A-tým > Rozhovory

R-Landa: Rok 2015 byl celkově velice úspěšný basketbalový rok!

30.12.2015 11:14Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět

Mužem Zápasu v utkání proti Bekse byl vyhlášen pivot Válečníků Robert Landa, jenž za více než 31 minut na kurtu zapsal 6 bodů, k nimž přihodil 12 doskoků (5 útočných) a výraznou měrou přispěl k důležité výhře.„Vyzdvihl bych Roberta Landu. Jeho 12 doskoků, úsilí v obraně a bojovnost, kterou je znám, právě tyto atributy jsem viděl jako důležitou indicii pro výhru nad Pardubicemi,“ ocenil jeho výkon a zároveň zvolil nejlepším hráčem zápasu kormideník Děčína Pavel Budínský.

Roberte, jaké je tvé hodnocení vítězného zápasu s Pardubicemi?
Pro mě krásné utkání, plná hala, je to radost hrát před takovýmto publikem. Myslím, že se to divákům musí líbit, utkání s takto těžkým soupeřem bylo vyrovnané. Pardubice hrály výborně, mně to trošku připomínalo ten (první vzájemný) zápas v Pardubicích, kdy domácí byli celý zápas plus pár bodů. Z našeho pohledu bylo velice těžké udržet to drobné vedení, které jsme měli po celé utkání. Jsem moc rád za to, že jsme ho udrželi až do konce, žádnou čtvrtinu jsme neprohráli. Plus sedm je nakonec velmi cenná výhra z pohledu celé sezony.

Jaké byly podle tebe hlavní klíče k vítězství nad Beksou?
Já řeknu, že Pardubice jsou tady jeden z nejsilnějších týmů, patří do TOP 5 v lize a každé utkání s nimi je velice náročné, jak v přípravě na zápas, tak i potom co se děje na hřišti a po fyzické stránce. Někdy jsou zápasy, které jsou těžké fyzicky, někdy je těžké ustát to hlavou, a tohle je komplet všech komponentů, které ke sportu patří. Velmi si oceňuju, že jsme udrželi drobné vedení po celý zápas. To je asi nejtěžší a je to víc o morálce, bojovnosti a o hlavě než o jedné střely nebo detailním provedení činnosti. Je hrozně těžké držet vedení o pár bodů.

Jak jsem zmiňoval, v Pardubicích jsme hráli ten samý zápas, kdy domácí vedli po celé utkání o šest, osm bodů, ale byli jsme pořád ve hře. Tady Pardubice taky byly celý zápas ve hře a nakonec se rozhoduje až v posledních minutách, kdy to může dopadnout tak či onak. O to cennější je vítězství, kdy na konci zápasu jsme to ustáli, a jak řekl trenér, ty pravé trestné hody jsme v ten pravý čas dali. I když celkově je úspěšnost něco málo nad 50 procent málo, tak v pravý okamžik jsme je dali. V rozhodujících částech hry jsme také správně volili fauly, dobře bránili a doskočili důležité míče.

Takže v závěru podle tvého názoru nakonec rozhodly trestné hody, které jsme proměňovali.
Jasně. Kluci do toho správně šli, soupeř už musel faulovat, ale bylo to díky tomu, že jsme po celý zápas udrželi vedení. Kdykoli Pardubice mohly jít na nás a přeskočit nás, tak my jsme se udrželi v plusu. Ale stejně tak zase soupeř byl pořád ve hře a taky nám nedovolili, abychom si udělali nějaký větší, výraznější náskok. Velice těžké utkání, musíme být soustředění na každý útok i na každou obranu 40 minut. V tom jsou ta utkání těžká, náročná na soustředění a koncentraci, na fyzické souboje, kdy máte vyrovnané pivoty, křídla, rozehrávače, tam všude je nabito. A nemůžete si říct, že to budete hrát víc do pivotů, křídel či rozehrávačů. Prostě vyrovnané na všech frontách.

Bylo utkání nějak specifické tím, že se hrálo po vánoční pauze? Nebo jsi to vnímal jako klasický zápas během sezony?
Jako normální zápas, my to nemůžeme rozlišovat. To by bylo špatně, kdybychom si dělali sváteční utkání jinak než v play-off, prostě každý zápas musí být stejný. A my do toho potřebujeme jít stejně. Jsme rádi za takovéhle náročné zápasy, protože ty nás právě potom můžou připravit na důležité a těžké zápasy v play-off. Možná jediné, co bylo dneska ještě výraznější, že bylo fakt narváno – nebyl plný dům, ale narvaný dům. Přes to, že to bylo v televizi a mezi svátky, tak hrát v takovéhle atmosféře je nádherný a myslím, že se to divákům musí líbit.

S Beksou to bylo i poslední utkání v kalendářním roce 2015, který kouč hodnotil velmi kladně. Jaký rok v Děčíně to byl pro tebe osobně?
Celkově velice úspěšný basketbalový rok! (usměje se) Jak tady s Děčínem, samozřejmě finále, teď se nám zase daří jako nikdy v historii, a to jak mně osobně, tak klubu. Je to o to cennější, že v tom klubu můžu být. Po nějaké historii jsem se sem dostal, zůstal jsem tady a účastním se na tom. Jsem profesně velice spokojený a jsem spokojený i v rodině. Teď to všechno šlape, tak jsem rád.

Foto: Roman Valenta

2510x  | Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět

molten

Fotografie týdne

Od čtvrtka 1 on 1 challenge

Kooperativa NBL 2020/21

#TýmyK+-%
1.NH Ostrava0000
2.DEKSTONE Tuři Svitavy0000
3.GEOSAN Kolín0000
4.ERA Basketball Nymburk0000
5.Basket Brno0000
6.Královští sokoli0000
7.BK JIP Pardubice0000
8.BK ARMEX Děčín0000
9.BK Opava0000
10.Olomoucko0000
11.SLUNETA Ústí nad Labem0000
12.USK Praha0000

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit