Novinky

Do Nymburka míří poslední pokořitel mistra

14.10.2009 09:54BK Děčín | Tisk | Přejít zpět
Do Nymburka míří poslední pokořitel mistra Jedinému družstvu se v loňském ročníku Mattoni NBL podařilo porazit pozdějšího vítěze této soutěže, a to hráčům BK Děčín. Stalo se tak 30. prosince minulého roku a tým ze severu Čech musel čekat na tuto chvíli více než pět let. V únorové odvetě na domácí palubovce suveréna naší nejvyšší soutěže utrpěli děčínští debakl, když prohráli o 53 bodů. V zítřejším utkání by si rádi napravili reputaci před náročným nymburským publikem.



Děčín patří tradičně k aspirantům na medaile a dokáže potrápit i ty nejlepší týmy. Do letošní soutěže vstoupili svěřenci trenéra Budínského více než dobře a po třech kolech jsou se třemi vítězstvími na druhém místě tabulky pouze o skóre za svým zítřejším soupeřem. Po úvodním vysokém vítězství nad posíleným Kolínem překvapivě zvítězili i na pražské Folimance a poté doma přehráli nováčka soutěže, hráče Brna. Do utkání by měli s výjimkou Pištěckého, který má virózu, nastoupit všichni hráči. Není vyloučen ani start nové akvizice, Pavla Novotného, který se vrací na naše ligové palubovky ze svého angažmá v Geneva Devils a posílí tak podkošovou sestavu Severočechů.

Hráči Nymburka jsou rozhodně favoritem utkání, dočkají se ale poprvé soupeře, který by mohl, na rozdíl od těch dosavadních, prověřit více kvality letošního výběru trenéra Katzurina. Tomu bude v zítřejším zápase chybět zraněný Petr Benda. O startu Michala Křemena se podle informací tiskového mluvčího Jiřího Zídka rozhodne na základě jeho domluvy s týmovým lékařem a fyzioterapeutem. Všichni ostatní hráči soupisky jsou v pořádku a připraveni nastoupit.

Domácí tým má se svým zítřejším protivníkem ligovou bilanci 33 výher a 6 porážek, přičteme-li i tři utkání v Českém poháru, vyšplhá počet vítězství na 36. Dá se předpokládat, že hráči Nymburka budou chtít posunout tuto cifru opět výše. Obě družstva se na úvod nové sezóny setkala také v přípravě, a to v utkání při příležitosti otevření nové sportovní haly v Benátkách nad Jizerou, kde hráči mistrovského celku zvítězili 87:73. V nymburském sportcentru zítra rozhodně bude k vidění atraktivní basketbal se spoustou zajímavých soubojů. Jedním z nich bude nepochybně duel rozehrávačů Arthura Lee a Williama Hatchera, na další zajímavé souboje se můžeme těšit pod košem.

Utkání začíná v 18:00, řídit jej bude trojice rozhodčích Paulík Robert, Karásek Jan, Matějek Ivor, komisařem bude Zdeněk Ringsmuth.

Přidáváme několik předzápasových ohlasů z obou táborů:


Jiří Zídek, tiskový mluvčí ČEZ Basketball Nymburk

Trvá zranění Bendy a Křemena?
Michal Křemen se včera zapojil limitovaně do treninku.Jeho start v utkání závisí na jeho subjektivních pocitech, resp. dohodě s týmovým lékařem MUDr. Vaněčkem a fyzioterapeutem Šmídem. Zranění Petra Bendy setrvává.

Všichni ostatní nastoupí?
Vyjma těchto dvou otazníků počítáme se všemi ostatními hráči soupisky.

Jak se tým připravuje na prvního ze "silnějších"soupeřů?
Tým se připravuje standardně. Soustředíme se na svou hru jak v obraně, tak v útoku. Naše situace a možnosti v tréninku jsou samozřejmě ztížené vzhledem k menšímu počtu hráčů, které má trenér Katzurin k dispozici.

Očekává se ze strany Děčína něco překvapivého?
Děčín je tým horní poloviny tabulky a očekáváme těžký zápas. 

Počítáte s variantou, že už nastoupí i Pavel Novotný?
Samozřejmě i s touto alternativou počítáme. Prioritní ale pro nás zůstává náš herní projev - nátlaková hra v obraně, snaha o rychlý přechod do protiútoku s cílem skórovat z lehkých pozic.

Rozhodne utkání souboj Lee - Hatcher?
Nejsme a nikdy jsme nebyli týmem jednoho muže. Samozřejmě souboj amerických rozehrávačů bude atraktivním prvkem utkání, ale konečný výsledek se bude odvíjet od výkonu, resp. přispění od všech hráčů sestavy.


Pavel Pumprla, hráč ČEZ Basketball Nymburk

Jak se tým těší na utkání?
Asi jako na každý jiný, tady v okolí je hodně týmů, takže v podstatě všechno je polabské derby, ale já to tak neberu.

Očekáváte, že utkání bude těžší, než dosavadní ligové zápasy?
Děčín tradičně patří minimálně do horní poloviny tabulky a soupeři, co jsme měli, byli zase spíš z té spodní poloviny, takže první těžší soupeř, ale věřím, že zvládneme i to.

V dosavadních utkáních je tvá minutáž více než 20 minut, dostáváš dost důvěry, čekal jsi něco takového přes sezónou?
Určitě ne, kdyby mi to někdo řekl před sezonou, tak bych mu určitě nevěřil a spíš bych se i smál. I když je to díky zraněním a takovým nepříjemným situacím, jsem za to rád a doufám, že i když budeme v kompletní sestavě, nějaké minuty na hřišti přijdou.


Lukáš Houser, generální manažer BK Děčín

Jak jsou na tom hráči zdravotně a jak se těší na zápas na půdě 6ti násobného mistra?
Na utkání v Nymburce se většinou hráči těší i netěší. Záleží na úhlu pohledu. Ale já věřím, že naši hráči se těšit budou a podle toho bude taky naše hra vypadat. Zdravotně bychom měli být v pořádku, až na A. Pištěckého, který leží v posteli s virózou.

Počítáte s tím, že už nastoupí i Pavel Novotný?
Pavlův přestup bychom měli stihnout, ale dokud to nebude 100%, počítat s ním nemůžeme.

Jak se tým připravuje na prvního ze „silnějších“soupeřů?
Řekl bych, že standardně. Myslím tím standardně na Nymburk.

Očekáváte se ze strany Nymburka něco překvapivého?
Nymburk je už sedmou sezónu v řadě nejlepším týmem u nás, takže si nemyslím, že budou horší, než v minulých letech. Překvapit můžeme my, ne Nymburk.

Rozhodne utkání souboj Lee – Hatcher? Basketbal se hraje 5 na 5, takže určitě ne.


Jakub Houška, hráč BK Děčín

Jak se těší hráči na zápas na půdě 6tinásobného mistra?
Náš tým se těší hodně. Zápasy s Nymburkem jsou vždy svátkem a hrát proti nejlepším hráčům tuplem, takže my se těšíme hodně, je to pro nás velká výzva a každý takový zápas nám dává mnoho zkušeností do dalších soubojů i s ostatními týmy.

Přivítal tým příchod Pavla Novotného?
Já myslím, že tým to vzal jako fakt. Jak už jsem někde říkal, my jsme nebyli v situaci, kdy jsme nutně potřebovali přivést nějakého spasitele, který by nás dostal z nějakých špatných výsledků, nebo tak něco. Ale myslím si, že Pavel nám může jen pomoci. Je to kvalitní hráč, který toho má již hodně za sebou a do našeho tymu může přinést jen samé pozitivum a především hodně zkušeností. My jsme mladý tým, který jich moc nemá, a on si myslím, že nás vhodně doplní.

Očekávali jste takový vstup do sezony, jaký se vám podařil?
Nevím jestli očekávali, ale takový vstup do sezony jsme si naplánovali :-) řekli jsme si, ze chce pokračovat v tom co jsme předváděli loni a já myslím, ze se nám to prozatím daří, i když se zde objevilo spoustu nových hráčů, všichni rychle pochopili, jak to zde chodí a všichni opět táhneme za jeden provaz a to je nejdůležitější.

Rozhodne utkání souboj Lee – Hatcher?
Já bych to do této pozice nestavěl. Basketbal hraje pět hráčů na obou stranách a i když je velmi podstatné, jak zahraji rozehrávači, tak i presto si myslím, ze k výhře potřebujete aby zahrálo více hráčů. Víme, že to bude zajímavý souboj a proto se k Willovi musí přidat další hráči, jinak by to nešlo a obzvlášť na palubovce Nymburka.

 Zdroj: www.probasket.cz 2281x  | BK Děčín | Tisk | Přejít zpět

molten

Fotografie týdne

Od čtvrtka 1 on 1 challenge

Kooperativa NBL 2020/21

#TýmyK+-%
1.NH Ostrava0000
2.DEKSTONE Tuři Svitavy0000
3.GEOSAN Kolín0000
4.ERA Basketball Nymburk0000
5.Basket Brno0000
6.Královští sokoli0000
7.BK JIP Pardubice0000
8.BK ARMEX Děčín0000
9.BK Opava0000
10.Olomoucko0000
11.SLUNETA Ústí nad Labem0000
12.USK Praha0000

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů



 

Generální partner

Přihlásit