Novinky

BK DĚČÍN - BK CHOMUTOV 97:80

10.09.2009 12:25BK Děčín | Tisk | Přejít zpět
BK DĚČÍN - BK CHOMUTOV 97:80 Ve svém pátém přípravném utkání přivítal děčínský tým na své palubovce ambiciózní prvoligový Chomutov, za který nastoupili i ex-děčínští hráči Hrubý s Jiráněm a z lavičky tým vedl také bývalý hráč Děčína, Milan Doksanský.

Skóre utkání otevřel košem Hrubý – 0:2, ale naši hráči brzy vzali osud utkání do svých rukou – v minutě 4. vedli po dvou bodech Jakuba Houšky 9:4 a o 2 minuty později upravoval Pištěcký po rychlém protiútoku na 13:8, na což kouč hostí reagoval oddechovým časem. V 9. minutě se hosté zásluhou Jiráně přiblížili již jen na rozdíl dvou bodů – 19:17, ale zbytek čtvrtiny patřil jednoznačně Děčínu a tak po 10 minutách byl stav 25:17 pro domácí tým.

Začátek 2. čtvrtiny byl poměrně vyrovnaný, ale ve 14. minutě po trojce Pištěckého jsme vedli již o 15 bodů – 36:21, na což hostující kouč opět reagoval time-outem. Po něm hosté tlak děčínského celku otupili a v minutě 18. Fenderson jedním trestným hodem upravoval stav na 41:31. Na přelomu 9. a 10. minuty jsme díky dvěma trojkám z rukou Fendersona a Pomikálka utekli opět na rozdíl 15 bodů – 48:33. Do kabin se šlo za stavu 48:35 pro náš celek.

Třetí desetiminutovka začala opět vyrovnaně – 23. minuta a průběžný stav 54:41, ale o 4 minuty později po krásném sólu Aliče přes celé hřiště jsme vedli rozdílem 19 bodů – 64:45. Zásluhou stejného hráče jsme o 2 minuty později vedli již o25! bodů – 73:48. Do konce 3. části se Chomutovu podařilo mírně korigovat děčínský náskok a tak po 30 odehraných minutách svítilo na světelné tabuli skóre 78:51.

V závěrečném dějství se hostům podařilo z děčínského vedení postupně ukrojit 10 bodů. Ve 33. minutě jsme po krásné smeči Pomikálka vedli 85:56 a o 3 minuty později po koši Žampacha byl náš náskok dokonce více než třicetibodový – 93:62. Do konce utkání už se ale našemu celku podařilo vstřelit pouze 4 body oproti 18 hostujícím a tak konečný účet utkání zněl 97:80 pro Děčín.

Body: Pomikálek a Hatcher po 13, Fenderson a Alič po 11, Balík 10, Žampach 9, Houška J. a Pištěcký po 7, Houška P. 6, Soukup a Smeták po 4, Fohler 2 - Hrubý 23, Jiráň a Junek po 14

fauly: 16:28, TH 16/13:36/21; střelba za 2 body: 62/33:35/19; trojky 19/6:20/7; doskoky 43:28; ztráty: 11:14

Před 200 diváky řídili Neuman a Kučera.

Příští utkání v Děčíně se hraje 26. září s německým Weissenfelsem od 18 hodin !!!