlo lépe pro domácí tým v poměru 103:91 (Arnold 27 – Williams 22). Za stavu 1:1 se série vracela do ČEZ Sportcentra a náš celek si udržel domácí neporazitelnost v play-off, když zvítězil 105:83 (Pavel Houška 24 – Arnold a Robinson po 17). Před 4. utkáním měla domácí Nová huť nůž na krku, kdežto děčínský celek hrál uvolněně a po kvalitním výkonu a vítězství 86:76 (Hatcher 22 – Arnold 21) mohl slavit postup do semifinále play-off.
Série s Ostravou byla velmi ofenzivní a divácky opravdu atraktivní, což dokazuje více než 100 nastřílených bodů hned ve třech utkáních ze čtyř v této sérii. Vysokou kvalitu a úroveň zápasů této čtvrtfinálové bitvy chválili také trenéri obou celků.

V semifinále jsme se postavili proti konsolidovanému a letos výborně hrajícímu Novému Jičínu. Ten skončil po základní části na 2. místě a ve čtvrtfinále play-off vyřadil Opavu hladce 3:0 na zápasy, i když jak přiznali někteří hráči Geofinu i jejich trenér Zbyněk Choleva, série tak jednoznačná nebyla a Opava velmi „kousala“.

První utkání série bylo sehrané na palubovce Nového Jičína, a i když se našemu celku v tomto střetnutí často povedlo přiblížit na rozdíl 2, 3 bodů, tak domácí Geofin několika koši v řadě opět dokázal odskočit a nakonec po 40 minutách mohl slavit vítězství 94:87 (Šarovič 20 – Hatcher 26). Druhé utkání se hrálo v děčínském ČEZ Sportcentru a náš tým po většinu utkání vedl, často až desetibodovým rozdílem, ale nezvládl závěr utkání, kdy hosté prokázali více zkušeností z vypjatých koncovek zápasů a nakonec si odvezli z Děčína jednobodové vítězství 86:85 (Muirhead 23 – Hatcher 25). Ve 3. utkání série byl průběh opět velmi, velmi vyrovnaný a o postupu Geofinu do finále NBL rozhodl svou střelou 5 vteřin před koncem Kenneth Walker – 73:71 (Walker 19 – Hatcher a Williams po 14).

Celkový rozdíl ve skóre těchto 3 zápasů byl pouhopouhých 10 bodů, což jednoznačně vypovídá o vyrovnanosti této série.

Naši hráči se ale za své výkony v semifinále rozhodně nemusí stydět, naopak byli Novému Jičínu více než rovnocenným soupeřem a 3. místo v letošní sezoně a zisk bronzových medailí je více než zasloužený. Všem, kteří se na úspěchu podíleli, děkujeme a už se všichni moc těšíme na další ligovou sezonu a krásná basketbalová střetnutí. 3692x  | Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět

molten

Krátké zprávy

Fotografie týdne

Od čtvrtka 1 on 1 challenge

Kooperativa NBL 2019/20

Nadstavba

#TýmyK+-%
1.ERA Basketball Nymburk28280100
2.BK Opava2820871
3.DEKSTONE Tuři Svitavy2819968
4.SLUNETA Ústí nad Labem28161257
5.Olomoucko28151354
6.BK JIP Pardubice28151354
7.USK Praha28131546
8.BK ARMEX Děčín28111739
#TýmyK+-%
1.Kingspan Královští sokoli2781930
2.mmcité1 Basket Brno2781930
3.NH Ostrava2781930
4.GEOSAN Kolín2752219

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit