Novinky

Děčínský trenér Pavel Budínský o šlágru s Nymburkem

15.10.2009 11:32BK Děčín | Tisk | Přejít zpět
Děčínský trenér Pavel Budínský o šlágru s Nymburkem Porazil nás dominantní tým, uznal po utkání v Nymburce děčínský trenér Pavel Budínský. Ten v rozhovoru vyzdvihl individuální schopnosti hráčů soupeře. Porážku 85:106 bere Budínský jako výzvu pro své hráče do další práce.

Trenére, jak byste zhodnotil vystoupení Děčína v Nymburce?
Řekl bych, že o osudu utkání rozhodl první poločas. Nymburk si vytvořil obrovský tlak, což je u něj při domácích utkáních zvykem. My jsme měli třináct ztracených míčů! To byla voda na nymburský mlýn. Dávali lehké koše plus se jim dařilo při střelbě z dálky.

Dalo se té nátlakové hře Nymburka účinně vzdorovat?
Musíme si uvědomit, že tento způsob hry u jiných soupeřů v lize nezažijeme. Nymburk je v naší republice opravdu výjimkou, je dominantním týmem. Snažili jsme se pochopitelně na jejich hru adaptovat, ale částečně se nám to povedlo až ve druhém poločase. Myslím, že zápas jsme dohráli se ctí. Není to nic lichotivého, dostat přes sto bodů, ale takový zápas by měl být výzvou pro naše hráče k další práci a zlepšování. My si z utkání proti takto dobrým basketbalistům můžeme odnést mnoho užitečného.

Mluvil jste o střelbě z dálky. Domácí vám nasázeli patnáct trojek, budete právě toto hráčům vyčítat?

Některé trojkové střely ale byly relativně těžké. Například Arthur Lee nám dal tři trojky přes bránící hráče, což hovoří hlavně o jeho kvalitách a sebevědomí. Hráči Nymburka jsou velmi silní při hře jeden na jednoho a proto není tak neobvyklé, že po dvou třech přihrávkách najdou volného hráče ke střele. A oni při těch svých kvalitách trojky prostě dávají.

V prvním poločase jste byl hodně emotivní, burcoval jste hráče, polemizoval se sudími. Ve druhé části už jste ale prakticky jen seděl na židli. Rezignoval jste?
Mně vadí, když jsou moji hráči skleslí. Proto jsem se je snažil i trochu vyburcovat, protože jsme dělali až hloupé chyby. To mě samozřejmě rozčilovalo. A upřímně: vadily mi i některé sporné situace, to přiznávám. Tak jsem zkusil něco pro tým udělat. Když jsem pak viděl, že to kýžený efekt nepřineslo, nechal jsem na hráčích, aby si poradili sami.

V utkání nastoupil i nový hráč Pavel Novotný. Co vám těch sedm minut, které odehrál, naznačilo?

Nenaznačilo vůbec nic. On je na tom ještě trošku hůře s kondicí a možná i s herní formou. Sám mi to říkal, že to bude chvilku trvat. Nebylo to jednoduché utkání, aby se tady hned předvedl. Navíc absolvoval s námi tři tréninky, takže tady není ani souhra s týmem. Naznačil, na co by mohl mít, ale uvidíme v budoucnu.