Novinky

ČEZ Basketbal Nymburk - BK Děčín 87:73

08.09.2009 13:11BK Děčín | Tisk | Přejít zpět
ČEZ Basketbal Nymburk - BK Děčín 87:73 Zřejmě nejtěžší přípravné utkání čekalo děčínské basketbalisty ve zbrusu nové hale v Benátkách nad Jizerou. Nymburští s šesticí nových hráčů nalezli v týmu Děčína důstojného soupeře, který zejména ve druhém poločase byl zcela vyrovnaným protivníkem. 500 diváků tak bylo svědky hodnotného utkání.

Z průběhu utkání vyjímáme: v 7. min. vedl Děčín – 14:15 a první čtvrtina skončila 23:19. Rozhodnutí o výsledku padlo mezi 11 a 17 minutou, kdy Nymburk získal 18-tibodový náskok – 42:24. Pak už následovala vyrovnaná partie, když se rozdíl ve skóre pohyboval kolem 12ti bodů až k závěrečnému výsledku 87:73.

Mgr. Budínský - trenér

Splnil zápas to. Co jste od něho očekával?

Určitě. V první poločase jsme mohli hrát lépe. Chvíli trvalo, než jsme si zvykli na tlak Nymburka. První poločas se odehrál ve svižném tempu a jak jsem říkal, tlak byl obrovský. To je v přípravném zápase jedině dobře.

Zdálo se vám, že v poslední čtvrtině už všichni mysleli na cestu domů?

Nemyslím si to. Pravdou je, že tempo upadlo. Všichni si musí uvědomit, že se hraje až do poslední minuty celých 40 minut bez ohledu na skóre.

Můžete něco soudit o nymburských posilách?

Já se více zaměřuji na výkon vlastního týmu, proto jsem soupeře nesledoval nijak podrobně.

Jiří Zídek - tiskový mluvčí

Z prvního přípravného zápasu se žádné závěry nedělají. Vidět jsme mohli dva různé poločasy. V prvním poločase jsme hráli s koncentrací a nasazením a prováděli jsme většinu akcí tak, jak je chceme dělat v průběhu přicházející sezony. Ve druhém poločase chyběla koncentrace. Jediné, co by mohlo z druhého poločasu vzniknout, jsou špatné návyky. Jak jsem říkal v úvodu, závěr z toho dělat nebudeme. Máme před sebou všechny další přípravné zápasy a našim cílem je neustále zlepšování

Body
: Lewis 16, Benda 13, Sokolovský 11, Nečas 10, Slezák a Hanavan 9, Lee 7, Hunter 6, Pumprla 4, Valc 2 – Hatcher 16, Fohler 9, Alič, Soukup a Houška P. po 8, Balík a Pištěcký po 7, Fenderson a Pomikálek 4, Houška J. 2,

fauly
: 21:21, TH 25/20:24/17; střelba za 2 body: 45/29:51:22; trojky 18/3:11/4; doskoky 10/26:11/23; ztráty: 23:25

čtvrtiny: 23:19, 28:15, 18:24, 18:15