Novinky

BK DĚČÍN - RUDUPIS PRIENAI 102:70 (28:9, 58:29, 80:48)

02.09.2009 23:21BK Děčín | Tisk | Přejít zpět
BK DĚČÍN - RUDUPIS PRIENAI 102:70 (28:9, 58:29, 80:48) Děčínští basketbalisté se v prvním domácím přípravném utkání střetli s nováčkem nejvyšší litevské soutěže, týmem Rudupis Prienai.

Domácí hráči vstoupili do utkání výborně a po úvodních čtyřech bodech z rukou Hatchera a koši Fendersona vedli již 6:0, na což kouč hostí okamžitě reagoval oddechovým časem. V 5. minutě se hostujícímu celku podařilo snížit na 10:6, ale o 2 minuty později jsme po koši Pištěckého opět vedli již 18:9. Zbytek 1. čtvrtiny byl jasně v režii našeho týmu a po úvodních deseti minutách svítil na světelné tabuli stav 28:9.

I na začátku 2. dějství měl náš celek jasně navrch a ve 14. minutě po smeči Fendersona vedl již o 27 bodů – 40:13. Na rozdíl třiceti bodů se náš náskok vyšplahal v minutě 17. po smečovaném koši Pomikálka – 49:19. Po polovině utkání byl stav 58:29 pro Děčín.

Během 3. čtvrtiny si náš celek udržoval dostatečný náskok – ve 24. minutě upravoval Fohler košem na 62:32, o 3 minuty později se ale hostům podařilo trojkou snížit na 71:44. Po třech čtvrtinách byl stav utkání 80:48 pro domácí celek.

Závěrečné dějství sice začalo vyrovnaně, když ve 33. minutě Fohler upravoval průběžný stav utkání na 87:48, poté se ale čím dál více začala vkrádat do děčínské hry nepřesnost , i přes ni si ale náš tým dokázal udržovat luxusní náskok a skóre utkání uzavřel přesně s klaksonem trojkou z velké dálky Míra Soukup a stanovil tím konečný stav utkání na 102:70 pro Děčín.

Střelci BK Děčín: Fenderson 18, Houška P. 15, Soukup a Alič po 13, Houška J., Hatcher a Pomikálek po 8, Pištěcký 7, Fohler a Smeták po 4, Balík 3, Mařík 1.