Novinky

Nymburk nás má v hlavě, říká kouč děčínských basketbalistů Budínský

20.11.2009 11:58Petr Bílek | Tisk | Přejít zpět
Nymburk nás má v hlavě, říká kouč děčínských basketbalistů Budínský V sobotu bitva s titány z Nymburka, v příštím týdnu o post reprezentačního kouče. Perné dny vyhlíží Pavel Budínský, trenér děčínských basketbalistů. "Ale teď mám v hlavě jen Nymburk," ubezpečil muž, který Děčín v minulé sezoně dotáhl k bronzu.  


Loni koncem prosince jste Nymburk slavně složili 86:78. Je reálné, abyste to zopakovali?
Všechno je možné. Od té doby jsme ale hráli třikrát a Nymburk si vždy na tu prohru vzpomněl. A hrál koncentrovaně 40 minut. Mají v hlavě, že je Děčín dokázal porazit.

Pustil jste si ten zápas ještě někdy?
Naposledy v létě o prázdninách. Říkal jsem si, že se nebudu věnovat basketu, ale rodině, přesto jsem si našel chvilku a pustil si to. Chtěl jsem si oživit tu krásnou atmosféru, výjimečný zážitek. To je DVD, které byste měl mít schované v trezoru. Pro všechny aktéry to bude patřit k největším zápasům kariéry.

Je pro trenéra v české lize něco víc než triumf nad Nymburkem?
Skalp Nymburka je to nejcennější. Koukněte na jejich bilanci. Loni prohráli jedinkrát - s námi. Já do té doby v NBL neporazil jen jediný tým, právě Nymburk. Mají šest titulů v řadě, absolutní sílu. Bývá to vítězství s nejvyšším kreditem.

Jak se mistr změnil proti loňsku?
Těžko srovnávat podle české ligy, v níž dominují. Až Eurocup je prověří. Potenciál mají vždycky veliký. Taky už ale letos měli výsledky, které se nečekaly. Hráli dvě prodloužení v Kolíně, v Poděbradech zvítězili o devět, vyrovnaný byl Prostějov.

Co se musí sejít, aby někdo lídra z Nymburka porazil?
Věřit ve vítězství od začátku do konce, i když obvykle s ním prohráváte od startu a často i dvouciferně. Nymburk dokáže tempo stupňovat. Potřebujete dobrou obranu, a ne věci, které se nám občas stávají. Jakmile mu dáte hloupými ztrátami nebo nekázní tři minuty, udělá trhák 12:0. Musí se dařit extrémně v útoku. Jako loni, kdy byl nebezpečný celý náš tým. A také Nymburk nesmí mít optimální den.

V jaké jste pohodě?
Zasáhla nás virová epidemie. Hráči se střídají při léčbě, v Brně jsme jich měli deset. Červenka nejel, Jakub Houška a Soukup vstali z postele, Aliče to možná skolí. Ubíráme kvůli tomu v tréninku, to mě nedělá šťastným. Já jsem taky nachlazený, přetloukám to prášky.

Máte výbornou bilanci 11-3, jste čtvrtí. Je to pro vás překvapení?
Překvapený nejsem, protože vím, že jsme se připravovali svědomitě. Ta bilance je za poslední léta nejlepší, jakou jsme měli. Pěkná vizitka, ale nepřeceňujeme to. Teď budeme hrát s kvartetem nejsilnějších.

Ve čtvrtek máte pohovor kvůli místu reprezentačního trenéra. Jak vnímáte bitvu s koučem Nikoličem?
Řeknu jedině to, že jsem podal přihlášku. Uvidíme, jak to dopadne. Proč jsem jediný český trenér? Asi se do toho nikomu nechce.

Divize B, kam tým spadl, se nebojíte?
Kdybych si měl říct, že to není tak atraktivní, nebude to dělat nikdo. Boj o návrat do elitní skupiny ovlivní spousta aspektů. Hlavně ten, kdo bude ochotný reprezentovat. Pokud bych postrádal hvězdy typu Welsch, Bartoň, Veselý, jsou možnosti malinko jiné.
 
zdroj: www.basket.idnes.cz
1885x  | Petr Bílek | Tisk | Přejít zpět

molten

Fotografie týdne

Od čtvrtka 1 on 1 challenge

Kooperativa NBL 2020/21

#TýmyK+-%
1.NH Ostrava0000
2.DEKSTONE Tuři Svitavy0000
3.GEOSAN Kolín0000
4.ERA Basketball Nymburk0000
5.Basket Brno0000
6.Královští sokoli0000
7.BK JIP Pardubice0000
8.BK ARMEX Děčín0000
9.BK Opava0000
10.Olomoucko0000
11.SLUNETA Ústí nad Labem0000
12.USK Praha0000

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit