Na začátku této sezóny jsme v Děčíně přivítali novou tvář na postu rozehravače Williama Hatchera. Jelikož  se vždy jedná o klíčovou roli v týmu, všichni jsme byli zvědaví, jak tento hráč obstojí. A protože obstál a navíc si jeho hru děčínští fanoušci zamilovali, přinášíme Vám s Willem rozhovor.

Běh pro Paraple

30.04.2009

BK Děčín
2458 x

Na Smetanově nábřeží se ve čtvrtek 30. dubna usketečnil "Běh pro Paraple". Této akce se mimo jiné zúčastnili i hráči BK Děčín.

Celý článek

Preview před utkáním 2. kola čtvrtfinále playoff

23.04.2009

Ladislav Faltin
1877 x

V sobotu 25. dubna 2009 zajíždí náš celek k druhému utkání čtvrtfinálové série na palubovku Ostravy.
První utkání bylo již odehráno toto úterý v děčínské hale. První poločas střetnutí byl z obou stran velmi ofenzivní, Ostravě se dařila především tříbodová střelba a do kabin se šlo za stavu 49:46 pro moravský celek. V poločasové přestávce zřejmě proběhla v děčínské kabině ostřejší diskuze, do druhé půlky vlétl úplně jiný Děčín, stále pokračoval v kvalitní ofenzivní hře, kterou ale podpořil také výbornou obranou a po 40 minutách mohl slavit vítězství 101:84

Celý článek

VÝTVARNÁ SOUTĚŽ

22.04.2009

BK Děčín
2387 x

Ve čtvrtek 16. dubna se v ČEZ Sportcentru (Maroldovka) uskutečnilo za zvuku fanfár a pod záštitou BK Děčín slavnostní předání cen vítězům výtvarné soutěže "Pohyb a já". Ceny sponzorsky poskytli: Hudy sport, Husky, BK Děčín, PVK Olymp Praha. Soutěž vyhlásilo centrum Cesta do světa - Slunečnice, o.s. v únoru 2009 pro lidi (nejen) s postižením. Komise vyhodnotila nejlepších pět děl z celkového počtu 57 obrázků a dvě speciální ceny navíc.

Přijďte s námi vytvořit BÍLÉ PEKLO!!!

Ve spolupráci se společnostmi VIAMONT DSP a ZEMPRA DC jsme pro naše fanoušky po roce opět připravili překvapení na PLAY-OFF! Prvních 1000 fanoušků, kteří dorazí v úterý 21. dubna s platnou permanentkou nebo vstupenkou do ČEZ Sportcentra na utkání play-off proti NH Ostrava, dostane tričko s logem BK Děčín!

Pevně věříme, že Vaše podpora v bílém pomůže našim hráčům ke skvělému výkonu a plná hala nás dožene k vítězství!

Shrnutí po základní části

19.04.2009
Shrnutí základní části Mattoni NBL z pohledu BK Děčín

Základní část NBL, která čítala celkem 40 utkání pro každý celek, nám utekla jako voda a před námi je vrchol letošního ročníku, play-off! Do něho se náš celek probojoval z výborného 3. místa, takže věřme, že se mu bude minimálně stejně dařit i ve vyřazovacích bojích.

ALL STAR GAME 2009

19.04.2009
V neděli 19. dubna se v Praze před vyprodanou Folimankou usketečnila akce ALL STAR GAME 2009. Děčínští hráči se rozhodně neztratili. Pavel Houška se stal s 18 body nejlepším střelcem výběru ČR. Rovněž Tarvis Williams byl s 18 body nejlepší střelec na straně výběru světa. William Hatcher přidal body 4.

V soutěži v tříbodové střelbě obhájil loňské prvenství z Chomutova Pavel Miloš

17.04.2009
Utkání hvězd Mattoni NBL se uskuteční v neděli 19.4. od 15 hodin v pražské hale Folimanka.

Deset elitních českých basketbalistů a stejný počet špičkových zahraničních hráčů si zahraje letošní All-Star Game Mattoni NBL, který se uskuteční v neděli 19. 4. v Praze.

Stejně jako v minulých letech se proti sobě postaví čeští basketbalisté a cizinci.