Novinky

Děčín ve skupině B poháru Helios AAC

05.09.2017 10:11JD | Tisk | Přejít zpět
Děčín ve skupině B poháru Helios AAC

Třetí ročník evropského poháru Helios Alpe Adria Cup byl v úterý 5.září rozlosován ve Vídni. Po loňském narychlo domluveném účinkování se znovu připojují Válečníci a s nimi i další tři čeští zástupci, a to USK Praha, SLUNETA Ústí n.L. a mmcité Brno! 

 V základní skupině B se Děčín utká s úřadujícím vítězem poháru a z loňska dobře známým MBK Rieker COM-therm Komárno, slovinským mistrem z roku 2015 KK Tajfun Šentjur a maďarským loňským semifinalistou Egis Körmend, který je podobně jako Pardubice také v kvalifikaci o FIBA Europe Cup.  

Také složení ostatních skupin je velmi zajímavé...

Skupina A
USK Praha - BC Prievidza - BC Hallmann Vienna - Zlatorog Laško

Skupina C
mmcité Brno - KK Osijek - Klosterneuburg Dukes - Šenčur GGD

Skupina D
SLUNETA Ústí n.L. - Patrioti Levice - UBSC Raiffeisen Graz - Helios Suns Domžale   

Generální manažer Lukáš Houser k úternímu losu evropské soutěže řekl: "Jedná se o těžkou skupinu, která však plní očekávání, jež od evropského poháru máme. Jsme rádi, že můžeme naším skvělým fanouškům předvést kvalitní zahraniční soupeře a věřím, že jich na zápasy přijde co nejvíc! O postup do play-off se popereme a pokud se nám to podaří, budeme chtít dojít co nejdál. Už v tuto chvíli však máme jistotu šesti kvalitních utkání nad rámec Kooperativa NBL přinášejících mezinárodní zkušenosti celému klubu a především hráčům."  

Předběžné termíny domácích zápasů v Děčíně jsou: 
úterý 31.10. BK ARMEX Děčín - Tajfun Šentjur
sobota 2.12. BK ARMEX Děčín - Egis Körmend
středa 10.1. BK ARMEX Děčín - MBK Riekr COM-therm Komárno  

Na vídeňském setkání byl rovněž odsouhlasen formát soutěže. Ze 4 základních skupin postupuje do vyřazovacích bojů 8 celků (první dva z každé skupiny). Play-off se hraje na dvě utkání (venku - doma) a případný součet skóre, a to všechna kola - čtvrtfinále, semifinále a finále.  

"V tuto chvíli se těžko odhaduje síla všech soupeřů. Například Maďaři staví velmi silný tým. Na druhou stranu my jsme vloni s pozdějším vítězem v základní skupině jednou těsně prohráli a v Komárnu jsme dokonce zvítězili. Vše je tedy možné a z účastníků nikdo nevypadá skokově rozdílný.", dodává šéf Válečníků.  

Podle předběžných termínů sehraje Děčín svůj první zápas poháru v Komárnu 25.října. Zápasy ve Slovinsku a v Maďarsku jsou pak v plánu v konci listopadu během reprezentační přestávky.   

           

752x  | JD | Tisk | Přejít zpět

 

 

Krátké zprávy

Fotografie týdne

Finále KNBL 2017

Kooperativa NBL 2017/18 Základní část

#TýmyK+-%
1.GEOSAN Kolín0000
2.DEKSTONE Tuři Svitavy0000
3.NH Ostrava0000
4.Fio banka J. Hradec0000
5.SLUNETA Ústí nad Labem0000
6.Olomoucko0000
7.mmcité+ Brno0000
8.BK JIP Pardubice0000
9.BK Opava0000
10.ČEZ Basketball Nymburk0000
11.BK ARMEX Děčín0000
12.USK Praha0000

Průměr na zápas

BodyUžitečnost

DoskokyAsistence

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit