A-tým > Rozhovory

Bobo-L: Zápas v JH nám dal motivaci ke zlepšení. Na Ostravu budeme dobře připraveni!

30.10.2012 09:44Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět
V sobotním večerním televizním klání Válečníci bojovali na kurtu Jindřichova Hradce o cenné dva body ze hřiště soupeře. Nováček soutěže je však znám bojovností, urputností a svou kůži nedal lacino ani proti našemu celku. Svěřenci Pavla Budínského se během celého špílu nedokázali soupeři utrhnout na větší bodový rozdíl a tak se rozhodovalo až v úplném závěru, kdy v náš prospěch rozhodli trojkou Luboš Stria a dvěma úspěšnými šestkami Ell Sanders. I děčínský centr Bobo Landa tvrdí, že ho domácí jakožto nováček MNBL velmi mile překvapili: „Zkušený trenér, stabilní management, kombinace vyhraných hráčů a nováčků působí dobře.“

Bobo, o víkendu jsme zvládli velmi vypjaté utkání v Jindřichově Hradci. V čem lze hledat klíče k našemu vítězství?
Jihočeši čtyřicet minut bojovali a zejména v útoku byli úspěšní – v „laufu“, který jsme jim dovolili, proměňovali i těžší střely. Nicméně my jsme děčínští Válečníci a nemáme v plánu jediné utkání i přes nepříznivý průběh vzdát. Ke konci jsme měli více energie.

Nováček soutěže je znám svou bojovností a touhou bojovat o každý míč, což se potvrdilo i v sobotu, když na doskoky vyhrál jasně 42:28. Kde se tedy stala chyba?

Je to kombinace nedůslednosti na naší straně a extrémního nasazení v této činnosti na straně jindřichohradeckých. Ochota dobře bránit, odstavovat po střele a zároveň chodit za každým balonem na útočném doskoku není vlastní každému hráči – v dresu Jihočechů je takto aktivních hráčů více.

Minulou středu jsme v domácím klání téměř o 30 bodů přehráli USK, ale na jihu Čech se dlouho nemohli chytnout. V čem bys našel rozdílnost obou utkání?

Každý zápas je jiný příběh – kdyby to bylo stále stejné, nikoho by to nebavilo. Bylo to dramatické, věřím, že pro diváky oku lahodící utkání. A ve výborné kulise – podobně jako v Děčíně. Hradec si věřil a dařilo se mu, USK odpadlo.

Jak na tebe působil tým Lions jakožto nováček soutěže? Má podle tebe šance naplnit smělé ambice a postoupit do play-off?

Zkušený trenér, stabilní management, kombinace vyhraných hráčů a nováčků působí dobře, a byť jejich bilance zatím není nejlepší, tak Jihočechům fandím a věřím v naplnění jejich cílů. Jsem moc rád, že se NBL díky Jindřichovu Hradci dostala i do jižních Čech.

Působilo na tebe pozitivně i prostředí, hala, diváci a celkově zázemí klubu?

Zázemí znám, mile mě překvapili jindřichohradečtí diváci – Děčín nemá v tomto ohledu konkurenci, ale Hradec má výborně nakročeno.

K dalšímu špílu přijede na naši palubovku ve středu Ostrava, která letos zatím válí a pouze jednou byla poražena. Jaký zápas tedy očekáváš a co bude rozhodovat?

Budeme dobře připraveni. Poslední zápas je pro nás motivace ke zlepšení. Těším se na další kvalitní utkání v domácím prostředí.

Bobo střílí přes S. Votroubka v předminulém zápase s USK Praha
Foto: Luděk Černý (Princip) 3138x  | Ladislav Faltin | Tisk | Přejít zpět

molten

Fotografie týdne

Od čtvrtka 1 on 1 challenge

Kooperativa NBL 2020/21

#TýmyK+-%
1.NH Ostrava0000
2.DEKSTONE Tuři Svitavy0000
3.GEOSAN Kolín0000
4.ERA Basketball Nymburk0000
5.Basket Brno0000
6.Královští sokoli0000
7.BK JIP Pardubice0000
8.BK ARMEX Děčín0000
9.BK Opava0000
10.Olomoucko0000
11.SLUNETA Ústí nad Labem0000
12.USK Praha0000

Průměr na zápas

BodyUžitečnost
Autrey L.15.2Autrey L.20.2
Carlson K.10.6Carlson K.13.6
Šiška O.10.5Pomikálek T.9.7
Pomikálek T.9.0Šiška O.8.6
Feštr L.7.8Landa R.6.7

DoskokyAsistence
Autrey L.7.1Šiška O.3.6
Carlson K.5.6Autrey L.3.4
Pomikálek T.4.5Feštr L.1.9
Landa R.3.4Kroutil F.1.3
Grunt P.3.2Ježek Š.1.3

Kalendář zápasů 

Generální partner

Přihlásit