Novinky

Sportovec roku 2019

18.12.2019 08:39BK | Tisk | Přejít zpět
Sportovec roku 2019


V úterý 17.12.2019 proběhlo na děčínském zámku vyhlašovaní tradiční ankety města Sportovec roku 2019. Celé vyhlašování bylo rozděleno na dvě části a to na dopolední, kdy se účastnila sportující mládež a večerní, které se účastnili sportovci starší 18ti let. Celá akce se nesla v příjemné atmosféře, o kterou se postaraly i naše Tleskačky společně s děvčaty z Fit FaJJn Aerobicu. 

Dopolední části se účastnili samozřejmě i zástupci našeho klubu, když ocenění získal tým U15 a za jednotlivce Karel Rajchl. 

Tým U15
Vynikajícího úspěchu dosáhl tým U15 trenéra Plachého, kterému se podařilo po výborných výkonech v podzimní části ligy postoupit do extraligy starších žáků! Po Novém roce jej tak čeká 12 nejlepších týmů v České republice a další, ještě těžší, cíl - postup na Mistrovství ČR. Naposledy se v Děčíně hrála extraliga U15 před osmi lety. Poděkování patří trenéru Plachému, ale i ostatním trenérům, kteří se podíleli na basketbalovém růstu současných hráčů.

Karel Rajchl
Člen širší nominace národní reprezentace do 15 let. Poprvé v historii děčínského basketbalu se stal odchovanec děčínského klubu členem národního výběru této kategorie. Kája začínal jako fotbalista - zde rozvinul svůj rychlostní potenciál. Poté přestoupil na basket, kde prokázal jak multitalentovaný sportovec to je. Stále ho zdobí rychlost, ke které přidal skvělou střelbu a herní přehled.

Odpolední části, která se taktéž konala v Knihovním sále našeho zámku, se účastnil i náš Á-tým Válečníků, který p

řevzal ocenění za uplynulý rok.  

Po turbulentní zimě 2019 se dokázal tým Válečníků semknout a pod vedením nového trenéra Tomáše Grepla se nečekaně vyšvihnout na 3.místo tabulky po dlouhodobé části. Na to navázal v nejatraktivnější a nejvyrovnanější play-off sérii soutěže se silnou Opavou, kterou vyřadil ve čtvrtfinále, aby pak přetlačil z horší pozice ambiciózní tým Svitav. Finálová účast byla pro Děčín čtvrtá v posledních pěti ligových sezónách, zároveň nejpřekvapivější a poprvé se finálový zápas hrál v našlapaném ARMEX Sportcentru. Stříbrná pozice je v současných českých mužských basketbalových poměrech malým titulem a skvělou reprezentací našeho města v jednom z nejsledovanějších kolektivních sportů nejen v rámci České republiky, ale především celosvětově.

Dále byl oceněn i prezident našeho klub pan Ing. Miroslav Chrastný, který dostal ocenění Osobnost sportu, které za přínos pro náš klub určitě zaslouží.

Pan Miroslav Chrastný je spojen s děčínským basketbalovým klubem téměř půl století. Za Děčín nastupoval jako hráč, poté se postavil do čela vedení a výrazně se tak podílel na vybudování jednoho z nejsilnějších basketbalových klubů České republiky. Letitý sen děčínských basketbalových fanoušků se pod jeho vedením naplnil v sezóně 2014/2015, kdy Děčín poprvé postoupil do finále nejvyšší basketbalové soutěže. Klub zopakoval tento nečekaný - pro sportovní fanoušky fantastický - úspěch v posledních pěti letech celkem čtyřikrát a tato "doba stříbrná" bude navždy spjata s Miroslavem Chrastným coby prezidentem klubu

Děkujeme městu Děčín za příjemně strávený večer, kde jsme se mohli zase potkat všechny sporty pohromadě a popovídat si o všem možném. 

1795x  | BK | Tisk | Přejít zpět

molten

Fotografie týdne

Od čtvrtka 1 on 1 challenge

Kooperativa NBL 2020/21

#TýmyK+-%
1.NH Ostrava0000
2.DEKSTONE Tuři Svitavy0000
3.GEOSAN Kolín0000
4.ERA Basketball Nymburk0000
5.Basket Brno0000
6.Královští sokoli0000
7.BK JIP Pardubice0000
8.BK ARMEX Děčín0000
9.BK Opava0000
10.Olomoucko0000
11.SLUNETA Ústí nad Labem0000
12.USK Praha0000

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit