Novinky

Češi ztratili dobře rozehraný zápas v Estonsku

06.08.2009 16:37BK Děčín | Tisk | Přejít zpět
Český národní tým vykročil  k záchraně mezi evropskou elitou velmi nešťastně, když nedokázal udržet slibný dvouciferný náskok a v estonském Tallinnu tamní reprezentací nakonec podlehl 65:69.

Estonsko - Česká republika   69:65 (12:20, 16:19, 14:12, 27:14)

Vstup do utkání se lépe vydařil domácím, byť nastoupili ve značně omlazené sestavě, neboť prodělávají složitou generační výměnu. Přesto nás zlobil pivotman Talts, který jen v první čtvrtině nastřílel 9 bodů. Český tým se však záhy oklepal. Pomohlo mu k tomu i výrazně lepší doskakování, resp. šňůra 10 bodů v řadě, díky níž otočili nepříznivý vývoj a dostali se do vedení (18:8), které si posléze udržovali do konce prvního poločasu. Českou převahu pod košem potvrzovali Benda s Veselým, kteří do přestávky nastříleli dohromady 20 bodů.
I  po přestávce pokračovali čeští reprezentanti v soustředěném výkonu a jejich náskok se brzy vyšplhal až na 17 bodů (45:28). Trenér Ježdík se častým střídáním snažil udržet vysoké tempo hry a neustále nabádal své svěřence k agresivnímu bránění estonských rozehrávačů, jenže chyby náhle začali kupit čeští hráči. Dlouhých pět minut nedali koš, a když na začátku závěrečné části snížil trojkou domácí Keerles na rozdíl 6 bodů (45:51), začali se obávat o výsledek. Pak ale dal důležitý koš Veselý a po zásahu Slezáka jsme necelých šest minut před koncem znovu vedli dvouciferným rozdílem (59:48). V tu chvíli již na palubovce scházel ústřední domácí rozehrávač Tein, jeho spoluhráči se ovšem vzepjali k heroickému výkonu a dvě minuty před koncem snížil svou druhou trojkou v utkání Keerles na 61:63. Ten se nakonec stal hrdinou utkání, když nejprve vyrovnal a posléze košem půl minuty před koncem rozhodl o těsné, ale naprosto zasloužené výhře domácích. Vyrovnat sice mohl Benda, ale stejně jako chvíli před ním Hubálek zahodil oba trestné hody…

Střelci: Arbet 17, Keerles a Talts po 11, Sokk 10 - Benda 16, Veselý 12, Slezák 9

Ve druhém utkání si v Szombathely nečekaně hladce poradil domácí tým Maďarska s nevyzpytatelnými Ukrajinci 91:67, když hned pětice hráčů zaznamenala dvouciferný počet bodů. Hráčům Ukrajiny sice patřil úvod utkání a díky převaze pod košem si vypracovali náskok několika bodů, Maďaři však do konce prvního poločasu vývoj utkání otočili. Rozhodující krok k výhře pak udělali na začátku třetí čtvrtiny, kdy nastříleli 12 bodů v řadě bez odpovědi. Rázem vedli 52:37 a tento náskok do konce utkání ještě více zvýraznili.

Střelci: Nemeth 21, Fodor 17, Lorant 16 - Pečerov 17, Fesenko 13, Gliebov 10

Zdroj: probasket.cz 2094x  | BK Děčín | Tisk | Přejít zpět