Novinky

ME mužů 2021 v ČR !!!

17.07.2019 11:46nbl.cz | Tisk | Přejít zpět
ME mužů 2021 v ČR !!!

Česká republika bude hostit EuroBasket mužů v roce 2021. Poprvé v éře samostatnosti a jen čtyři roky po ME žen v Hradci Králové a Praze! Místem konání této mega akce bude pražská O2 Arena. Dalšími třemi hostiteli ME budou Německo (skupina v Kolíně, celé play-off v Berlíně), Gruzie (Tbilisi) a Itálie (Milán). Naopak se nedostalo na Slovinsko, Maďarsko a Estonsko. O tomto pro Česko fantastickém výsledku rozhodl Centrální Board FIBA na svém zasedání v Mnichově, kde také byly kandidatury oznámeny.Českou misi, která se svou prezentací ještě na poslední chvíli stejně jako ostatní delegace snažila vylepšit své šance, zastupovali kapitán reprezentace Pavel Pumprla, bývalý kapitán a nyní ambasador České basketbalové federace Jiří Welsch a také supermodelka, 180 centimetrů vysoká původem Děčíňačka, bývalá basketbalistka a dcera děčínského hráče a trenéra Josefa Kurky - Karolína Kurková.

Díky udělení hostitelství se lvi už na druhé ME v řadě dostanou bez nutnosti kvalifikace, neboť jako pořadatel mají vstupenku na super turnaj zajištěnou. Na EuroBasket 2017 se pro změnu dostali skrze skvělé 7. místo na turnaji z roku 2015, což je dosud nejlepší umístění v éře samostatnosti.

„Mistrovství Evropy v Česku - to je neuvěřitelná a vynikající zpráva. A je to výsledek výborné práce celé naší federace, které bych za to chtěl pogratulovat. A hlavně je to dobrá zpráva ve výborný čas. Česká sportovní veřejnost je v poslední době velkými zprávami z basketbalu poměrně dost „masírovaná“. Začalo to postupem na mistrovství světa, pokračovalo nalosováním Američanů do skupiny, pak navázal obří kontrakt Tomáše Satoranského v Chicagu a teď ještě mistrovství Evropy na domácí půdě,“ neskrýval nadšení křídelník národního týmu Vojtěch Hruban. „Myslím, že o basketu se nikdy nemluvilo tak a tolik jako teď, nejen v médiích, ale i celkově ve společnosti. Takže tohle je další z řady výborných zpráv v posledních měsících a teď už je to na nás hráčích, abychom to dokázali posunout ještě o kus dál nějakým dobrým výsledkem. Pro mě osobně to bude vrchol reprezentační kariéry, možná i moje poslední velká akce, i když to se ještě těžko říká. V každém případě je to něco, na co se od dnešního dne začínám těšit.“

Trenér národního týmu Ronen Ginzburg, který zejména v týdnech před samotnou volbou odvedl kus zákulisní práce, doplnil: „Je to skvělá zpráva pro basketbal, ale nejen pro ten v České republice. Ukazuje to, kolik lidí v Evropě oceňuje naše výsledky po profesionální stránce, ale i naši organizaci. V minulých letech jsme udělali dobrou práci při pořádání velkých basketbalových akcí. Musíme za to poděkovat předsedovi federace Janstovi, Výboru federace, ale i generálnímu sekretáři Konečnému nebo Jiřímu Welschovi. Jirka pokračuje ve vykonávání dobrých věcí pro náš basketbal, i když už nehraje. Bude to v roce 2021 skvělý basketbalový zážitek. Praha je skvělé město a Česká republika skvělá země. Lidé si to užijí. Jsem opravdu šťastný.“

„Udělení organizace ME je pro ČBF velkým oceněním a velkým úspěchem. Povedlo se to asi zejména proto, že jako organizátor jsme v Evropě jednou ze zemí, které mají stále největší zvuk. Naše jméno je opravdu strašně ceněno a i sami představitelé FIBA už se těší, až se s námi v Praze potkají. Jinak už teď je třeba začít pracovat. My už víme, co se po nás bude chtít, musíme začít komunikovat s hotely, arénami a začíná nám stejná práce, ne-li ještě větší než při EuroBasketu žen před dvěma lety,“ navázal i generální sekretář ČBF Michal Konečný.

„Cítila jsem se hezky a byla jsem hrozně pyšná na kluky, jak to dali, a jaký měli šmrnc a půvab. Mluvili hodně ze srdce a ze své zkušenosti. Všichni jsme to řekli tak nějak přirozeně ze svého života, že to nebyla jenom přednáška. Jsem ráda, že jsem měla možnost s nimi jet a prezentovat Českou republiku. Těším se, až přijedu a budu novým talismanem českého basketu v roce 2021,“ radovala se z nej zprávy tohoto měsíce i Karolína Kurková.

Ani kapitán lvů se nemohl ve velkých slovech mírnit. „Je to další milník, kam se český basketbal posunul. Ještě za sebou nemáme mistrovství světa a už před sebou máme další velký cíl v podobě ME v Česku, které tu bylo naposledy na začátku 80. let, ale tehdy ještě v Československu. Je to tedy další premiéra pro český basket. Věřím, že je to další z věcí, která kromě světového šampionátu dokáže k basketu přilákat další lidi. Doufám, že se nám za dva roky podaří poskládat dobrý tým a budeme mít příležitost přilákat fanoušky i naší hrou a zbláznit je aspoň částečně tak, jak se to povedlo ženským při mistrovství světa devět let zpátky,“ připomněl Pavel Pumprla, že v tuzemsku se ME mužů naposledy konalo v roce 1981. 

 

Zdroj: nbl.cz

 

700x  | nbl.cz | Tisk | Přejít zpět

molten

Krátké zprávy

Fotografie týdne

Od čtvrtka 1 on 1 challenge

Kooperativa NBL 2019/20

Nadstavba

#TýmyK+-%
1.ERA Basketball Nymburk28280100
2.BK Opava2820871
3.DEKSTONE Tuři Svitavy2819968
4.SLUNETA Ústí nad Labem28161257
5.Olomoucko28151354
6.BK JIP Pardubice28151354
7.USK Praha28131546
8.BK ARMEX Děčín28111739
#TýmyK+-%
1.Kingspan Královští sokoli2781930
2.mmcité1 Basket Brno2781930
3.NH Ostrava2781930
4.GEOSAN Kolín2752219

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit